anaconda.master - en to el translation catalogue (1183 entries)

en: Unknown error processing %%ksappend lines: %s
el: Άγνωστο σφάλμα στην επεξεργασία %%ksappend γραμμών: %s

en: The following error was found while parsing your kickstart configuration:
    
    %s
el: Βρέθηκε το ακόλουθο σφάλμα κατά την ανάλυση της ρύθμισης του kickstart σας:
    
    %s

en: Press <enter> for a shell
el: Πατήστε <enter> για ένα κέλυφος

en: OK
el: Εντάξει

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
el: Δεν έχετε αρκετή μνήμη RAM για να χρησιμοποιήσετε τη γραφική εγκατάσταση.  Θα εκκινηθεί η λειτουργία κειμένου.

en: Starting graphical installation...
el: Εκκίνηση γραφικής εγκατάστασης...

en: Would you like to use VNC?
el: Θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε το VNC;

en: The VNC mode installation offers more functionality than the text mode, would you like to use it instead?
el: Η εγκατάσταση με χρήση του VNC προσφέρει περισσότερες δυνατότητες απο ότι το περιβάλλον κειμένου, θα θέλατε να χρησιμοποιηθεί αυτό;

en: Install class forcing text mode installation
el: Η κλάση εγκατάστασης επιβάλλει αναγκαστική εγκατάσταση σε λειτουργία κειμένου

en: Graphical installation not available...  Starting text mode.
el: Η γραφική εγκατάσταση δεν είναι διαθέσιμη...  Εκκίνηση λειτουργίας κειμένου.

en: DISPLAY variable not set. Starting text mode!
el: Δεν έχει οριστεί η μεταβλητή DISPLAY. Γίνεται εκκίνηση λειτουργίας κειμένου!

en: Error resizing partition %s.
    
    %s
el: Σφάλμα στην αλλαγή μεγέθους τμήματος δίσκου %s.
    
    %s

en: Start of partition %s was moved when resizing
el: Η αρχή του τμήματος δίσκου %s έχει μετακινηθεί κατά την αλλαγή μεγέθους

en: Could not allocate partitions as primary partitions.
el: Αδυναμία δέσμευσης τμημάτων δίσκου ως πρωταρχικά τμήματα δίσκου.
    
    %s

en: Boot partition %s doesn't belong to a BSD disk label. SRM won't be able to boot from this partition. Use a partition belonging to a BSD disk label or change this device disk label to BSD.
el: Το τμήμα δίσκου Boot %s δεν ανήκει σε ετικέτα δίσκου BSD. Το SRM δε θα μπορέσει να εκκινήσει από αυτό το τμήμα δίσκου. Χρησιμοποιήστε ένα τμήμα δίσκου που ανήκει σε μια ετικέτα δίσκου BSD ή αλλάξτε αυτήν την ετικέτα δίσκου σε BSD.

en: Boot partition %s doesn't belong to a disk with enough free space at its beginning for the bootloader to live on. Make sure that there's at least 5MB of free space at the beginning of the disk that contains /boot
el: Το τμήμα δίσκου Boot %s δεν ανήκει σε δίσκο που έχει αρκετό ελεύθερο χώρο στη αρχή του, για να ξεκινήσει ο Bootloader. Βεβαιωθείτε ότι υπάρχουν τουλάχιστον 5MB ελεύθερα στην αρχή του δίσκου που περιέχει το /boot

en: Boot partition %s isn't a VFAT partition.  EFI won't be able to boot from this partition.
el: Το τμήμα δίσκου boot %s δεν είναι ένα τμήμα δίσκου VFAT. Το  EFI δε θα μπορεί να εκκινήσει από αυτό το τμήμα δίσκου.

en: The boot partition must entirely be in the first 4GB of the disk.  OpenFirmware won't be able to boot this installation.
el: Το τμήμα δίσκου boot πρέπει να βρίσκεται εξ ολοκλήρου στα πρώτα 4GB του δίσκου. Το  OpenFirmware δε θα μπορεί να εκκινήσει από αυτό το τμήμα δίσκου.

en: Boot partition %s is not a Linux filesystem, such as ext3.  The system won't be able to boot from this partition.
el: Το τμήμα δίσκου boot %s δε διαθέτει ένα σύστημα αρχείων Linux, όπως το ext3. Το σύστημα δε θα μπορεί να εκκινήσει από αυτό το τμήμα δίσκου.

en: Boot partition %s may not meet booting constraints for your architecture.
el: Το τμήμα δίσκου boot %s πιθανό να μη μπορεί να συνεργαστεί με τους περιορισμούς boot της αρχιτεκτονικής του συστήματος σας.

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
el: Αν προσθέσετε αυτό το τμήμα δίσκου δε θα μείνει αρκετός ελεύθερος χώρος για τους ήδη δεσμευμένους λογικούς τόμους στο %s.

en: Requested Partition Does Not Exist
el: Δεν υπάρχει το απαιτούμενο τμήμα δίσκου

en: Unable to locate partition %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: Αδυναμία εντοπισμού τμήματος δίσκου %s για χρήση στο %s.
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Requested Raid Device Does Not Exist
el: Η απαιτούμενη συσκευή RAID δεν υπάρχει

en: Unable to locate raid device %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: Αδυναμία εντοπισμού συσκευής raid %s για χρήση στο %s.
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Requested Volume Group Does Not Exist
el: Η αιτούμενη ομάδα τόμων δεν υπάρχει

en: Unable to locate volume group %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: Αδυναμία εντοπισμού ομάδας τόμων %s για χρήση στο %s.
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Requested Logical Volume Does Not Exist
el: Ο απαιτούμενος λογικός τόμος δεν υπάρχει

en: Unable to locate logical volume %s to use for %s.
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: Αδυναμία εντοπισμού λογικού τόμου %s για χρήση στο %s.
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Automatic Partitioning Errors
el: Σφάλματα αυτόματης κατάτμησης

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: Συνέβηκαν τα παρακάτω σφάλματα με τα τμήματα δίσκου σας:
    
    %s
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Warnings During Automatic Partitioning
el: Προειδοποιήσεις κατά την αυτόματη κατάτμηση

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
el: Οι ακόλουθες προειδοποιήσεις συνέβηκαν κατά την αυτόματη κατάτμηση:
    
    %s

en: 
    
    Press 'OK' to exit the installer.
el: 
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Error Partitioning
el: Σφάλμα κατάτμησης

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
el: Αδύνατη η δέσμευση των απαιτούμενων τμημάτων δίσκου: 
    
    %s.%s

en: 
    
    Press 'OK' to choose a different partitioning option.
el: 
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να επιλέξετε μια διαφορετική επιλογή κατάτμησης.

en: The following errors occurred with your partitioning:
    
    %s
    
    This can happen if there is not enough space on your hard drive(s) for the installation. %s
el: Δημιουργήθηκαν τα παρακάτω σφάλματα με την κατάτμηση του δίσκου σας:
    
    %s
    
    Αυτό μπορεί να συμβαίνει αν δεν υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος στο δίσκο (ή δίσκους) σας για την εγκατάσταση. %s

en: Unrecoverable Error
el: Μη αναστρέψιμο σφάλμα

en: Your system will now be rebooted.
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος σας.

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
el: Η αυτόματη κατάτμηση καθορίζει τα τμήματα δίσκου σύμφωνα με τον επιλεγμένο τύπο εγκατάστασης. Μπορείτε να παραμετροποιήσετε τα τμήματα δίσκου αφού δημιουργηθούν.
    
    Το εργαλείο της χειροκίνητης κατάτμησης  Disk Druid,  σας επιτρέπει να δημιουργήσετε τμήματα δίσκου μέσω ενός διαδραστικού περιβάλλοντος χρήσης. Μπορείτε να καθορίσετε τους τύπους συστήματος αρχείων, τα σημεία προσάρτησης, τα μεγέθη των τμημάτων και πολλά άλλα.

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on your hard drives.
el: Πριν την  εκκίνηση του εργαλείου αυτόματης κατάτμησης από την εφαρμογή εγκατάστασης, θα πρέπει να επιλέξετε τον τρόπο χρήσης του χώρου στους σκληρούς σας δίσκους.

en: Remove all partitions on this system
el: Αφαίρεση όλων των τμημάτων δίσκου από αυτό το σύστημα

en: Remove all Linux partitions on this system
el: Αφαίρεση όλων των τμημάτων δίσκου Linux από αυτό το σύστημα

en: Keep all partitions and use existing free space
el: Διατήρηση όλων των τμημάτων και χρήση του διαθέσιμου ελεύθερου χώρου

en: Upgrading %s
el: Αναβάθμιση %s

en: Installing %s
el: Εγκατάσταση του %s

en: Copying File
el: Αντιγραφή αρχείου

en: Transferring install image to hard drive...
el: Μεταφορά εικόνας εγκατάστασης στο σκληρό δίσκο...

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive.  This is probably due to bad media.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά τη μεταφορά της εικόνας εγκατάστασης στο σκληρό σας δίσκο. Αυτό πιθανώς να οφείλεται σε μέσα με σφάλματα.

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά τη μεταφορά της εικόνας εγκατάστασης στο σκληρό σας δίσκο. Πιθανόν να μην έχετε αρκετό χώρο στο δίσκο.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Your filesystems have already been activated.  You cannot go back past this point.
    
    Would you like to continue with the installation?
el: Τα συστήματα αρχείων που επιλέξατε έχουν ήδη ενεργοποιηθεί. Δε μπορείτε να επιστρέψετε πίσω από αυτό το σημείο. Θέλετε να συνεχίσετε με τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: _Exit installer
el: Έ_ξοδος από το πρόγραμμα εγκατάστασης

en: _Continue
el: _Συνέχεια

en: Installing bootloader...
el: Εγκατάσταση bootloader...

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
el: Δε έχουν εγκατασταθεί πακέτα πυρήνα στο σύστημα σας. Η ρύθμιση του boot loader δε θα αλλάξει.

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: In progress...
el: Σε εξέλιξη...

en: Can't have a question in command line mode!
el: Δε μπορείτε να κάνετε ερώτηση στη λειτουργία γραμμής εντολών!

en: Parted exceptions can't be handled in command line mode!
el: Δεν είναι δυνατός ο χειρισμός των parted exceptions σε λειτουργία γραμμής εντολών!

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save a copy of the detailed exception and file a bug report
el: Δημιουργήθηκε μια εξαίρεση που δε μπόρεσε να γίνει χειρισμός της. Πιθανόν να πρόκειται για σφάλμα στην εφαρμογή.  Παρακαλούμε αποθηκεύσετε ένα αντίγραφο του λεπτομερούς exception και συμπληρώστε μια αναφορά σφάλματος

en:  with the provider of this software.
el:  στον παροχέα αυτού του λογισμικού.

en:  against anaconda at %s
el:  στο λογισμικό anaconda στο %s

en: Your bug could not be filed due to the following error when communicating with bugzilla:
    
    %s
el: Το σφάλμα που υποβάλλατε δεν μπόρεσε να σταλεί εξαιτίας του παρακάτω λάθους κατά την επικοινωνία με το bugzilla:
    
    %s

en: Your bug could not be filed due to bad information in the bug fields.  This is most likely an error in anaconda:
    
    %s
el: Το σφάλμα δεν μπορεί να κατατεθεί εξαιτίας λανθασμένων πληροφοριών στα πεδία του φάλματος.  Αυτό είναι πιο πιθανώς ενα λάθος του anaconda
    
    %s

en: Your distribution does not provide a supported bug filing system, so you cannot save your exception this way.
el: Η διανομή σας δεν υποστηρίζει ένα σύστημα αναφοράς σφαλμάτων, και δεν μπορείτε να σώσετε την εξαίρεση με αυτό τον τρόπο.

en: Please provide a valid username, password, and short bug description.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα έγκυρο όνομα χρήστη, κωδικό και μια σύντομη περιγραφή του σφάλματος.

en: Unable To Login
el: Αδυναμία εισαγωγής στο σύστημα

en: Bug Created
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα

en: Bug Updated
el: Το σφάλμα ενημερώθηκε

en: Your system's state has been successfully written to the disk. The installer will now exit.
el: Η κατάσταση του συστήματος σας αποθηκεύτηκε επιτυχώς στο δίσκο. Το πρόγραμμα εγκατάστασης θα τερματιστεί τώρα.

en: There was a problem writing the system state to the disk.
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά την αποθήκευση της κατάστασης του συστήματος σας στο δίσκο.

en: No Network Available
el: Αδυναμία εύρεσης δικτύου

en: Cannot save a bug report since there is no active networking device available.
el: Η αναφορά σφάλματος δεν μπορεί να σωθεί επειδή δεν υπάρχει ενεργή συσκευή δικτύωσης διαθέσιμη.

en: Your system's state has been successfully written to the remote host.  The installer will now exit.
el: Η κατάσταση του συστήματος σας αποθηκεύτηκε επιτυχώς στο απομακρυσμένο σύστημα. Το πρόγραμμα εγκατάστασης θα τερματιστεί τώρα.

en: There was a problem writing the system state to the remote host.
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά την αποθήκευση της κατάστασης του συστήματος σας στο απομακρυσμένο σύστημα.

en: Checking
el: Γίνεται έλεγχος

en: Checking filesystem on %s...
el: Έλεγχος για ακατάλληλα μπλοκ στο %s...

en: Resizing
el: Αλλαγή μεγέθους

en: Resizing filesystem on %s...
el: Αλλαγή μεγέθους συστήματος αρχείων στο %s...

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά τη μετατροπή %s σε ext3. Μπορείτε να συνεχίσετε χωρίς να εισάγετε αυτό το σύστημα αρχείων αν το επιθυμείτε.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε χωρίς να εισάγετε το %s;

en: EFI System Partition
el: Σύστημα τμημάτων δίσκου EFI

en: RAID Device
el: Συσκευή RAID

en: First sector of boot partition
el: Πρώτος τομέας του τμήματος δίσκου boot

en: An error occurred trying to initialize swap on device %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Σφάλμα κατά την προσπάθεια αρχικοποίησης swap στη συσκευή %s.  Πρόκειται για σοβαρό πρόβλημα και η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Skip
el: Παράκαμψη

en: The swap device:
    
         /dev/%s
    
    is a version 0 Linux swap partition. If you want to use this device, you must reformat as a version 1 Linux swap partition. If you skip it, the installer will ignore it during the installation.
el: Η συσκευή  swap :
    
    /dev/%s
    
    είναι τμήμα δίσκου έκδοσης 0 Linux swap. Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη συσκευή, θα πρέπει να τη διαμορφώσετε ξανά ως τμήμα δίσκου τύπου Linux swap έκδοση 1. Αν παρακάμψετε αυτό το βήμα, το τμήμα δίσκου θα αγνοηθεί κατά την εγκατάσταση.

en: Reformat
el: Διαμόρφωση ξανά

en: The swap device:
    
         /dev/%s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend partition, which means your system is hibernating. To perform an upgrade, please shut down your system rather than hibernating it.
el: Η συσκευή swap:
    
         /dev/%s
    
    στο αρχείο /etc/fstab χρησιμοποιείται αυτήν τη στιγμή ως τμήμα δίσκου software suspend,που σημαίνει ότι το σύστημα σας βρίσκεται σε λειτουργία αναστολής. Για να κάνετε μία αναβάθμιση, παρακαλώ κλείστε το σύστημα σας αντί να το θέσετε σε αναστολή.

en: The swap device:
    
         /dev/%s
    
    in your /etc/fstab file is currently in use as a software suspend partition, which means your system is hibernating. If you are performing a new install, make sure the installer is set to format all swap partitions.
el: Η συσκευή swap:
    
         /dev/%s
    
    στο αρχείο /etc/fstab χρησιμοποιείται τώρα ως τμήμα δίσκου software suspend, που σημαίνει ότι το σύστημα σας βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε λειτουργία αναστολής. Αν κάνετε μια νέα εγκατάσταση βεβαιωθείτε ότι η εγκατάσταση έχει ρυθμιστεί έτσι ώστε να διαμορφώσει όλα τα τμήματα δίσκου swap.

en: 
    
    Choose Skip if you want the installer to ignore this partition during the upgrade.  Choose Format to reformat the partition as swap space.
el: 
    
    Επιλέξτε Παράκαμψη αν θέλετε η εγκατάσταση να αγνοήσει αυτό το τμήμα δίσκου κατά την αναβάθμιση. Επιλέξτε Διαμόρφωση για να διαμορφώσετε ξανά το τμήμα δίσκου ως τμήμα δίσκου swap.

en: Format
el: Διαμόρφωση

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    Devices in /etc/fstab should be specified by label, not by device name.
    
    Press OK to exit the installer.
el: Σφάλμα ενεργοποίησης συσκευής swap %s: %s
    
    Οι συσκευές στο /etc/fstab πρέπει να ορίζονται με μία ετικέτα, όχι με το όνομα της συσκευής.
    
    Πατήστε Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    The /etc/fstab on your upgrade partition does not reference a valid swap partition.
    
    Press OK to exit the installer
el: Σφάλμα ενεργοποίησης της συσκευής swap %s: %s
    
    Το /etc/fstab στο τμήμα δίσκου αναβάθμισης δεν έχει αναφορά σε ένα έγκυρο τμήμα δίσκου swap.
    
    Επιλέξτε Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Error enabling swap device %s: %s
    
    This most likely means this swap partition has not been initialized.
    
    Press OK to exit the installer.
el: Σφάλμα ενεργοποίησης της συσκευής swap %s: %s
    
    Αυτό μάλλον σημαίνει ότι το τμήμα δίσκου swap δεν έχει αρχικοποιηθεί.
    
    Επιλέξτε Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: An error occurred trying to format %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια διαμόρφωσης του %s.  Το πρόβλημα είναι σοβαρό, και η εγκατάσταση δε θα συνεχιστεί.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: An error occurred trying to migrate %s.  This problem is serious, and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα κατά την  προσπάθεια εισαγωγής του %s.  Το πρόβλημα είναι σοβαρό, και η εγκατάσταση δε θα συνεχιστεί.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Invalid mount point
el: Μη έγκυρο σημείο προσάρτησης

en: An error occurred when trying to create %s.  Some element of this path is not a directory. This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια δημιουργίας %s.  Κάποιο στοιχείο από αυτήν τη διαδρομή δεν είναι ένας κατάλογος. Το πρόβλημα είναι σοβαρό και η εγκατάσταση δε θα συνεχιστεί.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: An error occurred when trying to create %s: %s.  This is a fatal error and the install cannot continue.
    
    Press <Enter> to exit the installer.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα κατά την προσπάθεια δημιουργίας %s: %s.  Το πρόβλημα είναι σοβαρό, και η εγκατάσταση δε θα συνεχιστεί.
    
    Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Unable to mount filesystem
el: Αδύνατη η προσάρτηση συστήματος αρχείων

en: An error occurred mounting device %s as %s.  You may continue installation, but there may be problems.
el: Ένα σφάλμα εμφανίστηκε κατά την προσάρτηση της συσκευής %s σαν %s.  Μπορείτε να συνεχίσετε την εγκατάσταση, αλλά θα υπάρξουν προβλήματα.

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    Devices in /etc/fstab should be specified by label or UUID, not by device name.
    
    Press OK to exit the installer.
el: Σφάλμα προσάρτησης συσκευής %s ως %s: %s
    
    Οι συσκευές στο /etc/fstab πρέπει να ορίζονται με μία ετικέτα ή το UUID, όχι με το όνομα της συσκευής.
    
    Πατήστε Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Error mounting device %s as %s: %s
    
    Press OK to exit the installer.
el: Αδυναμία προσάρτησης της συσκευής %s σαν %s: %s
    
    Επιλέξτε 'Εντάξει' για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Error finding / entry.
    
    This is most likely means that your fstab is incorrect.
    
    Press OK to exit the installer.
el: Σφάλμα εύρεσης / entry.
    
    Αυτό συνήθως σημαίνει ότι το fstab δεν είναι σωστό.
    
    Πατήστε Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Duplicate Labels
el: Διπλότυπες ετικέτες

en: Multiple devices on your system are labelled %s.  Labels across devices must be unique for your system to function properly.
    
    Please fix this problem and restart the installation process.
el: Μερικές συσκευές του συστήματος σας έχουν ετικέτα %s.  Οι ετικέτες συσκευών θα πρέπει να είναι μοναδικές ώστε να λειτουργήσει το σύστημα σωστά.
    
    Παρακαλώ διορθώστε το πρόβλημα και ξεκινήστε ξανά τη διαδικασία εγκατάστασης.

en: Formatting
el: Γίνεται διαμόρφωση

en: Formatting %s file system...
el: Γίνεται διαμόρφωση συστήματος αρχείων %s...

en: An error occurred copying the screenshots over.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την αντιγραφή των στιγμιοτύπων οθόνης.

en: Screenshots Copied
el: Τα στιγμιότυπα οθόνης αντιγράφηκαν

en: The screenshots have been saved into the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
el: Τα στιγμιότυπα οθόνης έχουν αποθηκευτεί στον κατάλογο:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Θα έχετε πρόσβαση σε αυτά όταν επανεκκινήσετε και συνδεθείτε ως root.

en: Saving Screenshot
el: Αποθήκευση στιγμιότυπου οθόνης

en: A screenshot named '%s' has been saved.
el: Αποθηκεύτηκε ένα στιγμιότυπο οθόνης με το όνομα '%s'.

en: Error Saving Screenshot
el: Σφάλμα αποθήκευσης στιγμιότυπου οθόνης

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
el: Σφάλμα αποθήκευσης στιγμιότυπου οθόνης. Αν αυτό συνέβηκε κατά την εγκατάσταση πακέτου, πιθανόν να χρειαστεί να προσπαθήσετε μερικές φορές για να το επιτύχετε.

en: Fix
el: Διόρθωση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Retry
el: Προσπάθεια ξανά

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Installation Key
el: Κλειδί εγκατάστασης

en: Choose a passphrase for this encrypted device%s. You will be prompted for the passphrase during system boot.
el: Επιλέξτε μία συνθηματική φράση για αυτό το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου%s. Ησυνθηματική φράση θα σας ζητείθεί κατά την εκκίνηση του συστήματος.

en: Error with passphrase
el: Σφάλμα με τη συνθηματική φράση

en: The passphrases you entered were different.  Please try again.
el: Οι συνθηματικές φράσεις ήταν διαφορετικές. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The passphrase must be at least eight characters long.
el: Το συνθηματικό πρόσβασης πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον οκτώ χαρακτήρες.

en: Device %s is encrypted. In order to access the device's contents during installation you must enter the device's passphrase below.
el: Η συσκευή %s είναι κρυπτογραφημένη. Για να προσπελάσετε τα περιεχόμενα της συσκευής κατά την εγκατάσταση πρέπει να εισάγετε παρακάτω την κωδική φράση της συσκευής.

en: _Debug
el: Εκσ_φαλμάτωση

en: Exit installer
el: Έξοδος από το πρόγραμμα εγκατάστασης

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Exception Occurred
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Error Parsing Kickstart Config
el: Σφάλμα ανάλυσης ρύθμισης kickstart

en: default:LTR
el: προεπιλογή:LTR

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
el: Σφάλμα κατά την προσπάθεια φόρτωσης ενός στοιχείου περιβάλλοντος χρήσης της εγκατάστασης.
    
    className = %s

en: _Exit
el: Ε_ξοδος

en: _Retry
el: _Προσπάθεια ξανά

en: The installer will now exit...
el: Η εγκατάσταση τώρα θα τερματιστεί...

en: Your system will now be rebooted...
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος σας...

en: _Reboot
el: Επανε_κκίνηση

en: Exiting
el: Έξοδος

en: Are you sure you wish to exit the installation?
el: Είστε βέβαιοι πως θέλετε να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: %s Installer
el: Εγκατάσταση %s

en: Unable to load title bar
el: Αδύνατη η φόρτωση μπάρας τίτλου

en: Install Window
el: Παράθυρο εγκατάστασης

en: The ISO image %s has a size which is not a multiple of 2048 bytes.  This may mean it was corrupted on transfer to this computer.
    
    It is recommended that you exit and abort your installation, but you can choose to continue if you think this is in error.
el: Η εικόνα ISO %s έχει μέγεθος που δεν είναι πολλαπλάσιο των 2048 bytes. Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι έχει καταστραφεί κατά τη μεταφορά σε αυτό τον υπολογιστή.
    
    Συνιστάται να τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης και να ακυρώσετε την εγκατάσταση, αλλά μπορείτε να επιλέξετε να συνεχίσετε αν νομίζετε ότι το μήνυμα προέκυψε από λάθος.

en: Couldn't Mount ISO Source
el: Δε μπόρεσε να προσαρτηθεί η πηγή ISO

en: An error occurred mounting the source device %s.  This may happen if your ISO images are located on an advanced storage device like LVM or RAID, or if there was a problem mounting a partition.  Click exit to abort the installation.
el: Υπήρξε σφάλμα στην προσάρτηση της πηγαίας συσκευής %s.  Αυτό μπορεί να συμβεί αν οι εικόνες ISO σας βρίσκονται σε μια προηγμένη συσκευή αποθήκευσης όπως LVM ή RAID, ή αν υπήρξε πρόβλημα κατά την προσάρτηση ενός τμήματος δίσκου.  Επιλέξτε Έξοδος για να εγκαταλείψετε την εγκατάσταση.

en: Missing ISO 9660 Image
el: Λείπει η εικόνα ISO 9660

en: The installer has tried to mount image #%s, but cannot find it on the hard drive.
    
    Please copy this image to the drive and click Retry.  Click Exit to abort the installation.
el: Η εγκατάσταση προσπάθησε να προσαρτήσει την εικόνα #%s, αλλά δεν τη βρήκε στο σκληρό δίσκο.
    
    Παρακαλώ αντιγράψτε την εικόνα στο δίσκο και επιλέξτε Προσπάθεια ξανά. Επιλέξτε Έξοδος για να εγκαταλήψετε την εγκατάσταση.

en: Required Install Media
el: Απαιτούμενο μέσο εγκατάστασης

en: The software you have selected to install will require the following discs:
    
    %s
    Please have these ready before proceeding with the installation.  If you need to abort the installation and exit please select "Reboot".
el: Το λογισμικό που έχετε επιλέξει απαιτεί τα παρακάτω CDs:
    
    %s
    Παρακαλώ ετοιμάστε τα πριν να συνεχίσετε με την εγκατάσταση.  Αν χρειάζεται να εγκαταλείψετε την εγκατάσταση πατήστε "Επανεκκίνηση".

en: _Back
el: _Πίσω

en: An error occurred unmounting the disc.  Please make sure you're not accessing %s from the shell on tty2 and then click OK to retry.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την αποπροσάρτηση του δίσκου. Βεβαιωθείτε ότι δεν έχετε πρόσβαση στο %s μέσω του κελύφους στο tty2 και πατήστε Εντάξει για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: Install on System
el: Εγκατάσταση στο σύστημα

en: Initializing iSCSI initiator
el: Γίνεται αρχικοποίηση του iSCSI initiator

en: There was an error running the kickstart script at line %s.  You may examine the output in %s.  This is a fatal error and your install will be aborted.  Press the OK button to exit the installer.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της δέσμης ενεργειών kickstart στη γραμμή %s. Μπορείτε να εξετάσετε το αποτέλεσμα στο %s.  Αυτό είναι ένα σοβαρό σφάλμα και η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει. Πατήστε το κουμπί Εντάξει για να τερματιστεί το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Scriptlet Failure
el: Αποτυχία Scriptlet

en: Running...
el: Εκτέλεση...

en: Running post-install scripts
el: Εκτέλεση δέσμης ενεργειών μετά την εγκατάσταση

en: Running pre-install scripts
el: Εκτέλεση δέσμης ενεργειών πριν την εγκατάσταση

en: Missing Package
el: Απουσία πακέτου

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
el: Έχετε επιλέξει να εγκατασταθεί το πακέτο '%s'. Αυτό το πακέτο δεν υπάρχει. Θέλετε να συνεχίσετε ή να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: _Abort
el: Ε_γκατάλειψη

en: Missing Group
el: Η ομάδα λείπει

en: You have specified that the group '%s' should be installed. This group does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
el: Έχετε επιλέξει να εγκατασταθεί η ομάδα πακέτων '%s'. Αυτή η ομάδα δεν υπάρχει. Θέλετε να συνεχίσετε ή να τερματίσετε την εγκατάσταση;

en: Unable to find image
el: Δε βρέθηκε η εικόνα

en: The given location isn't a valid %s live CD to use as an installation source.
el: Η δοσμένη τοποθεσία δεν είναι ένα έγκυρο %s live CD για να χρησιμοποιηθεί ως πηγή εγκατάστασης.

en: Copying live image to hard drive.
el: Γίνεται αντιγραφή εικόνας live στο σκληρό δίσκο.

en: Doing post-installation
el: Ολοκλήρωση εγκατάστασης

en: Performing post-installation filesystem changes.  This may take several minutes...
el: Γίνεται εκτέλεση αλλαγών συστήματος αρχείων μετά την εγκατάσταση. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά...

en: The root filesystem you created is not large enough for this live image (%.2f MB required).
el: Το root σύστημα αρχείων που δημιουργήσατε δεν είναι αρκετά μεγάλο για αυτήν τη ζωντανή εικόνα (απαιτούνται %.2f MB).

en: Hostname must be 64 or fewer characters in length.
el: Το όνομα συστήματος πρέπει να έχει μήκος 64 χαρακτήρες ή λιγότερο.

en: IP address is missing.
el: Λείπει η διεύθυνση IP.

en: IPv4 addresses must contain four numbers between 0 and 255, separated by periods.
el: Οι διευθύνσεις IPv4 πρέπει να περιέχουν τέσσερις αριθμούς από 0 μέχρι 255, χωρισμένους με τελείες.

en: '%s' is not a valid IPv6 address.
el: Η '%s' δεν είναι μία έγκυρη διεύθυνση IPv6.

en: '%s' is an invalid IP address.
el: Η '%s' δεν είναι μία έγκυρη διεύθυνση IP.

en: Resizing Failed
el: Η αλλαγή μεγέθους απέτυχε

en: There was an error encountered resizing the device %s.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την αλλαγή μεγέθους της συσκευής %s.

en: Activating new partitions.  Please wait...
el: Γίνεται ενεργοποίηση νέων τμημάτων δίσκου.  Παρακαλώ περιμένετε...

en: LVM operation failed
el: Αποτυχία λειτουργίας LVM

en: Invalid Key
el: Μη έγκυρο κλειδί

en: The key you entered is invalid.
el: Το κλειδί που έχετε εισάγει δεν είναι έγκυρο.

en: _Skip
el: _Παράκαμψη

en: Warning! This is pre-release software!
el: Προσοχή! Λογισμικό σε δοκιμαστικό στάδιο!

en: Thank you for downloading this pre-release of %s.
    
    This is not a final release and is not intended for use on production systems.  The purpose of this release is to collect feedback from testers, and it is not suitable for day to day usage.
    
    To report feedback, please visit:
    
       %s
    
    and file a report against '%s'.
el: Σας ευχαριστούμε που λάβατε αυτήν τη δοκιμαστική κυκλοφορία του %s.
    
    Αυτή η έκδοση δεν αποτελεί μια τελική κυκλοφορία και δεν προορίζεται για χρήση σε συστήματα παραγωγής. Ο σκοπός της είναι η συλλογή σχολίων από τους δοκιμαστές και δεν είναι κατάλληλη για καθημερινή χρήση.
    
    Για να δώσετε σχόλια ή να αναφέρετε προβλήματα, παρακαλούμε επισκεφθείτε το:
    
       %s
    
    και συμπληρώστε μια αναφορά για το '%s'.

en: _Install anyway
el: Ε_γκατάσταση ούτως ή άλλως

en: Foreign
el: Ξένη

en: The device %s is LDL formatted instead of CDL formatted.  LDL formatted DASDs are not supported for usage during an install of %s.  If you wish to use this disk for installation, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to reformat this DASD using CDL format?
el: Η συσκευή %s είναι διαμορφωμένη σε LDL αντί για of CDL.DASDs που είναι διαμορφωμένα σε LDL δεν υποστηρίζονται κατά την εγκατάσταση του %s. Αν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε αυτόν το δίσκο στην εγκατάσταση, θα πρέπει να τον επαναρχικοποιήσετε προκαλώντας τη διαγραφή ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΕΔΟΔΕΝΩΝ του.
    
    Θέλετε να διαμορφώσετε ξανά αυτό το DASD με χρήση διαμόρφωσης CDL;

en: /dev/%s currently has a %s partition layout.  To use this drive for the installation of %s, it must be re-initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to re-initialize this drive?
el: Το /dev/%s αυτήν τη στιγμή έχει μια διάταξη τμημάτων δίσκου %s.  Για να χρησιμοποιήσετε αυτόν το δίσκο στην εγκατάσταση του %s, θα πρέπει να τον αρχικοποιήσετε εκ νέου προκαλώντας τη διαγραφή ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΕΔΟΔΕΝΩΝ του.
    
    Θέλετε να αρχικοποιήσετε εκ νέου αυτόν το δίσκο;

en: _Ignore drive
el: Α_γνόηση δίσκου

en: _Re-initialize drive
el: Εκ νέου αρχ_ικοποίηση

en: Initializing
el: Γίνεται αρχικοποίηση

en: Please wait while formatting drive %s...
el: Παρακαλώ περιμένετε ενώ διαμορφώνεται ο δίσκος %s...

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    This operation will override any previous installation choices about which drives to ignore.
    
    Would you like to initialize this drive, erasing ALL DATA?
el: Ο πίνακας διαμερισμάτων στη συσκευή %s  δεν είναι αναγνώσιμος. Για να δημιουργήσετε νέα τμήματα θα πρέπει να αρχικοποιηθεί με αποτέλεσμα τη διαγραφή ΟΛΩΝ των δεδομένων από αυτόν το δίσκο.
    
    Αυτή η διεργασία θα αντικαταστήσει όλες τις προηγούμενες επιλογές εγκατάστασης για τους δίσκους που θέλετε να αγνοήσετε.
    
    Θέλετε να αρχικοποιηθεί αυτός ο δίσκος και να διαγραφούν ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ;

en: The drive /dev/%s has more than 15 partitions on it.  The SCSI subsystem in the Linux kernel does not allow for more than 15 partitons at this time.  You will not be able to make changes to the partitioning of this disk or use any partitions beyond /dev/%s15 in %s
el: Έχουν οριστεί περισσότερα από 15 τμήματα δίσκου στον οδηγό /dev/%s.  Το υποσύστημα SCSI στον πυρήνα Linux ακόμη δεν επιτρέπει περισσότερα από 15 τμήματα δίσκου.  Δε θα μπορείτε να κάνετε αλλαγές στο σχέδιο τμημάτων δίσκου ή να χρησιμοποιήσετε τα τμήματα δίσκου πέραν του /dev/%s15 στο %s

en: No Drives Found
el: Δε βρέθηκαν δίσκοι

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
el: Δημιουργήθηκε ένα σφάλμα - δε βρέθηκαν έγκυρες συσκευές για να δημιουργηθούν νέα συστήματα αρχείων. Παρακαλώ ελέγξτε το υλικό σας για να εντοπίσετε την αιτία του προβλήματος.

en: Please enter a volume group name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για την ομάδα τόμων.

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
el: Τα ονόματα των ομάδων τόμων θα πρέπει να είναι μικρότερα από 128 χαρακτήρες

en: Error - the volume group name %s is not valid.
el: Σφάλμα - το όνομα της ομάδας τόμου %s δεν είναι έγκυρο.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
el: Σφάλμα - το όνομα της ομάδας τόμου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες ή διαστήματα.Αποδεκτοί χαρακτήρες είναι γράμματα, ψηφία, '.' ή '_'.

en: Please enter a logical volume name.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για το λογικό τόμο.

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
el: Τα ονόματα λογικών τόμων θα πρέπει να είναι μικρότερα από 128 χαρακτήρες

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
el: Σφάλμα - το όνομα λογικού τόμου %s δεν είναι έγκυρο.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
el: Σφάλμα - το όνομα λογικού τόμου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες ή διαστήματα. Αποδεκτοί χαρακτήρες είναι γράμματα, ψηφία, '.' ή '_'.

en: The mount point %s is invalid.  Mount points must start with '/' and cannot end with '/', and must contain printable characters and no spaces.
el: Το σημείο προσάρτησης %s δεν είναι έγκυρο. Τα σημεία προσάρτησης πρέπει να ξεκινάνε με '/', δεν πρέπει να τελειώνουν σε  '/' και πρέπει να περιέχουν εκτυπώσιμους χαρακτήρες χωρίς διαστήματα.

en: Please specify a mount point for this partition.
el: Παρακαλώ καθορίστε ένα σημείο προσάρτησης για αυτό το τμήμα δίσκου.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου είναι μέρος της συσκευής RAID  /dev/md%s.

en: This partition is part of a RAID device.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου είναι μέρος μιας συσκευής RAID.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου είναι μέρος της ομάδας τόμων LVM '%s'.

en: This partition is part of a LVM volume group.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου είναι μέρος της ομάδας τόμων LVM.

en: Unable To Delete
el: Αδύνατη η διαγραφή

en: You must first select a partition to delete.
el: Πρέπει να επιλέξετε πρώτα το τμήμα δίσκου που θα διαγραφεί.

en: You cannot delete free space.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε ελεύθερο χώρο.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε ένα τμήμα δίσκου που ανήκει σε DASD διαμορφωμένη σε LDL.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε αυτό το τμήμα δίσκου, αφού είναι ένα εκτεταμένο τμήμα δίσκου που περιέχει το %s

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
el: Αυτό το τμήμα δίσκου διατηρεί τα δεδομένα για την εγκατάσταση σκληρού δίσκου.

en: You cannot delete this partition:
el: Δε μπορείτε να διαγράψετε αυτό το τμήμα δίσκου:

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση διαγραφής

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλα τα τμήματα δίσκου από τη  συσκευή '/dev/%s'.

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
el: Δεν έγινε διαγραφή των παρακάτω τμημάτων δίσκου επειδή βρίσκονται σε χρήση:
    
    %s

en: Unable To Edit
el: Αδυναμία επεξεργασίας

en: You must select a partition to edit
el: Πρέπει να επιλέξετε πρώτα ένα τμήμα δίσκου για επεξεργασία

en: You cannot edit this partition:
el: Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το τμήμα δίσκου:

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
el: Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτό το τμήμα δίσκου, αφού είναι έναεκτεταμένο τμήμα δίσκου που περιέχει το %s

en: Format as Swap?
el: Διαμόρφωση ως Swap;

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
el: Το /dev/%s έχει ένα τύπο τμήματος δίσκου 0x82 (Linux swap) αλλά δε φαίνεται να έχει διαμορφωθεί ως τμήμα δίσκου Linux swap.
    
    Θέλετε να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου ως τμήμα δίσκου swap;

en: You need to select at least one hard drive to install %s.
el: Πρέπει να επιλέξτε τουλάχιστον ένα σκληρό δίσκο για να εγκαταστήσετε το %s.

en: You have chosen to use a pre-existing partition for this installation without formatting it. We recommend that you format this partition to make sure files from a previous operating system installation do not cause problems with this installation of Linux. However, if this partition contains files that you need to keep, such as home directories, then continue without formatting this partition.
el: Έχετε επιλέξει να χρησιμοποιηθεί ένα προϋπάρχον τμήμα δίσκου για αυτήν την εγκατάσταση χωρίς να το διαμορφώσετε. Προτείνεται να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου ώστε να αποφύγετε τυχόν προβλήματα με τα υπάρχοντα αρχεία αυτής της εγκατάστασης Linux. Αν όμως το τμήμα δίσκου περιέχει αρχεία που χρειάζεστε, όπως κατάλογους χρηστών, τότε συνεχίστε χωρίς να διαμορφώσετε αυτό το τμήμα δίσκου.

en: Format?
el: Διαμόρφωση;

en: _Modify Partition
el: Τροπο_ποίηση τμήμα δίσκου

en: Do _Not Format
el: Να _μη γίνει διαμόρφωση

en: Error with Partitioning
el: Σφάλμα με την κατάτμηση

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
el: Παρουσιάστηκαν τα ακόλουθα σημαντικά σφάλματα με το ζητούμενο σχήμα τμημάτων δίσκου σας. Αυτά τα σφάλματα πρέπει να διορθωθούν πριν να συνεχίσετε με την εγκατάσταση του %s.
    
    %s

en: Partitioning Warning
el: Προειδοποίηση κατάτμησης

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
el: Παρουσιάστηκαν τα ακόλουθα σημαντικά σφάλματα με το ζητούμενο σχήμα τμημάτων δίσκου σας.
    
    %s
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με το ζητούμενο σχήμα τμημάτων δίσκου σας;

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
el: Τα ακόλουθα προϋπάρχοντα τμημάτων δίσκου επιλέχτηκαν για διαμόρφωση και όλα τους τα δεδομένα θα καταστραφούν.

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
el: Επιλέξτε 'Ναι' για να συνεχίσετε και να γίνει διαμόρφωση αυτών των τμημάτων δίσκου,ή 'Όχι' για να γυρίσετε πίσω και να αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις.

en: Format Warning
el: Προειδοποίηση διαμόρφωσης

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
el: Πρόκειται να διαγράψετε την ομάδα τόμων "%s".
    
    ΟΛΟΙ οι λογικοί τόμοι σε αυτήν την ομάδα τόμων θα χαθούν!

en: You are about to delete the logical volume "%s".
el: Πρόκειται να διαγράψετε το λογικό τόμο "%s".

en: You are about to delete a RAID device.
el: Πρόκειται να διαγράψετε μια συσκευή RAID.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
el: Πρόκειται να διαγράψετε το τμήμα δίσκου /dev/%s.

en: The partition you selected will be deleted.
el: Το τμήμα δίσκου που επιλέξατε θα διαγραφεί.

en: Confirm Reset
el: Επιβεβαίωση επαναφοράς

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε τον πίνακα τμημάτων δίσκου στην αρχική του κατάσταση;

en: Installation cannot continue.
el: Η εγκατάσταση δε μπορεί να συνεχίσει.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
el: Οι ρυθμίσεις κατάτμησης που επιλέξατε έχουν ήδη ενεργοποιηθεί. Δε μπορείτε πια να επιστρέψετε στην οθόνη επεξεργασίας δίσκου. Θέλετε να συνεχίσετε με τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: Back
el: Πίσω

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Writing partitioning to disk
el: Εγγραφή της κατάτμησης στο δίσκο

en: The partitioning options you have selected will now be written to disk.  Any data on deleted or reformatted partitions will be lost.
el: Οι επιλογές κατάτμησης που έχετε ορίσει θα γραφούν τώρα στο δίσκο.  Οποιαδήποτε δεδομένα ή διαγραμμένα ή εκ νέου διαμορφωμένα τμήματα δίσκου θα χαθούν

en: Go _back
el: _Πίσω

en: _Write changes to disk
el: Ε_γγραφή αλλαγών στο δίσκο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Are you sure you want to skip entering a passphrase for device %s?
    
    If you skip this step the device's contents will not be available during installation.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να προχωρήσετε χωρίς τον ορισμό μιας συνθηματικής φράσης για τη συσκευή %s?
    
    Αν παρακάμψετε αυτό το βήμα τα περιεχόμενα της συσκευής σας δε θα είναι διαθέσιμα κατά την εγκατάσταση.

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα τμήμα δίσκου root (/), το οποίο απαιτείται για την συνέχεια της εγκατάστασης του %s.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
el: Το τμήμα δίσκου root είναι μικρότερο των 250 megabytes, το οποίο συνήθως είναι πολύ μικρό για εγκατάσταση του %s.

en: You must create an EFI System Partition of at least 10 megabytes.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε ένα τμήμα δίσκου τύπου EFI και μεγέθους τουλάχιστον 10 MB.

en: Your boot partition isn't on one of the first four partitions and thus won't be bootable.
el: Το τμήμα δίσκου εκκίνησης δεν είναι ένα από τα πρώτα τέσσερα τμήματα δίσκου, συνεπώς δε θα είναι εκκινήσιμο.

en: You must create an Apple Bootstrap partition.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε πρώτα ένα τμήμα δίσκου Apple Bootstrap.

en: You must create a PPC PReP Boot partition.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε ένα τμήμα δίσκου PPC PReP Boot.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
el: Το τμήμα δίσκου σας %s είναι μικρότερο από %s megabytes, το οποίο είναι λιγότερο από αυτό που συνιστάται για μια κανονική εγκατάσταση του %s.

en: Installing on a USB device.  This may or may not produce a working system.
el: Εγκατάσταση σε μια συσκευή USB . Δεν είναι σίγουρο ότι το σύστημα θα δουλεύει μετά την εγκατάσταση.

en: Installing on a FireWire device.  This may or may not produce a working system.
el: Εγκατάσταση σε μια συσκευή FireWire. Δεν είναι σίγουρο ότι το σύστημα θα δουλεύει μετά την εγκατάσταση.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου μπορούν να βρίσκονται μόνο σε συσκευές RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου μπορούν να βρίσκονται μόνο σε έναν λογικό τόμο.

en: Bootable partitions cannot be on a RAID device.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε συσκευές RAID.

en: Bootable partitions cannot be on an %s filesystem.
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε ένα σύστημα αρχείων %s.

en: Bootable partitions cannot be on an encrypted block device
el: Τα εκκινήσιμα τμήματα δίσκου δε μπορούν να βρίσκονται σε μία κρυπτογραφημένη συσκευή

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
el: Δεν έχετε ορίσει ένα τμήμα δίσκου swap. Αν και δεν κρίνεται απαραίτητο σε όλες τις περιπτώσεις, θα βελτιώσει σημαντικά την απόδοση για την πλειονότητα των εγκαταστάσεων.

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
el: Καθορίσατε περισσότερες από 32 συσκευές swap. Ο πυρήνας για το %s υποστηρίζει μόνο 32 συσκευές swap.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
el: Έχετε αναθέσει λιγότερο χώρο swap (%dM) από τη διαθέσιμη μνήμη RAM (%dM) που υπάρχει στο σύστημα σας. Αυτό μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση.

en: the partition in use by the installer.
el: το τμήμα δίσκου που χρησιμοποιεί η εγκατάσταση.

en: a partition which is a member of a RAID array.
el: ένα τμήμα δίσκου που είναι μέλος μιας συστοιχίας RAID.

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
el: το τμήμα δίσκου που είναι μέλος του της ομάδας τόμων LVM.

en: The mount point %s must be formatted during live CD installs.
el: Το σημείο προσάρτησης %s πρέπει να διαμορφωθεί για εγκαταστάσεις ζωντανών CD.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
el: Το σημείο προσάρτησης δεν είναι έγκυρο. Ο κατάλογος %s θα πρέπει να είναι στο σύστημα αρχείων / .

en: The mount point %s cannot be used.  It must be a symbolic link for proper system operation.  Please select a different mount point.
el: Το σημείο προσάρτησης %s δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Θα πρέπει να είναι ένας συμβολικός δεσμός για τη σωστή λειτουργία του συστήματος. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό σημείο προσάρτησης.

en: This mount point must be on a linux file system.
el: Αυτό το σημείο προσάρτησης θα πρέπει να βρίσκεται σε ένα σύστημα αρχείων linux.

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
el: Το σημείο προσάρτησης "%s" χρησιμοποιείται ήδη, παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό σημείο προσάρτησης.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
el: Το μέγεθος του τμήματος δίσκου %s (%10.2f MB) υπερβαίνει το μέγιστο μέγεθος των %10.2f MB.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
el: Το μέγεθος του αιτούμενου τμήματος δίσκου (μέγεθος =%s MB) υπερβαίνει το μέγιστο μέγεθος των %s MB.

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
el: Το μέγεθος του απαιτούμενου τμήματος δίσκου είναι αρνητικό! (μέγεθος =%s MB)

en: Partitions can't start below the first cylinder.
el: Τα τμήματα δίσκου δε μπορούν να ξεκινούν κάτω από τον πρώτο κύλινδρο.

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
el: Τα τμήματα δίσκου δε μπορούν να τελειώνουν σε αρνητικό κύλινδρο.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
el: Δεν υπάρχουν μέλη στην αίτηση για RAID ή δεν έχει οριστεί σωστό επίπεδο RAID.

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
el: Μία συσκευή RAID τύπου %s απαιτεί τουλάχιστον %s μέλη.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
el: Αυτή η συσκευή RAID μπορεί να έχει το πολύ μέχρι %s εφεδρείες. Για να έχετε περισσότερες εφεδρείες θα χρειαστεί να προσθέσετε μέλη στη συσκευή RAID.

en: Logical volume size must be larger than the volume group's physical extent size.
el: Το μέγεθος του λογικού τόμου πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το μέγεθος του φυσικού μήκους της ομάδας τόμων.

en: Starting Interface
el: Εκκίνηση διεπαφής

en: Attempting to start %s
el: Γίνεται προσπάθεια εκκίνησης %s

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
el: Όταν τελειώσετε κάντε έξοδο από το κέλυφος και το σύστημα θα επανεκκινήσει.

en: Unable to find /bin/sh to execute!  Not starting shell
el: Αδυναμία εύρεσης του αρχείου /bin/sh για εκτέλεση!  Δεν ξεκινάω τον φλοιό

en: Setup Networking
el: Ρύθμιση δικτύου

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
el: Θέλετε να ξεκινήσετε τις διεπαφές δικτύου σε αυτό το σύστημα;

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
el: Δεν είναι δυνατή η μετάβαση στο προηγούμενο βήμα από αυτό το σημείο. Θα πρέπει να προσπαθήσετε ξανά.

en: The rescue environment will now attempt to find your Linux installation and mount it under the directory %s.  You can then make any changes required to your system.  If you want to proceed with this step choose 'Continue'.  You can also choose to mount your file systems read-only instead of read-write by choosing 'Read-Only'.
    
    If for some reason this process fails you can choose 'Skip' and this step will be skipped and you will go directly to a command shell.
el: Το περιβάλλον διάσωσης θα προσπαθήσει τώρα να βρει την εγκατάσταση Linux σας και να την κάνει mount κάτω από τον κατάλογο %s. Έπειτα, θα μπορείτε να κάνετε ό,τι αλλαγές χρειάζονται στο σύστημα σας. Αν επιθυμείτε να συνεχίσετε με αυτό το βήμα επιλέξτε 'Συνέχεια'. Μπορείτε επίσης να επιλέξετε να γίνουν mount τα συστήματα αρχείων ως ανάγνωση-μόνο (read-only) αντί ανάγνωση-και-εγγραφή (read-write)επιλέγοντας 'Ανάγνωση-μόνο'.
    
    Αν για κάποιο λόγο αυτή η διαδικασία αποτύχει μπορείτε να επιλέξετε 'Παράβλεψη' και αυτό το βήμα θα παραβλεφθεί και θα οδηγηθείτε κατ' ευθείαν στο κέλυφος εντολών.

en: Read-Only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: System to Rescue
el: Σύστημα για rescue

en: What partition holds the root partition of your installation?
el: Ποιο τμήμα δίσκου περιέχει το τμήμα δίσκου root της εγκατάστασης σας;

en: Exit
el: Έξοδος

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Το σύστημα σας έχει βρώμικα τμήματα δίσκου τις οποίες επιλέξατε να μην προσαρτήσετε. Πατήστε return  για να μπείτε σε ένα κέλυφος από όπου μπορείτε να εκτελέσετε fsck και να προσαρτήσετε τα τμήματα δίσκου σας. Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Το σύστημα σας έχει προσαρτηθεί κάτω από το %s.
    
    Πατήστε <return> για να βγείτε σε κέλυφος. Αν θέλετε να κάνετε το σύστημα σας περιβάλλον root (/), εκτελέστε την εντολή:
    
    \tchroot %s
    
    Το σύστημα σας θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την προσπάθεια προσάρτησης μέρους ή όλου του συστήματος σας. Ένα μέρος του μπορεί να είναι προσαρτημένο κάτω από το %s.
    
    Πατήστε <return> για να βγείτε σε κέλυφος. Το σύστημα σας θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: Rescue Mode
el: Λειτουργία rescue

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
el: Δεν έχετε κανένα τμήμα δίσκου Linux. Πατήστε επιστροφή για να μεταβείτε σε ένα κέλυφος. Το σύστημα θα επανεκκινήσει αυτόματα όταν βγείτε από το κέλυφος.

en: Your system is mounted under the %s directory.
el: Το σύστημα σας έχει προσαρτηθεί κάτω από τον κατάλογο %s.

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save to local disk
el: Αποθήκευση στον τοπικό δίσκο

en: Send to bugzilla (%s)
el: Αποστολή στο bugzilla (%s)

en: Send to remote server (scp)
el: Αποστολή σε απομακρυσμένο εξυπηρετητή (scp)

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Bug Description
el: Περιγραφή σφάλματος

en: Passphrase for encrypted device
el: Εισάγετε την συνθηματική φράση για το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου

en: Use this passphrase for all new encrypted devices
el: Χρήση αυτής της συνθηματικής φράσης για όλα τα νέα κρυπτογραφημένα τμήματα δίσκου

en: The passphrase must be at least %d characters long.
el: Το συνθηματικό πρόσβασης πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον %d χαρακτήρες.

en: Passphrase
el: Συνθηματική φράση

en: This is a global passphrase
el: Αυτή είναι μια καθολική συνθηματική φράση

en: Repository editing is not available in text mode.
el: Η μορφοποίηση αποθετηρίων δεν είναι διαθέσιμη στη λειτουργία κειμένου.

en: Please enter your %(instkey)s
el: Παρακαλώ εισάγετε το %(instkey)s σας

en: Skip entering %(instkey)s
el: Παράκαμψη εισαγωγής για %(instkey)s

en: Welcome to %s for %s
el: Καλώς ήλθατε στο %s για %s

en: Welcome to %s
el: Καλώς ήλθατε στο %s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
el:   <Tab>/<Alt-Tab> Αλλαγή πεδίου     | <Space> επιλογή | <F12> επόμενη οθόνη

en: Proceed with upgrade?
el: Συνέχεια με την αναβάθμιση;

en: You have choosen the upgrade for %s architecture, but the installed system is for %s architecture.
el: Επιλέξατε την αναβάθμιση για την αρχιτεκτονική %s, ωστόσο το εγκατεστημένο σύστημα είναι για την αρχιτεκτονική %s.

en: Would you like to upgrade  the installed system to the %s architecture?
el: Θα θέλατε να αναβαθμίσετε το εγκατεστημένο σύστημα στην αρχιτεκτονική %s;

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
el: Το σύστημα αρχείων της εγκατάστασης Linux που επιλέξατε να αναβαθμίσετε έχει ήδη προσαρτηθεί. Δε μπορείτε να επιστρέψετε μετά από αυτό το σημείο.

en: Would you like to continue with the upgrade?
el: Θέλετε να συνεχίσετε με την αναβάθμιση;

en: Dirty File Systems
el: Βρώμικα συστημάτων αρχείων

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
el: Τα παρακάτω συστήματα αρχείων για το σύστημα Linux σας δεν έχουν γίνει σωστά unmount. Κλείστε το σύστημα σας και αφήστε το σύστημα αρχείων να τερματιστεί σωστά και να ελεγχθεί, για να γίνει η αναβάθμιση.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
el: Τα παρακάτω συστήματα αρχείων για το σύστημα Linux σας δεν έχουν γίνει σωστά unmount. Θα θέλατε να τα προσαρτήσετε πάραυτα;
    %s

en: Mount failed
el: Αποτυχία προσάρτησης

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
el: Ένα ή περισσότερα συστήματα αρχείων που υπάρχουν στο /etc/fstab  του Linux συστήματος σας δε μπόρεσαν να προσαρτηθούν. Παρακαλώ διορθώστε το πρόβλημα και προσπαθήστε να αναβαθμίσετε το σύστημα ξανά.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
el: Ένα ή περισσότερα συστήματα αρχείων που υπάρχουν στο /etc/fstab του Linux συστήματος σας είναι ανακόλουθα και δε μπόρεσαν να προσαρτηθούν. Παρακαλώ διορθώστε το πρόβλημα και προσπαθήστε να αναβαθμίσετε το σύστημα ξανά.

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
el: Τα παρακάτω αρχεία είναι απόλυτοι συμβολικοί δεσμοί, οι οποίοι δεν υποστηρίζονται κατά τη διάρκεια μιας αναβάθμισης. Αλλάξτε τους σε σχετικούς συμβολικούς δεσμούς και ξεκινήστε ξανά την αναβάθμιση.

en: Absolute Symlinks
el: Απόλυτοι συμβολικοί δεσμοί

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
el: Οι παρακάτω κατάλογοι θα έπρεπε να είναι συμβολικοί δεσμοί, αλλιώς δημιουργείτε πρόβλημα στην αναβάθμιση. Αλλάξτε τους καταλόγους στην αρχική τους κατάσταση ως συμβολικούς δεσμούς και ξεκινήστε ξανά την αναβάθμιση.

en: Invalid Directories
el: Μη έγκυροι κατάλογοι

en: %s not found
el: δε βρέθηκε %s

en: %s %s installation on host %s
el: εγκατάσταση %s %s στο σύστημα %s

en: %s %s installation
el: εγκατάσταση %s %s

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
el: Προσπάθεια σύνδεσης με τον πελάτη vnc στο σύστημα %s...

en: Connected!
el: Ολοκλήρωση σύνδεσης!

en: Will try to connect again in 15 seconds...
el: Θα γίνει ξανά προσπάθεια σύνδεσης σε 15 δευτερόλεπτα...

en: Giving up attempting to connect after %d tries!
el: Εγκατάλειψη προσπάθειας σύνδεσης μετά από %d προσπάθειες!

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
el: Παρακαλώ συνδέστε χειροκίνητα τον πελάτη vnc στο %s για να ξεκινήσει η εγκατάσταση.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
el: Παρακαλώ συνδέστε χειροκίνητα τον πελάτη vnc για να ξεκινήσει η εγκατάσταση.

en: Starting VNC...
el: Έναρξη VNC...

en: The VNC server is now running.
el: Ο διακομιστής VNC είναι ενεργός.

en: 
    
    You chose to connect to a listening vncviewer. 
    This does not require a password to be set.  If you 
    set a password, it will be used in case the connection 
    to the vncviewer is unsuccessful
el: 
    
    Επιλέξατε να συνδεθείτε σε έναν listening vncviewer. 
    Αυτό δεν απαιτεί την εισαγωγή ενός κωδικού.  Εαν 
    θέσετε έναν κωδικό, αυτός θα χρησιμοποιηθεί στην περίπτωση που η σύνδεση 
    στον vncviewer είναι ανεπιτυχής

en: 
    
    You chose to execute vnc with a password.
el: 
    
    Επιλέξατε να εκτελέσετε το vnc με έναν κωδικό.

en: 
    
    Unknown Error.  Aborting.
el: 
    
    Άγνωστο σφάλμα.  Γίνεται εγκατάληψη.

en: VNC Configuration
el: Ρύθμιση VNC

en: No password
el: Χωρίς συνθηματικό

en: A password will prevent unauthorized listeners connecting and monitoring your installation progress.  Please enter a password to be used for the installation
el: Ένα συνθηματικό θα εμποδίσει αυθαίρετους ακροατές να συνδεθούν και να παρακολουθήσουν τη διαδικασία εγκατάστασης σας. Παρακαλώ εισάγετε ένα συνθηματικό για να χρησιμοποιηθεί για την εγκατάσταση

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Password (confirm):
el: Συνθηματικό (επιβεβαίωση):

en: Password Mismatch
el: Τα συνθηματικά δεν ταιριάζουν

en: The passwords you entered were different. Please try again.
el: Τα συνθηματικά ήταν διαφορετικά. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Password Length
el: Μήκος συνθηματικού

en: The password must be at least six characters long.
el: Το συνθηματικό πρόσβασης πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον έξι χαρακτήρες.

en: Unable to Start X
el: Αδύνατη η εκκίνηση του X

en: X was unable to start on your machine.  Would you like to start VNC to connect to this computer from another computer and perform a graphical install or continue with a text mode install?
el: Το σύστημα X δε μπόρεσε να εκκινήσει στο μηχάνημα σας. Θα θέλατε να εκκινήσει το VNC για να συνδεθείτε σε αυτόν τον υπολογιστή από κάποιο άλλο υπολογιστή και να εκτελέσετε μία γραφική εγκατάσταση ή να συνεχίσετε με μία εγκατάσταση σε λειτουργία κειμένου;

en: Use text mode
el: Χρήση λειτουργίας κειμένου

en: Start VNC
el: Γίνεται εκκίνηση VNC

en: Processing
el: Γίνεται επεξεργασία

en: Preparing transaction from installation source...
el: Προετοιμασία συναλλαγής από την πηγή εγκατάστασης...

en: <b>Installing %s</b> (%s)
el: <b>Εγκατάσταση του %s</b> (%s)

en: %s of %s packages completed
el: Ολοκληρώθηκαν %s από %s πακέτα

en: Finishing upgrade process...
el: Ολοκλήρωση διαδικασίας αναβάθμισης...

en: Error Setting Up Repository
el: Σφάλμα στην προετοιμασία του αποθετηρίου

en: Change Disc
el: Αλλαγή δίσκου

en: Please insert %s disc %d to continue.
el: Παρακαλώ εισάγετε το δίσκο %s %d για να συνεχίσετε.

en: Wrong Disc
el: Λάθος δίσκος

en: That's not the correct %s disc.
el: Αυτός δεν είναι ο σωστός δίσκος %s.

en: Unable to access the disc.
el: Αδυναμία πρόσβασης στο δίσκο.

en: Re_boot
el: Επανε_κκίνηση

en: _Eject
el: Ε_ξαγωγή

en: The file %s cannot be opened.  This is due to a missing file, a corrupt package or corrupt media.  Please verify your installation source.
    
    If you exit, your system will be left in an inconsistent state that will likely require reinstallation.
el: Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του αρχείου %s. Αυτό μπορεί να οφείλεται στην έλλειψη ενός αρχείου ή σε κατεστραμμένα μέσα. Παρακαλώ ελέγξτε την πηγή εγκατάστασης σας.
    
    Αν τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης, το σύστημα σας θα βρεθεί σε μια αμφίβολη κατάσταση η οποία πιθανόν να χρειαστεί επανεγκατάσταση.

en: Retrying
el: Νέα προσπάθεια

en: Retrying download...
el: Νέα προσπάθεια λήψης πακέτου...

en: There was an error running your transaction for the following reason: %s
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας για τον ακόλουθο λόγο: %s

en: file conflicts
el: συγκρούσεις αρχείων

en: older package(s)
el: παλαιότερο/α πακέτο/α

en: insufficient disk space
el: ανεπαρκής χώρος στο δίσκο

en: insufficient disk inodes
el: ανεπαρκή inodes δίσκου

en: package conflicts
el: συγκρούσεις πακέτου

en: package already installed
el: το πακέτο είναι ήδη εγκατεστημένο

en: required package
el: απαιτούμενο πακέτο

en: package for incorrect arch
el: πακέτο για λανθασμένη αρχειοθήκη

en: package for incorrect os
el: πακέτο για λάθος os

en: You need more space on the following file systems:
el: Χρειάζεστε περισσότερο χώρο στα ακόλουθα συστήματα αρχείων:

en: There were file conflicts when checking the packages to be installed:
    %s
el: Υπήρχαν συγκρούσεις αρχείων κατά τον έλεγχο των πακέτων προς εγκατάσταση:
    %s

en: There was an error running your transaction for the following reason(s): %s.
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της συναλλαγής σας, για τον ακόλουθο λόγο (λόγους): %s

en: Error Running Transaction
el: Σφάλμα εκτέλεσης συναλλαγής

en: Retrieving installation information...
el: Ανάκτηση πληροφοριών εγκατάστασης...

en: Retrieving installation information for %s...
el: Ανάκτηση πληροφοριών εγκατάστασης για το %s...

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Unable to read package metadata. This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your install tree has been correctly generated.
    
    %s
el: Αδυναμία ανάγνωσης των μεταδεδομένων πακέτων. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι λείπει κάποιος κατάλογος με repodata. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι το δέντρο εγκατάστασης σας έχει δημιουργηθεί σωστά.
    
    %s

en: Unable to read group information from repositories.  This is a problem with the generation of your install tree.
el: Αδυναμία ανάγνωσης πληροφοριών ομάδας από τα αποθετήρια.  Αυτό είναι ένα πρόβλημα με τη δημιουργία του δέντρου εγκατάστασης σας.

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Your selected packages require %d MB of free space for installation, but you do not have enough available.  You can change your selections or exit the installer.
el: Τα επιλεγμένα πακέτα σας χρειάζονται %d MB ελεύθερου χώρου για εγκατάσταση, αλλά εσείς δεν έχετε όσα χρειάζονται. Μπορείτε να αλλάξετε τις επιλογές σας ή να τερματίσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Reboot?
el: Επανε_κκίνηση;

en: The system will be rebooted now.
el: Θα γίνει τώρα επανεκκίνηση του συστήματος.

en: You appear to be upgrading from a system which is too old to upgrade to this version of %s.  Are you sure you wish to continue the upgrade process?
el: Φαίνεται ότι θέλετε να κάνετε αναβάθμιση σε ένα σύστημα το οποίο είναι πολύ παλιό για να αναβαθμιστεί σε αυτήν την έκδοση του %s. Είστε βέβαιος ότι επιθυμείτε να συνεχίσετε τη διαδικασία αναβάθμισης;

en: Post Upgrade
el: Μετά την αναβάθμιση

en: Performing post upgrade configuration...
el: Γίνονται ρυθμίσεις μετά την εγκατάσταση...

en: Post Install
el: Μετά την εγκατάσταση

en: Performing post install configuration...
el: Γίνονται ρυθμίσεις μετά την εγκατάσταση...

en: Installation Progress
el: Πρόοδος εγκατάστασης

en: Install Starting
el: Εκκίνηση εγκατάστασης

en: Starting install process.  This may take several minutes...
el: Εκκίνηση διαδικασίας εγκατάστασης. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά...

en: Dependency Check
el: Έλεγχος εξάρτησης

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
el: Έλεγχος εξαρτήσεων των πακέτων που επιλέχθηκαν για εγκατάσταση...

en: You have not specified a device number or the number is invalid
el: Δεν έχετε καθορίσει έναν αριθμό συσκευής ή ο αριθμός δεν είναι έγκυρος

en: You have not specified a worldwide port name or the name is invalid.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα παγκόσμιο όνομα θύρας ή το όνομα δεν είναι έγκυρο.

en: You have not specified a FCP LUN or the number is invalid.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα FCP LUN ή ο αριθμός δεν είναι έγκυρος.

en: Root _Password:
el: Συν_θηματικό υπερχρήστη:

en: _Confirm:
el: Επι_βεβαίωση:

en: Caps Lock is on.
el: Το κλείδωμα κεφαλαίων πλήκτρων είναι ενεργό.

en: Error with Password
el: Σφάλμα με το συνθηματικό

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
el: Πρέπει να εισαγάγετε το συνθηματικό υπερχρήστη και να το επικυρώσετε πληκτρολογώντας το μία δεύτερη φορά για να συνεχίσετε.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
el: Τα συνθηματικά ήταν διαφορετικοί. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: The root password must be at least six characters long.
el: Το συνθηματικό υπερχρήστη πρέπει να έχει μήκος τουλάχιστον έξι χαρακτήρες.

en: Weak Password
el: Αδύναμο συνθηματικό

en: Weak password provided: %s
    
    Would you like to continue with this password?
el: Δόθηκε αδύναμο συνθηματικό: %s
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με αυτό το συνθηματικό;

en: Requested password contains non-ASCII characters, which are not allowed.
el: Το συνθηματικό που επιλέξατε περιέχει χαρακτήρες οι οποίοι βρίσκονται εκτός του συνόλου ascii και δεν είναι αποδεκτοί για χρήση σε συνθηματικά.

en: No partitions are available to resize.  Only physical partitions with specific filesystems can be resized.
el: Δεν υπάρχουν τμήματα δίσκου για αλλαγή μεγέθους.  Αλλαγή μεγέθους μπορεί να γίνει μόνο σε φυσικά τμήματα δίσκου με συγκεκριμένα συστήματα αρχείων.

en: Do you really want to boot from a disk which is not used for installation?
el: Θέλετε πραγματικά να κάνετε εκκινήσετε απο ένα δίσκο που δεν χρησιμοποιήθηκε για την εγκατάσταση;

en: Invalid Initiator Name
el: Μη έγκυρο όνομα Initiator

en: You must provide an initiator name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα initiator.

en: Error with Data
el: Σφάλμα δεδομένων

en: Remove all partitions on selected drives and create default layout
el: Αφαίρεση όλων των τμημάτων δίσκου από τους επιλεγμένους δίσκους και δημιουργία της προεπιλεγμένης διάταξης.

en: Remove Linux partitions on selected drives and create default layout
el: Αφαίρεση όλων των τμημάτων δίσκου linux από τους επιλεγμένους δίσκους και δημιουργία της προεπιλεγμένης διάταξης.

en: Use free space on selected drives and create default layout
el: Χρήση του ελεύθερου χώρου στους επιλεγμένους δίσκους και δημιουργία της προεπιλεγμένης διάταξης.

en: Create custom layout
el: Δημιουργία προσαρμοσμένης διάταξης.

en: _Use a boot loader password
el: _Χρήση συνθηματικού Boot Loader

en: Change _password
el: Αλλαγή _συνθηματικού

en: Enter Boot Loader Password
el: Εισάγετε το συνθηματικό Boot Loader

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
el: Εισάγετε το συνθηματικό boot loader και μετά επιβεβαιώστε το. (Σημειώστε ότι ο χάρτης πλήκτρων του BIOS σας μπορεί να είναι διαφορετικός από αυτόν του συστήματος σας.)

en: _Password:
el: _Κωδικός:

en: Con_firm:
el: Ε_πιβεβαίωση:

en: Passwords don't match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Your boot loader password is shorter than six characters.  We recommend a longer boot loader password.
    
    Would you like to continue with this password?
el: Το συνθηματικό του boot loader είναι μικρότερο από έξι χαρακτήρες. Σας συστήνουμε να χρησιμοποιήσετε ένα μεγαλύτερο συνθηματικό.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με αυτό το συνθηματικό;

en: Boot Loader Configuration
el: Ρύθμιση Boot Loader

en: _Install boot loader on /dev/%s.
el: Εγκα_τάσταση bootloader στο /dev/%s.

en: _Change device
el: Α_λλαγή συσκευής

en: Congratulations
el: Συγχαρητήρια

en: Please reboot the system to use the installed system.
el: Παρακαλώ επανεκινήστε το σύστημα για να χρησιμοποιήσετε το εγκατεστημένο σύστημα.

en: Press the "Reboot" button to reboot your system.
el: Επιλέξτε "Επανεκκίνηση" για να επανεκκινήσει το σύστημα σας.

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    %s%s
el: Συγχαρητήρια, η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε.
    
    %s%s

en: Upgrade Examine
el: Έλεγχος αναβάθμισης

en: _Install %s
el: _Εγκατάσταση %s

en: Choose this option to freshly install your system. Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
el: Διαλέξτε αυτήν την επιλογή για να κάνετε μια φρέσκια εγκατάσταση στο σύστημα σας. Λογισμικό και δεδομένα που ήδη υπάρχουν μπορεί να σβηστούν και να γραφτούν άλλα πάνω τους, ανάλογα με τις ρυθμίσεις που θα επιλέξετε.

en: _Upgrade an existing installation
el: _Αναβάθμιση μιας ήδη υπάρχουσας εγκατάστασης

en: Choose this option if you would like to upgrade your existing %s system.  This option preserves the existing data on your drives.
el: Διαλέξτε αυτήν την επιλογή αν επιθυμείτε να αναβαθμίσετε το ήδη υπάρχουν σύστημα σας, %s. Αυτή η επιλογή θα διατηρήσει τα δεδομένα που ήδη υπάρχουν στους δίσκους σας.

en: The following installed system will be upgraded:
el: Το παρακάτω εγκατεστημένο σύστημα θα αναβαθμιστεί:

en: Unknown Linux system
el: Άγνωστο σύστημα Linux

en: Packages in %s
el: Πακέτα στο %s

en: %d of %d optional package selected | %d of %d optional packages selected
el[0]: %d από %d προεραιτικά πακέτα επιλέχθηκε
el[1]: %d από %d προεραιτικά πακέτα επιλέχθηκαν

en: Language Selection
el: Επιλογή γλώσσας

en: What language would you like to use during the installation process?
el: Ποια γλώσσα θα θέλατε να χρησιμοποιηθεί κατά τη διαδικασία εγκατάστασης;

en: Not enough space
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του φυσικού μεγέθους της έκτασης επειδή ο χώρος που απαιτείται από τους τρέχοντες λογικούς τόμους θα ξεπεράσει τον υπάρχοντα χώρο.

en: Confirm Physical Extent Change
el: Επικύρωση αλλαγών στο φυσικό μήκος

en: This change in the value of the physical extent will require the sizes of the current logical volume requests to be rounded up in size to an integer multiple of the physical extent.
    
    This change will take effect immediately.
el: Αυτή η αλλαγή στην τιμή του φυσικού μήκους θα χρειαστεί να στρογγυλέψει τις αιτήσεις για το μέγεθος του τρέχοντος λογικού τόμου προς τα πάνω, σε ένα ακέραιο πολλαπλάσιο της φυσικής έκτασης.
    
    Η αλλαγή θα γίνει αμέσως.

en: C_ontinue
el: Συ_νέχεια

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του μεγέθους της φυσικής έκτασης επειδή η επιλεγμένη τιμή (% 10.2f MB) είναι μεγαλύτερη από το μικρότερο φυσικό τόμο (%10.2f MB) στην ομάδα τόμων.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
el:  Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του μεγέθους της φυσικής έκτασης επειδή η επιλεγμένη τιμή (% 10.2f MB) είναι πολύ μεγάλη σε σύγκριση με το μικρότερο φυσικό τόμο (%10.2f MB) στην ομάδα τόμων.

en: Too small
el: Πολύ μικρή

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
el: Αυτή η αλλαγή στην τιμή της φυσικής έκτασης θα οδηγήσει στην απώλεια αρκετού χώρου σε ένα ή περισσότερους φυσικούς τόμους στην ομάδα τόμων.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
el:  Δεν είναι δυνατή η αλλαγή του μεγέθους της φυσικής έκτασης επειδή το αποτέλεσμα του μέγιστου μεγέθους του λογικού τόμου (% 10.2f MB) θα είναι μικρότερο από έναν ή περισσότερους υπάρχοντες λογικούς τόμους.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
el: Δε μπορείτε να αφαιρέσετε αυτόν το φυσικό τόμο επειδή η ομάδα τόμων θα είναι πολύ μικρή για να χωρέσει τους τρέχοντες λογικούς τόμους.

en: Make Logical Volume
el: Δημιουργία λογικού τόμου

en: Edit Logical Volume: %s
el: Επεξεργασία λογικού τόμου: %s

en: Edit Logical Volume
el: Επεξεργασία λογικού τόμου

en: _Mount Point:
el: Σημείο _προσάρτησης:

en: _File System Type:
el: Τύπος _συστήματος αρχείων:

en: Original File System Type:
el: Αρχικός τύπος συστήματος αρχείων:

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Original File System Label:
el: Αρχική ετικέτα συστήματος αρχείων:

en: _Logical Volume Name:
el: Όνομα _λογικού τόμου:

en: Logical Volume Name:
el: Όνομα λογικού τόμου:

en: _Size (MB):
el: _Μέγεθος (MB):

en: Size (MB):
el: Μέγεθος (MB):

en: (Max size is %s MB)
el: (Μεγ μέγεθος είναι %s MB)

en: _Encrypt
el: Κ_ρυπτογράφηση

en: Illegal size
el: Μη έγκυρο μέγεθος

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
el: Το μέγεθος που έχει εισαχθεί δεν είναι ένας έγκυρος αριθμός μεγαλύτερος του 0.

en: Mount point in use
el: Το σημείο προσάρτησης ήδη χρησιμοποιείται

en: The mount point "%s" is in use. Please pick another.
el: Το σημείο προσάρτησης "%s" χρησιμοποιείται ήδη, παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: Illegal Logical Volume Name
el: Άκυρο όνομα λογικού τόμου

en: Illegal logical volume name
el: Άκυρο όνομα λογικού τόμου

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
el: Το όνομα λογικού τόμου "%s" ήδη χρησιμοποιείται. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than the maximum logical volume size (%10.2f MB). To increase this limit you can create more Physical Volumes from unpartitioned disk space and add them to this Volume Group.
el: Το μέγεθος που ζητάτε (%10.2f MB) είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο μέγεθος λογικού τόμου (%10.2f MB). Για να αυξήσετε αυτό το όριο μπορείτε να δημιουργήσετε περισσότερους φυσικούς τόμους από χώρο στο δίσκο που δεν περιέχει τμήματα δίσκου και να τους προσθέσετε σε αυτήν την ομάδα τόμων.

en: Error With Request
el: Σφάλμα στην αίτηση

en: The logical volumes you have configured require %d MB, but the volume group only has %d MB.  Please either make the volume group larger or make the logical volume(s) smaller.
el: Οι λογικοί τόμοι που ρυθμίσατε απαιτούν %d MB, αλλά η ομάδα τόμων έχει μόνο %d MB.  Παρακαλώ είτε μεγαλώστε την ομάδα τόμων είτε κάντε πιο μικρό το λογικό τόμο (ή τόμους).

en: No free slots
el: Δεν υπάρχουν ελεύθερες υποδοχές

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
el: Δε μπορείτε να δημιουργήσετε περισσότερους από %s λογικούς τόμους ανά ομάδα τόμων.

en: No free space
el: Δεν υπάρχει ελεύθερος χώρος

en: There is no room left in the volume group to create new logical volumes. To add a logical volume you must reduce the size of one or more of the currently existing logical volumes
el: Δεν απομένει ελεύθερος χώρος στην ομάδα τόμων για τη δημιουργία νέων λογικών τόμων. Για να προσθέσετε ένα λογικό τόμο θα πρέπει να μειώσετε το μέγεθος ενός ή περισσοτέρων λογικών τόμων που ήδη υπάρχουν

en: Are you sure you want to delete the logical volume "%s"?
el: Είστε βέβαιοι πως θέλετε να διαγράψετε το λογικό τόμο "%s";

en: Invalid Volume Group Name
el: Μη έγκυρο όνομα ομάδας τόμων

en: Name in use
el: Το όνομα ήδη χρησιμοποιείται

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
el: Το όνομα ομάδας τόμων "%s" ήδη χρησιμοποιείται. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: Not enough physical volumes
el: Δεν υπάρχουν αρκετοί φυσικοί τόμοι

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
el: Τουλάχιστον ένα αχρησιμοποίητο τμήμα δίσκου φυσικού τόμου απαιτείται για τη δημιουργία μιας ομάδας τόμων LVM.
    
    Δημιουργήστε ένα τμήμα δίσκου ή συστοιχία RAID τύπου "φυσικός τόμος (LVM)" και διαλέξτε την επιλογή "LVM" ξανά.

en: Make LVM Volume Group
el: Δημιουργία ομάδας τόμων LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
el: Επεξεργασία ομάδας τόμων: %s

en: Edit LVM Volume Group
el: Επεξεργασία ομάδας τόμων

en: _Volume Group Name:
el: Όνομα _ομάδας τόμων

en: Volume Group Name:
el: Όνομα ομάδας τόμων

en: _Physical Extent:
el: Φυσικό _μήκος

en: Physical Volumes to _Use:
el: Φυσικοί τόμοι για _χρήση:

en: Used Space:
el: Χρησιμοποιημένος χώρος

en: Free Space:
el: Ελεύθερος χώρος:

en: Total Space:
el: Συνολικός χώρος:

en: Logical Volume Name
el: Όνομα λογικού τόμου

en: Mount Point
el: Σημείο προσάρτησης

en: Size (MB)
el: Μέγεθος (MB)

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Edit
el: Επεξερ_γασία

en: _Logical Volumes
el: Λο_γικοί τόμοι

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά τη μετατροπή της τιμής που εισαγάγατε για το "%s":
    %s

en: Error With Data
el: Σφάλμα με τα δεδομένα

en: A value is required for the field %s.
el: Μία τιμή απαιτείται για το πεδίο %s.

en: Dynamic IP
el: Δυναμικό IP

en: Sending request for IP information for %s...
el: Αποστολή αίτησης για πληροφορίες IP για %s...

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: IPv4 CIDR prefix must be between 0 and 32.
el: Το πρόθεμα IPv4 CIDR πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 32.

en: IPv4 Network Mask
el: Μάσκα δικτύου IPv4

en: Gateway
el: Πύλη

en: Nameserver
el: Εξυπηρετητής ονομάτων

en: Error configuring network device:
el: Σφάλμα στη ρύθμιση της συσκευής δικτύου:

en: Error configuring network device
el: Σφάλμα στη ρύθμιση της διεπαφής δικτύου

en: Primary DNS
el: Πρωτεύον DNS

en: Secondary DNS
el: Δευτερεύον DNS

en: _Gateway
el: Πύλ_η

en: _Primary DNS
el: _Πρωτεύον DNS

en: _Secondary DNS
el: _Δευτερεύον DNS

en: Network Configuration
el: Ρύθμιση δικτύου

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
el: Δεν έχετε ορίσει ένα όνομα συστήματος. Αυτό μπορεί αργότερα να  δημιουργήσει προβλήματα ανάλογα με το δίκτυο που βρίσκεται ο υπολογιστής σας.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
el: Δεν έχετε ορίσει το πεδίο "%s". Ανάλογα με το περιβάλλον δικτύου σας αυτό μπορεί προκαλέσει προβλήματα αργότερα.

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
el: Το όνομα συστήματος "%s" δεν είναι έγκυρο για τον ακόλουθο λόγο:
    
    %s

en: Error With %s Data
el: Σφάλμα με τα δεδομένα %s

en: The IPv4 information you have entered is invalid.
el: Οι πληροφορίες για την IPv4 που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρες.

en: You have no active network devices.  Your system will not be able to communicate over a network by default without at least one device active.
el: Δεν έχετε ενεργές συσκευές δικτύου. Το σύστημα σας δε θα έχει προεπιλεγμένα την δυνατότητα επικοινωνίας μέσω δικτύου χωρίς την ύπαρξη τουλάχιστον μιας ενεργής συσκευής.

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Active on Boot
el: Ενεργοποίηση κατά την εκκίνηση

en: Device
el: Συσκευή

en: IPv4/Netmask
el: IPv4/Μάσκα δικτύου

en: IPv6/Prefix
el: IPv6/Πρόθεμα

en: Network Devices
el: Συσκευές δικτύου

en: Set the hostname:
el: Ορίστε το όνομα του συστήματος:

en: _automatically via DHCP
el: _αυτόματα μέσω DCHP

en: _manually
el: _χειροκίνητα

en: (e.g., host.domain.com)
el: (πχ. host.domain.com)

en: Hostname
el: Όνομα συστήματος

en: Miscellaneous Settings
el: Διάφορες ρυθμίσεις

en: Edit Device
el: Επεξεργασία συσκευής

en: Unknown Ethernet Device
el: Άγνωστη συσκευή ethernet

en: unknown
el: άγνωστο

en: Hardware address:
el: Διεύθυνση υλικού:

en: Missing Protocol
el: Πρωτόκολλο που λείπει

en: You must select at least IPv4 or IPv6 support.
el: Πρέπει να επιλέξετε υποστήριξη για τουλάχιστον ένα πρωτόκολλο (IPv4 ή IPv6).

en: Invalid Prefix
el: Μη έγκυρο πρόθεμα

en: IPv4 prefix must be between 0 and 32.
el: Το πρόθεμα IPv4 πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 32.

en: IPv6 prefix must be between 0 and 128.
el: Το πρόθεμα IPv6 πρέπει να είναι μεταξύ 0 και 128.

en: Boot loader operating system list
el: Λίστα λειτουργικών συστημάτων του boot loader

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Image
el: Εικόνα

en: Enter a label for the boot loader menu to display. The device (or hard drive and partition number) is the device from which it boots.
el: Εισάγετε μια ετικέτα για να εμφανίζεται στο μενού του boot loader. Η συσκευή (ή ο σκληρός δίσκος και ο αριθμός τμήματος δίσκου) είναι η συσκευή από την οποία θα γίνεται εκκίνηση.

en: _Label
el: Ε_τικέτα

en: _Device
el: _Συσκευή

en: Default Boot _Target
el: Προεπιλεγμένος προορισμός ε_κκίνησης

en: You must specify a label for the entry
el: Πρέπει να ορίσετε μία ετικέτα για την εγγραφή

en: Boot label contains illegal characters
el: Η ετικέτα boot περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Duplicate Label
el: Διπλότυπη ετικέτα

en: This label is already in use for another boot entry.
el: Αυτή η ετικέτα χρησιμοποιείται ήδη από κάποια άλλη εγγραφή boot.

en: Duplicate Device
el: Διπλότυπη συσκευή

en: This device is already being used for another boot entry.
el: Αυτή η συσκευή χρησιμοποιείται ήδη από κάποια άλλη εγγραφή boot.

en: Cannot Delete
el: Αδυναμία διαγραφής

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του προορισμού boot αφού προορίζεται για το σύστημα %s που πρόκειται να εγκαταστήσετε.

en: Additional Size Options
el: Επιπλέον επιλογές μεγέθους

en: _Fixed size
el: Σταθερό μέγεθος

en: Fill all space _up to (MB):
el: Γέμισμα όλου του χώρου _μέχρι (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
el: Γέμισμα στο μέγιστο _επιτρεπτό χώρο

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
el: Ο τελικός κύλινδρος πρέπει να είναι μεγαλύτερος από τον αρχικό κύλινδρο.

en: Add Partition
el: Προσθήκη τμήματος δίσκου

en: Edit Partition: /dev/%s
el: Επεξεργασία τμήματος δίσκου: /dev/%s

en: Edit Partition
el: Επεξεργασία τμήματος δίσκου

en: File System _Type:
el: Τύπος συστήματος α_ρχείων:

en: Allowable _Drives:
el: Διαθέσιμοι _δίσκοι:

en: Drive:
el: Δίσκος:

en: _Start Cylinder:
el: _Αρχικός κύλινδρος

en: _End Cylinder:
el: _Τελικός κύλινδρος:

en: Force to be a _primary partition
el: Επιλογή ως _πρωταρχικό τμήμα δίσκου

en: Drive %s (Geom: %s/%s/%s) (Model: %s)
el: Drive %s (Γεωμ: %s/%s/%s) (Μοντέλο: %s)

en: Drive %s (%-0.f MB) (Model: %s)
el: Drive %s (%-0.f MB) (Μοντέλο: %s)

en: Type
el: Τύπος

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Mount Point/
    RAID/Volume
el: Σημείο προσάρτησης/
    RAID/Τόμος

en: Size
    (MB)
el: Μέγεθος
    (MB)

en: Partitioning
el: Κατάτμηση

en: The partitioning scheme you requested caused the following critical errors.
el: Το σχήμα κατάτμησης που ορίσατε προκάλεσε τα εξής κρίσιμα σφάλματα.

en: You must correct these errors before you continue your installation of %s.
el: Πρέπει να διορθώσετε αυτά τα σφάλματα πριν συνεχίσετε με την εγκατάσταση του %s.

en: Partitioning Errors
el: Σφάλματα κατάτμησης

en: The partitioning scheme you requested generated the following warnings.
el: Το σχήμα κατάτμησης που ορίσατε προκάλεσε τις εξής προειδοποιήσεις.

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
el: Θέλετε να συνεχίσετε με το ζητούμενο σχήμα κατάτμησης σας;

en: Partitioning Warnings
el: Προειδοποιήσεις κατάτμησης

en: Format Warnings
el: Προειδοποιήσεις διαμόρφωσης

en: _Format
el: Διαμόρ_φωση

en: LVM Volume Groups
el: Ομάδες τόμων LVM

en: RAID Devices
el: Συσκευές RAID

en: None
el: Κανένα

en: Hard Drives
el: Σκληροί δίσκοι

en: Free space
el: Ελεύθερος χώρος

en: Free
el: Ελεύθερο

en: Could not allocate requested partitions: %s.
el: Αδύνατη η δέσμευση απαιτούμενων τμημάτων δίσκου: %s.

en: Warning: %s.
el: Προειδοποίηση: %s.

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: LVM is NOT supported on this platform.
el: Το LVM ΔΕΝ υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
el: Το software RAID ΔΕΝ υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα.

en: No RAID minor device numbers available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι αριθμοί minor για RAID συσκευές

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία μιας συσκευής software RAID, επειδή όλες οι διαθέσιμοι αριθμοί συσκευών RAID χρησιμοποιούνται.

en: RAID Options
el: Επιλογές RAID

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
el: Το λογισμικό RAID σας επιτρέπει να συνδυάσετε πολλούς δίσκους σε μία μεγαλύτερη RAID συσκευή.  Μία RAID συσκευή μπορεί να ρυθμιστεί ώστε να παρέχει περισσότερη ταχύτητα και αξιοπιστία συγκριτικά με τη χρήση ενός μεμονωμένου δίσκου.  Για περισσότερες πληροφορίες για τη χρήση συσκευών RAID παρακαλώ συμβουλευτείτε την τεκμηρίωση του %s.
    
    Προς το παρόν έχετε %s τμήμα/τα δίσκου λογισμικού RAID ελεύθερο/α για χρήση.

en: To use RAID you must first create at least two partitions of type 'software RAID'.  Then you can create a RAID device that can be formatted and mounted.
el: Για να χρησιμοποιήσετε RAID πρέπει πρώτα να δημιουργήσετε τουλάχιστον δύο τμήματα δίσκου του τύπου 'software RAID'. Μετά από αυτό μπορείτε να δημιουργήσετε μια συσκευή RAID η οποία μπορεί να διαμορφωθεί και να προσαρτηθεί.

en: What do you want to do now?
el: Τι θα θέλατε να κάνετε τώρα;

en: Create a software RAID _partition.
el: Δημιουργία ενός τ_μήματος δίσκου RAID λογισμικού.

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
el: Δημιουργία μιας _συσκευής RAID [default=/dev/md%s].

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
el: Κλωνοποίηση ενός _δίσκου για δημιουργία μιας συσκευής RAID [default=/dev/md%s].

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
el: Αδυναμία δημιουργίας επεξεργαστή κλωνοποίησης δίσκου

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
el: Ο επεξεργαστής κλωνοποίησης δίσκου δε μπορεί να δημιουργηθεί για κάποιο λόγο.

en: Ne_w
el: _Νέα

en: Re_set
el: Επανα_φορά

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
el: Απόκρυψη μελών συσκευής/LVM Volume _Group

en: <Not Applicable>
el: <Δεν εφαρμόζεται>

en: _Format as:
el: Διαμόρ_φωση σε:

en: Mi_grate filesystem to:
el: Μεταφ_ορά συστήματος αρχείου σε:

en: _Resize
el: Α_λλαγή μέγεθους

en: Partitions of type '%s' must be constrained to a single drive.  To do this, select the drive in the 'Allowable Drives' checklist.
el: Τα τμήματα δίσκου του τύπου '%s' θα πρέπει να περιορίζονται σε ένα δίσκο. Αυτό μπορεί να γίνει με την επιλογή του δίσκου στη λίστα 'Επιτρεπόμενοι δίσκοι'.

en: Disk Partitioning Setup
el: Διαδικασία κατάτμησης δίσκων

en: _Automatically partition
el: Α_υτόματη κατάτμηση

en: Manually partition with _Disk Druid
el: Χειροκίνητη κατάτμηση με το _Βοηθό δίσκου

en: Installing Packages
el: Εγκατάσταση πακέτων

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
el: Απαιτούνται τουλάχιστον δύο κενές κατατμήσεις software RAID για τη δημιουργίαμιας συσκευής RAID.
    
    Πρώτα δημιουργήστε τουλάχιστον δύο τμήματα δίσκου "software RAID" και μετά επιλέξτε ξανά την επιλογή "RAID".

en: Make RAID Device
el: Δημιουργία συσκευής RAID

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
el: Επεξεργασία συσκευής RAID:/dev/md%s

en: Edit RAID Device
el: Επεξεργασία συσκευής RAID

en: RAID _Device:
el: _Συσκευή RAID:

en: RAID _Level:
el: Ε_πίπεδο RAID:

en: _RAID Members:
el: Μέλη _RAID:

en: Number of _spares:
el: Αριθμός ε_φεδρειών:

en: _Format partition?
el: _Διαμόρφωση τμήματος δίσκου;

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
el: Ο πηγαίος δίσκος δεν έχει τμήματα δίσκου για κλωνοποίηση.  Πρέπει πρώτα να ορίσετε τμήματα δίσκου τύπου 'λογισμικό RAID' σε αυτόν το δίσκο πριν μπορέσει να κλωνοποιηθεί.

en: Source Drive Error
el: Σφάλμα πηγαίου δίσκου

en: The source drive you selected has partitions which are not of type 'software RAID'.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
el: Ο πηγαίος δίσκος που επιλέχθηκε περιέχει τμήματα δίσκου τα οποία δεν είναι τύπου 'λογισμικό RAID'.
    
    Αυτά τα τμήματα δίσκου θα πρέπει να αφαιρεθούν πριν αυτός ο δίσκος μπορέσει να κλωνοποιηθεί.

en: The source drive you selected has partitions which are not constrained to the drive /dev/%s.
    
    You must remove these partitions or restrict them to this drive before this drive can be cloned.
el: Ο πηγαίος δίσκος που επιλέχθηκε περιέχει τμήματα δίσκου τα οποία δεν είναι περιορισμένα στο δίσκο /dev/%s.
    
    Αυτά τα τμήματα δίσκου θα πρέπει να αφαιρεθούν ή να περιοριστούν σε αυτόν το δίσκο πριν μπορέσει να κλωνοποιηθεί.

en: The source drive you selected has software RAID partition(s) which are members of an active software RAID device.
    
    You must remove these partitions before this drive can be cloned.
el: Ο πηγαίος δίσκος που επιλέχθηκε περιέχει τμήματα δίσκου λογικού RAID τα οποία είναι μέλη ενός ενεργού δίσκου λογισμικού RAID.
    
    Αυτά τα τμήματα δίσκου θα πρέπει να αφαιρεθούν πριν αυτός ο δίσκος μπορέσει να κλωνοποιηθεί.

en: Target Drive Error
el: Σφάλμα δίσκου προορισμού:

en: Please select the target drives for the clone operation.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τους δίσκους προορισμού για τη λειτουργία της κλωνοποίησης.

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
el: Ο πηγαίος δίσκος /dev/%s δε μπορεί να επιλεχθεί και ως δίσκος προορισμού.

en: The target drive /dev/%s has a partition which cannot be removed for the following reason:
    
    "%s"
    
    You must remove this partition before this drive can be a target.
el: Ο δίσκος προορισμού /dev/%s έχει ένα τμήμα δίσκου που δε μπορεί να απομακρυνθεί για τον παρακάτω λόγο:
    
    "%s"
    
    Πρέπει να απομακρύνετε αυτό το τμήμα δίσκου πριν ο δίσκος γίνει δίσκος προορισμού.

en: Please select a source drive.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν πηγαίο δίσκο.

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
el: Ο δίσκος /dev/%s θα κλωνοποιηθεί στους ακόλουθους δίσκους:

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
el: 
    
    ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ! ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ.

en: Final Warning
el: Τελευταία προειδοποίηση

en: Clone Drives
el: Κλωνοποίηση δίσκων

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
el: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά την εκκαθάριση των δίσκων. Η κλωνοποίηση απέτυχε.

en: Clone Drive Tool
    
    This tool allows you to significantly reduce the amount of effort required to setup RAID arrays.  This tool uses a source drive which has been prepared with the desired partitioning layout, and clones this layout onto other similar sized drives.  Then a RAID device can be created.
    
    NOTE: The source drive must have partitions which are restricted to be on that drive only, and can only contain unused software RAID partitions.  Other partition types are not allowed.
    
    EVERYTHING on the target drive(s) will be destroyed by this process.
el: Εργαλείο κλωνοποίησης δίσκου
    
    Αυτό το εργαλείο σας επιτρέπει να ρυθμίσετε εύκολα τις συστοιχίες RAID. Μέσω αυτού του εργαλείου γίνεται κλωνοποίηση ενός πηγαίου δίσκου που έχει μορφοποιηθεί με την επιθυμητή διάταξη, σε άλλους παρόμοιους δίσκους. Μετά δημιουργείται μια συσκευή RAID.
    
    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Ο πηγαίος δίσκος πρέπει να έχει τμήματα δίσκου που ανήκουν μόνο σε αυτόν και να έχει αχρησιμοποίητα τμήματα δίσκου RAID. Δεν επιτρέπονται άλλου είδους τμήματα δίσκου.
    
    ΟΛΑ τα δεδομένα στο δίσκο (ή δίσκους) για κλωνοποίηση θα καταστραφούν.

en: Source Drive:
el: Πηγαίος δίσκος:

en: Target Drive(s):
el: Δίσκος(οι) προορισμού:

en: Drives
el: Δίσκοι

en: Unable to read package metadata from repository.  This may be due to a missing repodata directory.  Please ensure that your repository has been correctly generated.
    
    %s
el: Αδυναμία ανάγνωσης των μεταδεδομένων πακέτων από το αποθετήριο. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι λείπει κάποιος κατάλογος δεδομένα αποθετηρίου.  Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι το αποθετήριο σας έχει δημιουργηθεί σωστά.
    
    %s

en: Unable to find a group file for %s.  This will prevent manual selection of packages from the repository from working
el: Αδυναμία εύρεσης αρχείου ομάδας για το %s.  Αυτό θα κάνει αδύνατη τη χειροκίνητη επιλογή των πακέτων από το αποθετήριο

en: Edit Repository
el: Επεξεργασία αποθετηρίου

en: Invalid Proxy URL
el: Μη έγκυρο URL για proxy

en: Invalid Repository URL
el: Μη έγκυρη URL αποθετηρίου

en: No Media Found
el: Δε βρέθηκαν δίσκοι

en: No installation media was found. Please insert a disc into your drive and try again.
el: Δεν βρέθηκε υλικό εγκατάστασης. Παρακαλώ εισαγάγετε ένα οπτικό δίσκο στον οδηγό και προσπαθήστε ξανά.

en: Invalid Repository Name
el: Μη έγκυρο όνομα αποθετηρίου

en: You must provide a repository name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα αποθετηρίου.

en: Add Repository
el: Πρόσθεση αποθετηρίου

en: The repository %s has already been added.  Please choose a different repository name and URL.
el: Το αποθετήριο %s έχει ήδη προστεθεί. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα και URL αποθετηρίου.

en: Time Zone Selection
el: Επιλογή ζώνης ώρας

en: Upgrade Boot Loader Configuration
el: Ενημέρωση ρύθμισης Boot Loader

en: _Update boot loader configuration
el: Ενη_μέρωση ρύθμισης Boot Loader

en: This will update your current boot loader.
el: Αυτό θα ενημερώσει τον τρέχοντα boot loader.

en: Due to system changes, your boot loader configuration can not be automatically updated.
el: Λόγω αλλαγών στο σύστημα, δε μπορεί να γίνει αυτόματη ενημέρωση της ρύθμισης του boot loader σας.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
el: Η εγκατάσταση δε μπόρεσε να εντοπίσει τον boot loader που χρησιμοποιείται από το σύστημα σας.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
el: Η εγκατάσταση εντόπισε ότι ο boot loader %s είναι εγκατεστημένος στο %s.

en: This is the recommended option.
el: Αυτή είναι η συνιστώμενη επιλογή.

en: _Create new boot loader configuration
el: _Δημιουργία νέας ρύθμισης boot Loader

en: This option creates a new boot loader configuration.  If you wish to switch boot loaders, you should choose this.
el: Αυτή η επιλογή δημιουργεί μια νέα ρύθμιση boot loader . Επιλέξτε αυτό αν θέλετε να αλλάζετε boot loaders.

en: _Skip boot loader updating
el: _Παράκαμψη ενημέρωσης boot loader

en: This option makes no changes to boot loader configuration.  If you are using a third party boot loader, you should choose this.
el: Αυτή η επιλογή δεν επιφέρει καμία αλλαγή στη ρύθμιση του boot loader. Επιλέξτε το αν χρησιμοποιείτε έναν τρίτο boot loader.

en: What would you like to do?
el: Τι θα θέλατε να κάνετε;

en: Migrate File Systems
el: Εισαγωγή συστημάτων αρχείων

en: Upgrade Swap Partition
el: Αναβάθμιση τμήματος δίσκου swap

en: Recent kernels (2.4 or newer) need significantly more swap than older kernels, up to twice the amount of RAM on the system.  You currently have %dMB of swap configured, but you may create additional swap space on one of your file systems now.
el: Οι πρόσφατοι πυρήνες (2.4 ή νεότεροι) χρειάζεται σημαντικά μεγαλύτερο swap σε σχέση με παλαιότερους πυρήνες, τουλάχιστον το διπλάσιο μέγεθος της εγκατεστημένης RAM στο σύστημα σας. Αυτήν τη στιγμή έχετε%dMB swap, αλλά μπορείτε να δημιουργήσετε επιπρόσθετο χώρο swap σε ένα από τα συστήματα αρχείων σας τώρα.

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
el: 
    
    Η εγκατάσταση εντόπισε %s MB RAM.

en: I _want to create a swap file
el: _Θέλω να δημιουργήσω ένα αρχείο swap

en: Select the _partition to put the swap file on:
el: Επιλέ_ξτε τμήμα δίσκου για το αρχείο swap:

en: Partition
el: Τμήμα δίσκου

en: Free Space (MB)
el: Ελεύθερος χώρος (MB)

en: A minimum swap file size of %d MB is recommended.  Please enter a size for the swap file:
el: Συνίσταται ότι το αρχείο swap θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %d MB. Παρακαλώ εισάγετε ένα μέγεθος για το αρχείο swap:

en: Swap file _size (MB):
el: Μέγε_θος αρχείου Swap (MB):

en: I _don't want to create a swap file
el: _Δε θέλω να χρησιμοποιήσω ένα αρχείο swap

en: A swap file is strongly recommended. Failure to create one could cause the installer to abort abnormally.  Are you sure you wish to continue?
el: Σας συστήνουμε να δημιουργήσετε οπωσδήποτε ένα αρχείο swap. Αν δε δημιουργηθεί ένα, η εγκατάσταση μπορεί να τερματιστεί απροσδόκητα. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
el: Το αρχείο swap πρέπει να είναι μεγέθους μεταξύ 1 και 2000 MB.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος στην επιλεγμένη συσκευή για δημιουργία αρχείου swap.

en: z/IPL Boot Loader Configuration
el: Ρύθμιση z/IPL Boot Loader

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
el: Ο z/IPL boot loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα σας.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
el: Ο z/IPL Boot Loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα σας.
    
    Το τμήμα δίσκου root θα είναι αυτή που επιλέχθηκε κατά τη διάρκεια επιλογών κατάτμησης.
    
    Ο πυρήνας που θα χρησιμοποιηθεί για την εκκίνηση είναι ο προεπιλεγμένος πυρήνας εγκατάστασης.
    
    Σε περίπτωση που θέλετε να κάνετε αλλαγές μετά την εγκατάσταση το αρχείο επιλογών είναι /etc/zipl.conf.
    
    Τώρα μπορείτε να εισάγετε πρόσθετες παραμέτρους για τον πυρήνα ανάλογα με τις ανάγκες σας.

en: Kernel Parameters
el: Παράμετροι πυρήνα

en: Chandev Parameters
el: Παράμετροι Chandev

en: Which boot loader would you like to use?
el: Ποιόν boot loader θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: Use GRUB Boot Loader
el: Χρήση GRUB Boot Loader

en: No Boot Loader
el: Δε βρέθηκε Boot Loader

en: Skip Boot Loader
el: Παράκαμψη Boot Loader

en: You have elected not to install any boot loader, which is not recommended unless you have an advanced need. Booting your system into Linux directly from the hard drive almost always requires a boot loader.
    
    Are you sure you want to skip boot loader installation?
el: Έχετε επιλέξει να μην εγκαταστήσετε boot loader. Προτείνουμε θερμά να εγκαταστήσετε έναν boot loader εκτός αν έχετε κάποια ειδικό λόγο να μην το κάνετε. Ένας boot loader απαιτείται σχεδόν πάντα για να μπορείτε να εκκινήσετε το στο Linux κατευθείαν από το σκληρό δίσκο.
    
    Είστε σίγουροι πως θέλετε να παρακάμψετε την εγκατάσταση boot loader;

en: A few systems need to pass special options to the kernel at boot time to function properly. If you need to pass boot options to the kernel, enter them now. If you don't need any or aren't sure, leave this blank.
el: Μερικά συστήματα χρειάζονται δεχτούν κάποιες ειδικές παραμέτρους στον πυρήνα τη στιγμή της εκκίνησης του συστήματος έτσι ώστε να λειτουργήσουν σωστά. Αν χρειάζεστε να δώσετε κάποιες παραμέτρους στην εκκίνηση του πυρήνα, κάντε το τώρα. Αν δε χρειάζεστε ή δεν είναι σίγουροι, αφήστε την επιλογή κενή.

en: Force use of LBA32 (not normally required)
el: Εξαναγκασμός χρήσης LBA32 (συνήθως δεν απαιτείται)

en: If LBA32 is not supported by your system's BIOS, forcing its use can prevent your machine from booting.
    
    Would you like to continue and force LBA32 mode?
el: Η επιβολή χρήσης του LBA32 για τον bootloader όταν δεν υποστηρίζεται από το BIOS, μπορεί να προκαλέσει αδυναμία εκκίνησης.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε με την επιβολή λειτουργίας LBA32;

en: Where do you want to install the boot loader?
el: Πού θέλετε να εγκαταστήσετε τον Boot Loader;

en: Boot label
el: Ετικέτα Boot

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Edit Boot Label
el: Επεξεργασία ετικέτας boot

en: Invalid Boot Label
el: Μη έγκυρη ετικέτα boot

en: Boot label may not be empty.
el: Δεν επιτρέπεται κενό όνομα στην ετικέτα boot.

en: Boot label contains illegal characters.
el: Η ετικέτα boot περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες.

en: The boot manager %s uses can boot other operating systems as well.  Please tell me what partitions you would like to be able to boot and what label you want to use for each of them.
el: Ο διαχειριστής εκκίνησης %s έχει τη δυνατότητα να εκκινήσει και άλλα λειτουργικά συστήματα. Πρέπει να διαλέξετε τα τμήματα δίσκου που θέλετε να μπορείτε να εκκινήσετε και την ετικέτα θα τους αντιστοιχεί.

en:  <Space> select | <F2> select default | <F4> delete | <F12> next screen>
el: <Space> επιλογή | <F2> ορισμός προεπιλογής  | <F4> διαγραφή | <F12> επόμενη οθόνη>

en: A boot loader password prevents users from passing arbitrary options to the kernel.  For highest security, you should set a password, but a password is not necessary for more casual users.
el: Ένα συνθηματικό για τον boot loader αποτρέπει τους χρήστες να δώσουν αυθαίρετες παραμέτρους κατά την εκκίνηση στον πυρήνα. Αν θέλετε υψηλό επίπεδο ασφάλειας, προτείνουμε να ορίσετε ένα συνθηματικό, αυτό όμως δεν είναι αναγκαίο για τις περισσότερες χρήσεις.

en: Use a GRUB Password
el: Χρήση ενός συνθηματικού GRUB

en: Boot Loader Password:
el: Κωδικός πρόσβασης Boot Loader:

en: Confirm:
el: Επιβεβαίωση:

en: Passwords Do Not Match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Password Too Short
el: Ο κωδικός είναι πολύ μικρός

en: Boot loader password is too short
el: Ο κωδικός Boot loader είναι πολύ μικρός

en: Press <Enter> to end the installation process.
el: Πατήστε <Enter> για να τερματιστεί η διαδικασία εγκατάστασης.

en: <Enter> to exit
el: <Enter> για έξοδο

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%s
el: Συγχαρητήρια, η εγκατάσταση %s ολοκληρώθηκε.
    
    %s%s

en: For information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata/.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs/.
el: Για πληροφορίες για ενημερώσεις και διορθώσεις σφαλμάτων, επισκεφτείτε το http://www.redhat.com/errata/.
    
    Πληροφορίες για τη  χρήση του συστήματος σας είναι διαθέσιμες στα εγχειρίδια %s στο http://www.redhat.com/docs/.

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Reboot
el: Επανεκκίνηση

en: Please select the package groups you would like to install.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τις ομάδες πακέτων που θέλετε να εγκατασταθούν.

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Group Details   |   <F12> next screen
el: <Space>,<+>,<-> επιλογή | <F2> Λεπτομέρειες ομάδας | <F12> επόμενη οθόνη

en: No optional packages to select
el: Δεν υπάρχουν προαιρετικά πακέτα για επιλογή

en: Package Group Details
el: Λεπτομέρειες ομάδας πακέτων

en: Keyboard Selection
el: Επιλογή πληκτρολογίου

en: Which model keyboard is attached to this computer?
el: Ποιο μοντέλο πληκτρολογίου είναι συνδεδεμένο στο σύστημα σας;

en: A value is required for the field %s
el: Μία τιμή απαιτείται για το πεδίο %s.

en: Enable network interface
el: Ενεργοποίηση διεπαφής δικτύου

en: This requires that you have an active network connection during the installation process.  Please configure a network interface.
el: Αυτή σας η επιλογή απαιτεί να έχετε μια ενεργή δικτυακή σύνδεση κατά τη διαδικασία εγκατάστασης.  Παρακαλώ ρυθμίστε μία δικτυακή διεπαφή.

en: Use dynamic IP configuration (DHCP)
el: Χρήση δυναμικής ρύθμισης IP (DHCP)

en: Enable IPv4 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv4

en: Enable IPv6 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv6

en: Gateway:
el: Πύλη:

en: Error configuring network device:
el: Σφάλμα στη ρύθμιση της συσκευής δικτύου:

en: You have not specified the field %s.  Depending on your network environment this may cause problems later.
el: Δεν έχετε ορίσει το πεδίο %s. Ανάλογα με το περιβάλλον δικτύου σας αυτό μπορεί προκαλέσει προβλήματα αργότερα.

en: IPv%d prefix must be between 0 and %d.
el: Το πρόθεμα IPv%d πρέπει να είναι μεταξύ 0 και %d.

en: Integer Required for Prefix
el: Απαιτείται ακέραιος για πρόθεμα

en: You must enter a valid integer for the %s.  For IPv4, the value can be between 0 and 32.  For IPv6 it can be between 0 and 128.
el: Πρέπει να εισάγετε έναν έγκυρο ακέραιο για το %s. Για IPv4, η τιμή μπορεί να είναι μεταξύ 0 και 32. Για IPv6 μπορεί να είναι μεταξύ 0 και 128.

en: Prefix (Netmask)
el: Πρόθεμα (Netmask)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Activate on boot
el: Ενεργοποίηση κατά την εκκίνηση

en: WEP Key:
el: Κλειδί WEP:

en: Network Configuration for %s
el: Ρύθμιση δικτύου για %s

en: point-to-point IP address
el: σημείο-προς-σημείο διεύθυνση IP

en: Dynamic IP configuration (DHCP)
el: Χρήση δυναμικής ρύθμισης IP (DHCP)

en: Manual address configuration
el: Χειροκίνητη ρύθμιση διεύθυνσης

en: IPv4 Configuration for %s
el: Ρύθμιση IPv4 για %s

en: IPv4 address
el: Διεύθυνση IPv4

en: IPv4 network mask
el: Μάσκα δικτύου IPv4

en: IPv4 prefix (network mask)
el: Πρόθεμα IPv4 (μάσκα δικτύου)

en: Automatic neighbor discovery
el: Αυτόματη ανακάλυψη γειτονιάς

en: Dynamic IP configuration (DHCPv6)
el: Χρήση δυναμικής ρύθμισης IP (DHCPv6)

en: IPv6 Configuration for %s
el: Ρύθμιση IPv6 για %s

en: IPv6 address
el: Διεύθυνση IPv6

en: IPv6 prefix
el: Πρόθεμα IPv6

en: Configure Network Interface
el: Ρύθμιση επιφάνειας δικτύου

en: Would you like to configure the %s network interface in your system?
el: Θα θέλατε να ρυθμίσετε τη διεπαφή δικτύου %s στο σύστημα σας;

en: UNCONFIGURED
el: ΜΗ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ

en: The current configuration settings for each interface are listed next to the device name.  Unconfigured interfaces are shown as UNCONFIGURED.  To configure an interface, highlight it and choose Edit.  When you are finished, press OK to continue.
el: Οι τρέχουσες ρυθμίσεις για κάθε διεπαφή εμφανίζονται δίπλα στο όνομα της συσκευής. Όσες διεπαφές δεν έχουν ρυθμιστεί εμφανίζονται ως ΜΗ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟ. Για να ρυθμίσετε μια διεπαφή, επιλέξτε την και πατήστε Επεξεργασία. Όταν τελειώσετε, πατήστε Εντάξει για να συνεχίσετε.

en: Active on boot
el: Ενεργό κατά την εκκίνηση

en: Inactive on boot
el: Μη ενεργό κατά την εκκίνηση

en: Auto IPv6
el: Αυτόματο IPv6

en: Primary DNS:
el: Πρωτεύον DNS:

en: Secondary DNS:
el: Δευτερεύον DNS:

en: Miscellaneous Network Settings
el: Διάφορες ρυθμίσεις δικτύου

en: gateway
el: πύλη

en: primary DNS
el: πρωτεύον DNS

en: secondary DNS
el: δευτερεύον DNS

en: automatically via DHCP
el: αυτόματα μέσω DCHP

en: manually
el: χειρωνακτικά

en: Hostname Configuration
el: Ρύθμιση ονόματος συστήματος

en: If your system is part of a larger network where hostnames are assigned by DHCP, select automatically via DHCP. Otherwise, select manually and enter a hostname for your system. If you do not, your system will be known as 'localhost.'
el: Αν το σύστημα σας είναι μέρος ενός μεγαλύτερου δικτύου όπου τα ονόματα των υπολογιστών αποδίδονται μέσω DHCP, επιλέξτε αυτόματα μέσω DHCP. Διαφορετικά, επιλέξτε μη αυτόματη επιλογή και εισάγετε ένα όνομα για το σύστημα. Αν δεν ορίσετε ένα όνομα, το σύστημα σας θα ονομαστεί 'localhost.'

en: Invalid Hostname
el: Μη έγκυρο όνομα συστήματος

en: You have not specified a hostname.
el: Δεν έχετε καθορίσει ένα όνομα συστήματος.

en: Must specify a value
el: Πρέπει να καθορίσετε μια τιμή

en: Requested value is not an integer
el: Η αιτούμενη τιμή δεν είναι ακέραιος

en: Requested value is too large
el: Η αιτούμενη τιμή είναι πολύ μεγάλη

en: RAID Device %s
el: Συσκευή RAID %s

en: Warning: %s
el: Προειδοποίηση: %s

en: Modify Partition
el: Τροποποίηση τμήματος δίσκου

en: Add anyway
el: Προθήκη ούτως ή άλλως

en: Mount Point:
el: Σημείο προσάρτησης:

en: File System type:
el: Τύπος συστήματος αρχείων:

en: Allowable Drives:
el: Διαθέσιμοι δίσκοι:

en: Fixed Size:
el: Σταθερό μέγεθος:

en: Fill maximum size of (MB):
el: Γέμισμα μέγιστου μεγέθους  (MB):

en: Fill all available space:
el: Γέμισμα όλου του διαθέσιμου χώρου:

en: Start Cylinder:
el: Αρχικός κύλινδρος

en: End Cylinder:
el: Τελικός κύλινδρος:

en: RAID Level:
el: Επίπεδο RAID:

en: RAID Members:
el: Μέλη RAID:

en: Number of spares?
el: Αριθμός εφεδρικών;

en: File System Type:
el: Τύπος συστήματος αρχείων:

en: File System Label:
el: Ετικέτα συστήματος αρχείων:

en: File System Option:
el: Επιλογή συστήματος αρχείων:

en: Format as %s
el: Διαμόρφωση σε %s

en: Migrate to %s
el: Εισαγωγή σε %s

en: Leave unchanged
el: Να παραμείνει χωρίς αλλαγές

en: File System Options
el: Επιλογές συστήματος αρχείων

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
el: Παρακαλώ καθορίστε τον τρόπο που θέλετε να προετοιμαστεί το σύστημα αρχείων σε αυτό το τμήμα δίσκου.

en: Leave unchanged (preserve data)
el: Να παραμείνει χωρίς αλλαγές (διατήρηση δεδομένων)

en: Format as:
el: Διαμόρφωση σε:

en: Migrate to:
el: Εισαγωγή σε:

en: Force to be a primary partition
el: Επιλογή ως πρωταρχικό τμήμα δίσκου

en: Not Supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: You can only edit LVM Volume Groups in the graphical installer.
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ομάδες τόμου LVM μόνο μέσω της γραφικής εγκατάστασης.

en: Invalid Entry for Partition Size
el: Μη έγκυρη καταχώριση για το μέγεθος τμήματος δίσκου

en: Invalid Entry for Maximum Size
el: Μη έγκυρη καταχώριση για μέγιστο μέγεθος

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
el: Μη έγκυρη καταχώριση για αρχικό κύλινδρο

en: Invalid Entry for End Cylinder
el: Μη έγκυρη καταχώριση τελικό κύλινδρο

en: No RAID partitions
el: Δεν υπάρχουν τμήματα δίσκου RAID

en: At least two software RAID partitions are needed.
el: Απαιτούνται τουλάχιστον δύο τμήματα δίσκου RAID.

en: Format partition?
el: Διαμόρφωση τμήματος δίσκου;

en: Invalid Entry for RAID Spares
el: Μη έγκυρη επιλογή για εφεδρικά RAID

en: Too many spares
el: Πάρα πολλές εφεδρικές

en: You may not use any spares with a RAID0 array.
el: Δε μπορείτε να έχετε εφεδρεία σε μια συστοιχία RAID0.

en: No Volume Groups
el: Δεν υπάρχουν ομάδες τόμων

en: No volume groups exist in which to create a logical volume
el: Δεν υπάρχουν ομάδες τόμων για τη δημιουργία ενός λογικού τόμου σε αυτές

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than the maximum logical volume size (%10.2f MB).
el: Ο αιτούμενος χώρος (%10.2f MB) είναι μεγαλύτερος από το μέγιστο μέγεθος του λογικού τόμου (%10.2f MB).

en: The current requested size (%10.2f MB) is larger than the available size in the volume group (%10.2f MB).
el: Ο αιτούμενος χώρος (%10.2f MB) είναι μεγαλύτερος από το διαθέσιμο μέγεθος του λογικού τόμου (%10.2f MB).

en: New Partition or Logical Volume?
el: Νέο τμήμα δίσκου ή λογικός τόμος;

en: Would you like to create a new partition or a new logical volume?
el: Θα θέλατε να δημιουργήσετε ένα τμήμα δίσκου ή ένα νέο λογικό τόμο;

en: partition
el: τμήμα δίσκου

en: logical volume
el: λογικός τόμος

en: Size
el: Μέγεθος

en: New
el: Νέο

en: Delete
el: Διαγραφή

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
el:     F1-Βοήθεια     F2-Νέο      F3-Επεξεργασία   F4-Διαγραφή    F5-Επαναφορά    F12-OK

en: No Root Partition
el: Χωρίς τμήμα δίσκου Root

en: Installation requires a / partition.
el: Η εγκατάσταση απαιτεί ένα τμήμα δίσκου /.

en: Partitioning Type
el: Τύπος κατάτμησης

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  The default layout is reasonable for most users.  You can either choose to use this or create your own.
el: Η εγκατάσταση απαιτεί την κατάτμηση του σκληρού σας δίσκου. Η προεπιλογμένη διάταξη είναι κατάλληλη για τους περισσότερους χρήστες. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη διάταξη ή να δημιουργήσετε μία δική σας.

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
el: Ποιο δίσκο (ή δίσκους) θέλετε να χρησιμοποιήσετε για αυτήν την εγκατάσταση;

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Add drive   |   <F12> next screen
el: <Space>,<+>,<-> επιλογή | <F2> προσθήκη δίσκου | <F12> επόμενη οθόνη

en: Review Partition Layout
el: Επισκόπηση διάταξης κατάτμησης

en: Review and modify partitioning layout?
el: Επισκόπηση και τροποποίηση διάταξης κατάτμησης;

en: Advanced Storage Options
el: Προχωρημένες επιλογές αποθήκευσης

en: How would you like to modify your drive configuration?
el: Με ποιο τρόπο θα θέλατε να τροποποιηθεί η ρύθμιση του δίσκου σας;

en: Add FCP Device
el: Προσθήκη συσκευής FCP

en: zSeries machines can access industry-standard SCSI devices via Fibre Channel (FCP). You need to provide a 16 bit device number, a 64 bit World Wide Port Name (WWPN), and a 64 bit FCP LUN for each device.
el: Τα μηχανήματα zSeries μπορούν να έχουν πρόσβαση σε industry-standard συσκευές SCSI μέσω του Fibre Channel(FCP). Θα χρειαστεί να παρέχετε ένα 16 bit αριθμό συσκευής, ένα 64 bit World Wide Port Name (WWPN), και ένα 64 bit FCP LUN για κάθε συσκευή.

en: Configure iSCSI Parameters
el: Ρύθμιση παραμέτρων iSCSI

en: To use iSCSI disks, you must provide the address of your iSCSI target and the iSCSI initiator name you've configured for your host.
el: Για να γίνει χρήση δίσκων iSCSI, πρέπει να παρέχετε τη διεύθυνση του στόχου iSCSI σας και το όνομα του iSCSI initiator που έχετε ρυθμίσει για το διακομιστή σας.

en: Target IP Address
el: Διεύθυνση IP στόχου

en: Autopartition
el: Αυτόματη κατάτμηση

en: Package Installation
el: Εγκατάσταση πακέτου

en: Package selection
el: Επιλογή πακέτων

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage.  What additional tasks would you like your system to support?
el: Η προεπιλεγμένη εγκατάσταση του %s περιλαμβάνει ένα σύνολο προγραμμάτων που είναι κατάλληλο για γενική χρήση με σύνδεση στο διαδίκτυο. Ποιες πρόσθετες χρήσεις θα θέλατε να υποστηρίζει το σύστημα σας;

en: Customize software selection
el: Προσαρμογή επιλεγμένου λογισμικού

en: In which time zone are you located?
el: Σε ποια ζώνη ώρας βρίσκεστε;

en: System clock uses UTC
el: Το ρολόι του συστήματος χρησιμοποιεί UTC

en: Update boot loader configuration
el: Ενημέρωση ρύθμισης boot loader

en: Skip boot loader updating
el: Παράκαμψη ενημέρωσης ρύθμισης boot loader

en: Create new boot loader configuration
el: Δημιουργία νέας ρύθμισης boot loader

en: This release of %s supports the an updated file system, which has several benefits over the file system traditionally shipped in %s.  This installation program can migrate formatted partitions without data loss.
    
    Which of these partitions would you like to migrate?
el: Αυτή η έκδοση του %s υποστηρίζει ένα ενημερωμένο σύστημα αρχείων, το οποίο έχει αρκετά πλεονεκτήματα σε σχέση με αυτά που παραδοσιακά έρχονται με το %s. Είναι δυνατόν να μετατρέψετε τα ήδη διαμορφωμένα τμήματα δίσκου σας χωρίς απώλεια δεδομένων.
    
    Ποια από αυτά τα τμήματα δίσκου θα θέλατε να εισάγετε;

en: Free Space
el: Ελεύθερος χώρος

en: RAM detected (MB):
el: Αναγνωρίστηκε RAM (MB):

en: Suggested size (MB):
el: Προτεινόμενο μέγεθος (MB):

en: Swap file size (MB):
el: Μέγεθος αρχείου Swap (MB):

en: Add Swap
el: Προσθήκη Swap

en: The value you entered is not a valid number.
el: Η τιμή που εισαγάγατε δεν είναι έγκυρη.

en: Reinstall System
el: Επανεγκατάσταση συστήματος

en: System to Upgrade
el: Σύστημα για αναβάθμιση

en: There seem to be one or more existing Linux installations on your system.
    
    Please choose one to upgrade, or select 'Reinstall System' to freshly install your system.
el: Μία ή περισσότερες εγκαταστάσεις Linux βρέθηκαν στο σύστημα σας.
    
    Παρακαλώ επιλέξτε μία για να την αναβαθμίσετε, ή επιλέξτε 'Επανεγκατάσταση συστήματος' για να γίνει καινούργια εγκατάσταση.

en: Root Password
el: Κωδικός λογαριασμού Root

en: Pick a root password. You must type it twice to ensure you know it and do not make a typing mistake.
el: Επιλέξτε ένα συνθηματικό υπερχρήστη (root). Πρέπει να το πληκτρολογήσετε δύο φορές για να βεβαιωθείτε ότι το ξέρετε και δεν έγινε κάποιο λάθος πληκτρολόγησης.

en: The root password must be at least 6 characters long.
el: Το συνθηματικό υπερχρήστη πρέπει να έχει τουλάχιστον 6 χαρακτήρες.

en: Welcome to %s!
el: Καλώς ήλθατε στο %s!

en: The z/IPL Boot Loader will be installed on your system after installation is complete. You can now enter any additional kernel and chandev parameters which your machine or your setup require.
el: Ο z/IPL Boot Loader θα εγκατασταθεί στο σύστημα μετά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης. Τώρα έχετε τη δυνατότητα να εισάγετε πρόσθετες παραμέτρους του πυρήνα και του chandev όπου χρειάζονται.

en: z/IPL Configuration
el: Ρύθμιση z/IPL

en: The default installation of %s includes a set of software applicable for general internet usage. What additional tasks would you like your system to include support for?
el: Η προεπιλεγμένη εγκατάσταση του %s περιλαμβάνει ένα σύνολο προγραμμάτων που είναι κατάλληλο για γενική χρήση με σύνδεση στο διαδίκτυο. Για ποιες πρόσθετες χρήσεις θα θέλατε να περιέχει υποστήριξη το σύστημα σας;

en: Office and Productivity
el: Γραφείο και παραγωγικότητα

en: Software Development
el: Ανάπτυξη λογισμικού

en: Office
el: Γραφείο

en: Multimedia
el: Πολυμέσα

en: Virtualization
el: Εικονικοποίηση

en: Clustering
el: Συστοίχιση

en: Storage Clustering
el: Συστοίχιση αποθηκευτικών μέσων

en: Installation Number
el: Αριθμός εγκατάστασης

en: To install the full set of supported packages included in your subscription, please enter your Installation Number
el: Για να εγκαταστήσετε όλα τα υποστηριζόμενα πακέτα που περιλαμβάνονται στη συνδρομή σας, παρακαλώ εισάγετε τον αριθμό εγκατάστασης σας

en: If you're unable to locate the Installation Number, consult http://www.redhat.com/apps/support/in.html.
    
    If you skip:
    * You may not get access to the full set of packages included in your subscription.
    * It may result in an unsupported/uncertified installation of Red Hat Enterprise Linux.
    * You will not get software and security updates for packages not included in your subscription.
el: Αν δε μπορείτε να βρείτε τον αριθμό εγκατάστασης, συμβουλευτείτε το http://www.redhat.com/apps/support/in.html.
    
    Αν το προσπεράσετε:
    * Μπορεί να μην έχετε πρόσβαση σε όλα τα πακέτα που περιλαμβάνονται στη συνδρομή σας.
    * Μπορεί να καταλήξει σε μια μη υποστηριζόμενη/μη πιστοποιημένη εγκατάσταση του Red Hat Enterprise Linux.
    * Δεν θα λάβετε ενημερώσεις λογισμικού και ασφαλείας για τα πακέτα που δεν περιλαμβάνονται στη συνδρομή σας.

en: Media Check
el: Έλεγχος μέσων

en: Test
el: Δοκιμή

en: Eject Disc
el: Εξαγωγή δίσκου

en: Choose "%s" to test the disc currently in the drive, or "%s" to eject the disc and insert another for testing.
el: Επιλέξτε "%s" για να ελέγξετε το δίσκο που βρίσκεται στον οδηγό, ή "%s" για να εξαχθεί ο δίσκος και να εισάγετε έναν άλλο για έλεγχο.

en: If you would like to test additional media, insert the next disc and press "%s". Testing each disc is not strictly required, however it is highly recommended.  Minimally, the discs should be tested prior to using them for the first time. After they have been successfully tested, it is not required to retest each disc prior to using it again.
el: Αν θέλετε να ελέγξετε περισσότερα μέσα, εισάγετε τον επόμενο δίσκο και πατήστε "%s". Ο έλεγχος όλων των δίσκων δεν είναι αυστηρά  υποχρεωτικός όμως προτείνουμε να τον εφαρμόσετε. Κατά ελάχιστο, οι δίσκοι θα πρέπει να ελεγχθούν μία φορά πριν την πρώτη τους χρήση. Αν ο πρώτος έλεγχος είναι επιτυχής δεν απαιτείται επιπλέον έλεγχος την επόμενη φορά που θα τα χρησιμοποιήσετε.

en: The %s disc was not found in any of your drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
el: Ο δίσκος %s δε βρέθηκε σε κανένα από τους οδηγούς σας. Παρακαλώ εισάγετε το δίσκο %s και πατήστε %s για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: Disc Found
el: Βρέθηκε δίσκος

en: To begin testing the media before installation press %s.
    
    Choose %s to skip the media test and start the installation.
el: Για να ξεκινήσετε το έλεγχο των μέσων πριν ξεκινήσει η εγκατάσταση πατήστε %s.
    
    Επιλέξτε %s για να προσπεράσετε των έλεγχο των μέσων και να ξεκινήσετε την εγκατάσταση.

en: Looking for installation images on CD device %s
el: Έρευνα για αρχεία εγκατάστασης στον οπτικό οδηγό CD %s

en: The %s disc was not found in any of your CDROM drives. Please insert the %s disc and press %s to retry.
el: Ο δίσκος %s δD δε βρέθηκε σε κανένα από τους οδηγοOM σας. Παρακαλώ εισάγετε δίσκο το %s CD και πατήστε %s για να ξαναπροσπαθήσετε.

en: Disc Not Found
el: Δε βρέθηκε δίσκος

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
el: Αδυναμία εύρεσης αρχείου kickstart στο CDROM.

en: Loading
el: Γίνεται φόρτωση

en: Reading driver disk...
el: Ανάγνωση δίσκου οδηγού...

en: Driver Disk Source
el: Πηγή δισκέτας οδηγού

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
el: Έχετε πολλαπλές συσκευές που μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως πηγές για δίσκο οδηγών. Ποια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: There are multiple partitions on this device which could contain the driver disk image.  Which would you like to use?
el: Υπάρχουν πολλαπλά τμήματα δίσκου στη συσκευή που μπορούν να περιέχουν την πηγαία εικόνα οδηγών. Ποια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: Failed to mount partition.
el: Αποτυχία προσάρτησης τμήματος δίσκου.

en: Select driver disk image
el: Επιλογή εικόνας δίσκου οδηγού

en: Select the file which is your driver disk image.
el: Επιλέξτε το αρχείο στο οποίο βρίσκεται η εικόνα δίσκου οδηγού.

en: Failed to load driver disk from file.
el: Αποτυχία φόρτωσης δίσκου οδηγού από αρχείο.

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
el: Εισάγετε το δίσκο οδηγών στο /dev/%s και πατήστε "OK" για να συνεχίσετε.

en: Insert Driver Disk
el: Εισαγωγή δίσκου οδηγού

en: Failed to mount driver disk.
el: Αποτυχία προσάρτησης δισκέτας οδηγού.

en: Driver disk is invalid for this release of %s.
el: Ο οδηγός δίσκου είναι μη έγκυρος για αυτήν την έκδοση του %s.

en: Manually choose
el: Χειροκίνητη επιλογή

en: Load another disk
el: Φόρτωση άλλου δίσκου

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
el: Δε βρέθηκαν συσκευές κατάλληλου τύπου σε αυτόν το δίσκο. Θα θέλατε να επιλέξετε μη αυτόματα τον οδηγό, να συνεχίσετε ή να εισάγετε ένα άλλο δίσκο οδηγούς;

en: Driver disk
el: Δίσκος οδηγού

en: Do you have a driver disk?
el: Έχετε δίσκο οδηγού;

en: More Driver Disks?
el: Περισσότεροι δίσκοι οδηγών;

en: Do you wish to load any more driver disks?
el: Θέλετε να φορτώσετε άλλους δίσκους οδηγών;

en: Kickstart Error
el: Σφάλμα Kickstart

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
el: Άγνωστη πηγή driver disk kickstart: %s

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s:%s
el: Καθορίστηκε η ακόλουθη άκυρη παράμετρος για την εντολή kickstart driver disk: %s:%s

en: Please enter any parameters which you wish to pass to the %s module separated by spaces.  If you don't know what parameters to supply, skip this screen by pressing the "OK" button.
el: Παρακαλώ εισάγετε τυχόν παραμέτρους τις οποίες επιθυμείτε να δώσετε στο άρθρωμα %s  χωρίζοντας τις με κενά. Αν δε γνωρίζετε τι παραμέτρους πρέπει να δώσετε, προσπεράστε αυτήν την οθόνη πατώντας το κουμπί "Εντάξει".

en: Enter Module Parameters
el: Εισαγωγή παραμέτρων Module

en: No drivers found
el: Δε βρέθηκαν οδηγοί

en: Load driver disk
el: Φόρτωση δίσκου οδηγού

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
el: Δε βρέθηκαν οδηγοί για χειροκίνητη εισαγωγή. Θέλετε να χρησιμοποιήσετε ένα δίσκο με οδηγούς;

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
el: Παρακαλώ επιλέξτε παρακάτω τον οδηγό που θέλετε να χρησιμοποιήσετε. Αν δεν εμφανίζεται και έχετε ήδη ένα δίσκο με οδηγούς πατήστε F2.

en: Specify optional module arguments
el: Καθορισμός προαιρετικών παραμέτρων

en: Select Device Driver to Load
el: Επιλογή οδηγού συσκευής για φόρτωση

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
el: Δε φαίνεται να έχετε σκληρούς δίσκους στο σύστημα σας! Θέλετε να ρυθμίσετε επιπρόσθετες συσκευές;

en: Select Partition
el: Επιλογή τμήματος δίσκου

en: Bad argument to HD kickstart method command %s: %s
el: Εσφαλμένο όρισμα για την εντολή μεθόδου του HD kickstart %s: %s

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
el: Αδυναμία εύρεσης αρχείου kickstart στο σκληρό δίσκο.

en: Cannot find hard drive for BIOS disk %s
el: Αδυναμία εύρεσης σκληρού δίσκου για BIOS disk %s

en: Keyboard Type
el: Τύπος πληκτρολογίου

en: What type of keyboard do you have?
el: Τι είδος πληκτρολογίου έχετε;

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
el: Σφάλμα στο %s στη γραμμή %d του αρχείου kickstart %s.

en: Cannot find ks.cfg on removable media.
el: Αδυναμία εύρεσης ks.cfg στα αφαιρούμενα μέσα.

en: Unable to download the kickstart file.  Please modify the kickstart parameter below or press Cancel to proceed as an interactive installation.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του αρχείου kickstart. Παρακαλώ αλλάξτε την παράμετρο kickstart παρακάτω ή πατήστε Άκυρο για να προχωρήσετε με διαδραστική εγκατάσταση.

en: Error downloading kickstart file
el: Σφάλμα λήψης αρχείου kickstart

en: Bad argument to shutdown kickstart method command %s: %s
el: Εσφαλμένο όρισμα για την εντολή μεθόδου τερματισμού του kickstart %s: %s

en: Welcome to %s for %s - Rescue Mode
el: Καλώς ήλθατε στο %s για %s - Λειτουργία διάσωσης (rescue)

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
el:   <Tab>/<Alt-Tab> Αλλαγή πεδίου     | <Space> επιλογή | <F12> επόμενη οθόνη

en: Choose a Language
el: Επιλέξτε μία γλώσσα

en: Local CD/DVD
el: Τοπικό CD/DVD

en: Hard drive
el: Σκληρός δίσκος

en: NFS directory
el: Κατάλογος NFS

en: Update Disk Source
el: Ενημέρωση πηγής δίσκου

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
el: Έχετε πολλαπλές συσκευές οι οποίες θα μπορούσαν να είναι πηγές δημιουργίας ενός δίσκου με ενημερώσεις. Ποια θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε;

en: Insert your updates disk into %s and press "OK" to continue.
el: Εισάγετε το δίσκο με τις ενημερώσεις στο %s και πατήστε "OK" για να συνεχίσετε.

en: Updates Disk
el: Δίσκος ενημερώσεων

en: Failed to mount updates disk
el: Αποτυχία προσάρτησης δίσκου ενημερώσεων

en: Updates
el: Ανανεώσεις

en: Reading anaconda updates...
el: Ανάγνωση ενημερώσεων anaconda...

en: Error downloading updates image
el: Σφάλμα λήψης αρχείου αναβαθμήσεων

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
el: Δεν έχετε αρκετή RAM για να εγκαταστήσετε το %s σε αυτό το σύστημα.

en: Media Detected
el: Εντοπίστηκε μέσο

en: Local installation media detected...
el: Εντοπίστηκε μέσο τοπικής εγκατάστασης...

en: Rescue Method
el: Μέθοδος Rescue

en: Installation Method
el: Μέθοδος εγκατάστασης

en: What type of media contains the rescue image?
el: Τι είδος μέσου περιέχει την εικόνα rescue;

en: No driver found
el: Δε βρέθηκε οδηγός

en: Select driver
el: Επιλογή οδηγού

en: Use a driver disk
el: Χρήση ενός δίσκου οδηγού

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
el: Αδύνατη η εύρεση κάποιας συσκευής που είναι απαραίτητη για αυτόν τον τύπο εγκατάστασης. Θα θέλατε να επιλέξετε μη αυτόματα τον κατάλληλο οδηγό ή να χρησιμοποιήσετε ένα δίσκο με οδηγούς;

en: The following devices have been found on your system.
el: Οι ακόλουθες συσκευές βρέθηκαν στο σύστημά σας.

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
el: Δεν έχουν φορτωθεί οδηγοί συσκευών για το σύστημα σας.  Θα θέλατε να φορτωθεί κάποιος τώρα;

en: Devices
el: Συσκευές

en: Done
el: Έγινε

en: Add Device
el: Προσθήκη συσκευής

en: loader has already been run.  Starting shell.
el: ο φορτωτής έχει ήδη εκτελεστεί.  Έναρξη κελύφους.

en: Running anaconda %s, the %s rescue mode - please wait...
el: Εκτέλεση του anaconda %s, το περιβάλλον διάσωσης του %s - παρακαλώ περιμένετε...

en: Running anaconda %s, the %s system installer - please wait...
el: Εκτελείται το anaconda %s, η εφαρμογή εγκατάστασης συστήματος %s - παρακαλώ περιμένετε ...

en: Unable to find install image %s
el: Δε βρέθηκε η εικόνα εγκατάστασης %s

en: Checking "%s"...
el: Έλεγχος "%s"...

en: Checking media now...
el: Έλεγχος μέσων τώρα...

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
el: Αδύνατη η ανάγνωση του αθροίσματος ελέγχου από την περιγραφή του πρωτεύων τόμου.  Κατά πάσα πιθανότητα αυτό σημαίνει πως ο δίσκος δημιουργήθηκε χωρίς άθροισμα ελέγχου.

en: The image which was just tested has errors. This could be due to a corrupt download or a bad disc.  If applicable, please clean the disc and try again.  If this test continues to fail you should not continue the install.
el: Η εικόνα που δοκιμάστηκε έχει σφάλματα. Ο λόγος μπορεί να είναι φθαρμένο αρχείο ή χαλασμένη δισκέτα.  Αν είναι δυνατόν, καθαρίστε το δίσκο και προσπαθήστε ξανά.  Αν ι δοκιμή συνέχιση να αποτυγχάνει τότε μην συνεχίσετε την εγκατάσταση.

en: Success
el: Επιτυχία

en: The image which was just tested was successfully verified.  It should be OK to install from this media.  Note that not all media/drive errors can be detected by the media check.
el: Η εικόνα ελέγχθηκε με επιτυχία.  Η εγκατάσταση από αυτό το μέσο λογικά πρέπει να είναι εντάξει. Σημειώστε ότι ο έλεγχος μέσων δεν ανιχνεύει όλα τα σφάλματα μέσων και οδηγών που μπορεί να υπάρξουν.

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
el: Θέλετε να εξετάσετε το άθροισμα ελέγχου της εικόνας ISO:
    
       %s;

en: Checksum Test
el: Έλεγχος αθροίσματος ελέγχου

en: Bad argument to device kickstart method command %s: %s
el: Λάθος όρισμα στην εντολή της μεθόδου έναρξης της συσκευής %s: %s

en: Prefix must be between 1 and 32 for IPv4 networks or between 1 and 128 for IPv6 networks
el: Το πρόθεμα πρέπει να είναι από 1 μέχρι 32 για δίκτυα IPv4 ή από 1 μέχρι 128 για δίκτυα IPv6

en: Network Error
el: Σφάλμα δικτύου

en: There was an error configuring your network interface.
el: Εμφανίστηκε ένα σφάλμα κατά τη ρύθμιση της διεπαφής δικτύου σας.

en: Configure TCP/IP
el: Ρύθμιση TCP/IP

en: You must select at least one protocol (IPv4 or IPv6).
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πρωτόκολλο (IPv4 ή IPv6).

en: IPv4 Needed for NFS
el: Το IPv4 είναι απαραίτητο για NFS

en: NFS installation method requires IPv4 support.
el: Η μέθοδος εγκατάστασης NFS απαιτεί υποστήριξη IPv4.

en: IPv4 address:
el: Διεύθυνση IPv4:

en: IPv6 address:
el: Διεύθυνση IPv6:

en: Name Server:
el: Εξυπηρετητής ονομάτων:

en: Enter the IPv4 and/or the IPv6 address and prefix (address / prefix).  For IPv4, the dotted-quad netmask or the CIDR-style prefix are acceptable. The gateway and name server fields must be valid IPv4 or IPv6 addresses.
el: Εισάγετε την διεύθυνση IPv4 ή/και IPv6 και το πρόθεμα (διεύθυνση / πρόθεμα).Για το IPv4, είναι αποδεκτά η μάσκα δικτύου σε μορφή τεσσάρων αριθμών χωρισμένων με τελείες ή το πρόθεμα τύπου CIDR. Τα πεδία για την πύλη και τον εξυπηρετητή ονομάτων πρέπει να είναι έγκυρες διευθύνσεις IPv4 ή IPv6.

en: Manual TCP/IP Configuration
el: Μη αυτόματη ρύθμιση TCP/IP

en: Missing Information
el: Ελλειπείς πληροφορίες

en: You must enter both a valid IPv4 address and a network mask or CIDR prefix.
el: Πρέπει να εισάγετε τόσο μια έγκυρη διεύθυνση IPv4 όσο και μια μάσκα δικτύου ή πρόθεμα CIDR.

en: You must enter both a valid IPv6 address and a CIDR prefix.
el: Πρέπει να εισάγετε τόσο μια έγκυρη διεύθυνση IPv6 όσο και ένα πρόθεμα CIDR.

en: Bad argument to kickstart network command %s: %s
el: Εσφαλμένο όρισμα για την εντολή δικτύου του kickstart %s: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
el: Καθορίστηκε εσφαλμένη bootproto %s στην εντολή δικτύου

en: Seconds:
el: Δευτερόλεπτα:

en: Networking Device
el: Συσκευή δικτύου

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
el: Έχετε πολλές συσκευές δικτύου σε αυτό το σύστημα. Ποια θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για την εγκατάσταση;

en: You must enter the number of seconds as an integer between 1 and 30.
el: Πρέπει να δώσετε τον αριθμό των δευτερολέπτων σαν ακέραιο αριθμό μεταξύ του 1 και του 30.

en: NFS server name:
el: Όνομα εξυπηρετητή NFS:

en: %s directory:
el: %s κατάλογος:

en: NFS Setup
el: Ρύθμιση NFS

en: Hostname specified with no DNS configured
el: Καθορίστηκε όνομα συστήματος χωρίς ρύθμιση DNS

en: That directory could not be mounted from the server.
el: Δεν είναι δυνατή η προσάρτηση του καταλόγου από τον εξυπηρετητή.

en: Bad argument to NFS kickstart method command %s: %s
el: Εσφαλμένο όρισμα για την εντολή μεθόδου του NFS kickstart %s: %s

en: Waiting for telnet connection...
el: Αναμονή για σύνδεση telnet...

en: Running anaconda via telnet...
el: Εκτέλεση anaconda μέσω telnet...

en: Unable to retrieve %s://%s%s.
el: Αδυναμία ανάκτησης %s://%s%s.

en: Unable to retrieve the install image.
el: Αδυναμία ανάκτησης της εικόνας εγκατάστασης.

en: Bad argument to Url kickstart method command %s: %s
el: Εσφαλμένη παράμετρος για την εντολή μεθόδου Url kickstart %s: %s

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
el: Θα πρέπει να δώσετε -- μια παράμετρο url  για τη μέθοδο Url kickstart.

en: Unknown Url method %s
el: Άγνωστη μέθοδος Url %s

en: Retrieving
el: Ανάκτηση

en: URL Setup
el: Ρύθμιση URL

en: You must enter a URL.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα URL.

en: URL must be either an ftp or http URL
el: Το URL πρέπει να εισαχθεί σαν ένα ftp ή http URL

en: Unknown Host
el: Άγνωστο σύστημα

en: %s is not a valid hostname.
el: Το %s δεν είναι ένα έγκυρο όνομα συστήματος.

en: Loading SCSI driver
el: Γίνεται φόρτωση οδηγού SCSI

en: Loading %s driver...
el: Φόρτωση οδηγού %s...

en: Root Password:
el: Συνθηματικό υπερχρήστη:

en: The root account is used for administering the system.  Enter a password for the root user.
el: Ο λογαριασμός υπερχρήστη χρησιμοποιείται για τη διαχείριση του συστήματος. Εισάγετε ένα συνθηματικό για τον υπερχρήστη.

en: Add _ZFCP LUN
el: Προσθήκη _ZFCP LUN

en: Add _iSCSI target
el: Προσθήκη στό_χου iSCSI

en: Disable _dmraid device
el: Απενεργοποίηση συσκευής _dmraid

en: _Add drive
el: Προσθήκη _δίσκου

en: <b>Repository _name:</b>
el: <b>Όνο_μα αποθετηρίου:</b>

en: Repository _URL
el: URL αποθετη_ρίου

en: Select A Directory
el: Επιλογή ενός φακέλου

en: Reboo_t
el: Επανε_κκίνηση

en: _Next
el: _Επόμενο

en: <b>Resize _target:</b>
el: <b>Στόχος για αλλα_γή μεγέθους:</b>

en: Installation requires partitioning of your hard drive.  By default, a partitioning layout is chosen which is reasonable for most users.  You can either choose to use this or create your own.
el: Η εγκατάσταση απαιτεί την κατάτμηση του σκληρού σας δίσκου. Ως προεπιλογή έχει επιλεχθεί μια διάταξη κατάτμησης που είναι κατάλληλη για τους περισσότερους χρήστες. Υπάρχει επίσης η δυνατότητα να επιλέξετε τη δική σας διάταξη κατάτμησης.

en: Re_view and modify partitioning layout
el: Επισ_κόπηση και τροποποίηση διάταξης κατάτμησης

en: What drive would you like to _boot this installation from?
el: Από ποιο δίσκο θα θέλατε να εκκινηθεί αυτή η εγκατάσταση;

en: Which Partition to resize
el: Τμήμα δίσκου για αλλαγή μεγέθους

en: Which partition would you like to resize to make room for your installation?
el: Ποιο τμήμα δίσκου θα θέλατε να αλλάξετε το μέγεθος του για να γίνει χώρος για την εγκατάσταση σας;

en: _Advanced storage configuration
el: Π_ροχωρημένη ρύθμιση αποθήκευσης

en: _Encrypt system
el: Κ_ρυπτογράφηση συστήματος

en: _Select the drive(s) to use for this installation.
el: Επιλέξτε το _δίσκο (ή δίσκους) για χρήση σε αυτήν την εγκατάσταση.

en: BIOS Drive Order
el: Σειρά δίσκων BIOS

en: Boot loader device
el: Συσκευή boot loader

en: First BIOS drive:
el: Πρώτος οδηγός BIOS:

en: Fourth BIOS drive:
el: Τέταρτος οδηγός BIOS:

en: Second BIOS drive:
el: Δεύτερος οδηγός BIOS:

en: Third BIOS drive:
el: Τρίτος οδηγός BIOS:

en: Where would you like to install the boot loader for your system?
el: Σε ποιο σημείο θα θέλετε να εγκαταστήσετε τον Boot Loader για το σύστημα σας;

en: Info
el: Πληροφορίες

en: _Details
el: Λ_επτομέρειες

en: Select A File
el: Επιλογή ενός αρχείου

en: Some packages associated with this group are not required to be installed but may provide additional functionality.  Please choose the packages which you would like to have installed.
el: Κάποια πακέτα που σχετίζονται με αυτήν την ομάδα δεν απαιτείται να εγκατασταθούν αλλά παρέχουν επιπλέον λειτουργικότητα.  Παρακαλούμε επιλέξτε τα πακέτα που θα θέλατε να εγκατασταθούν.

en: _Deselect
el: Α_ποεπιλογή

en: _Deselect all optional packages
el: Αποεπιλογή ό_λων των προαιρετικών πακέτων

en: _Optional packages
el: _Προαιρετικά πακέτα

en: _Select
el: Επι_λογή

en: _Select all optional packages
el: Επιλογή όλ_ων των προαιρετικών πακέτων

en: %(instkey)s:
el: κλειδί εγκατάστασης:

en: Please enter your %(instkey)s.
el: Παρακαλώ εισάγετε το %(instkey)s σας.

en: <b>_Password:</b>
el: <b>_Κωδικός:</b>

en: <b>_Target IP Address:</b>
el: <b>Διεύθυνση IP _στόχου:</b>

en: <b>_Username:</b>
el: <b>Όν_ομα χρήστη:</b>

en: _Add target
el: Προσθήκη στό_χου

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Install the live CD to your hard disk
el: Εγκαταστήστε το live CD στο σκληρό σας δίσκο

en: Install to Hard Drive
el: Εγκατάσταση στο σκληρό δίσκο

en: Choose a passphrase for this encrypted partition. You will be prompted for the passphrase during system boot.
el: Επιλέξτε μία συνθηματική φράση για αυτό το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου. Η συνθηματική φράση Θα σας ζητείται κατά την εκκίνηση του συστήματος.

en: Confirm passphrase:
el: Επιβεβαίωση συνθηματικής φράσης:

en: Enter passphrase for encrypted partition
el: Εισάγετε την συνθηματική φράση για το κρυπτογραφημένο τμήμα δίσκου

en: Enter passphrase:
el: Συνθηματική φράση:

en: <b>Gateway:</b>
el: <b>Πύλη:</b>

en: <b>IPv4 Address:</b>
el: <b>Διεύθυνση IPv4:</b>

en: <b>IPv6 Address:</b>
el: <b>Διεύθυνση IPv6:</b>

en: <b>Nameserver:</b>
el: <b>Εξυπηρετητής ονομάτων:</b>

en: <b>_Interface:</b>
el: <b>_Διεπαφή:</b>

en: Enable IPv_4 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv_4

en: Enable IPv_6 support
el: Ενεργοποίηση υποστήριξης IPv_6

en: Use _dynamic IP configuration (DHCP)
el: Χρήση _δυναμικής ρύθμισης IP (DHCP)

en: <b>Description Goes Here</b>
el: <b>Εδώ μπαίνει η περιγραφή</b>

en: <b>Hardware address: DE:AD:00:BE:EF:00</b>
el: <b>Διεύθυνση υλικού: DE:AD:00:BE:EF:00</b>

en: Edit Interface
el: Επεξεργασία διεπαφής

en: Encryption Key:
el: Κλειδί κρυπτογράφησης:

en: Manual configuration
el: Μη αυτόματη ρύθμιση

en: Point to Point (IP):
el: Σημείο προς σημείο (IP, Point to Point):

en: Customize _later
el: Προσαρμογή αρ_γότερα

en: Please select any additional repositories that you want to use for software installation.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τυχόν επιπλέον αποθετήρια που θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για εγκατάσταση λογισμικού.

en: You can further customize the software selection now, or after install via the software management application.
el: Επιπλέον προσαρμογή του λογισμικού που επιλέξατε μπορεί να γίνει τώρα ή μετά την εγκατάσταση, μέσω της εφαρμογής διαχείρισης λογισμικού.

en: _Add additional software repositories
el: _Πρόσθεση επιπλέον αποθετηρίων λογισμικού

en: _Customize now
el: Προσαρμο_γή τώρα

en: _Modify repository
el: Επεξεργα_σία αποθετηρίου

en: <b>Device number:</b>
el: <b>Αριθμός συσκευής:</b>

en: Add FCP device
el: Προσθήκη συσκευής FCP

note: generated from lang-table
en: Afrikaans
el: Αφρικανική

note: generated from lang-table
en: Arabic
el: Αραβική

note: generated from lang-table
en: Assamese
el: Ασαμίγια

note: generated from lang-table
en: Bengali
el: Μπενγκάλι

note: generated from lang-table
en: Bengali(India)
el: Μπενγκάλι(Ινδία)

note: generated from lang-table
en: Bulgarian
el: Βουλγαρική

note: generated from lang-table
en: Catalan
el: Καταλανική

note: generated from lang-table
en: Chinese(Simplified)
el: Κινέζικα(Απλοποιημένα)

note: generated from lang-table
en: Chinese(Traditional)
el: Κινέζικα(Παραδοσιακά)

note: generated from lang-table
en: Croatian
el: Κροατική

note: generated from lang-table
en: Czech
el: Τσέχικη

note: generated from lang-table
en: Danish
el: Δανική

note: generated from lang-table
en: Dutch
el: Ολλανδική

note: generated from lang-table
en: English
el: Αγγλική

note: generated from lang-table
en: Estonian
el: Εσθονική

note: generated from lang-table
en: Finnish
el: Φινλανδική

note: generated from lang-table
en: French
el: Γαλλική

note: generated from lang-table
en: German
el: Γερμανική

note: generated from lang-table
en: Greek
el: Ελληνικά

note: generated from lang-table
en: Gujarati
el: Γκουγιαράτι

note: generated from lang-table
en: Hindi
el: Χίντι

note: generated from lang-table
en: Hungarian
el: Ουγγρική

note: generated from lang-table
en: Icelandic
el: Ισλανδική

note: generated from lang-table
en: Iloko
el: Ιλόκο

note: generated from lang-table
en: Indonesian
el: Ινδονησιακή

note: generated from lang-table
en: Italian
el: Ιταλική

note: generated from lang-table
en: Japanese
el: Ιαπωνική

note: generated from lang-table
en: Korean
el: Κορεάτικη

note: generated from lang-table
en: Macedonian
el: Σλαβομακεδονική

note: generated from lang-table
en: Malay
el: Μαλαισιακή

note: generated from lang-table
en: Malayalam
el: Μαλαιαλάμ

note: generated from lang-table
en: Marathi
el: Μάραθι

note: generated from lang-table
en: Persian
el: Περσική

note: generated from lang-table
en: Polish
el: Πολωνική

note: generated from lang-table
en: Portuguese
el: Πορτογαλική

note: generated from lang-table
en: Portuguese(Brazilian)
el: Πορτογαλική (Βραζιλιάνικη)

note: generated from lang-table
en: Punjabi
el: Παντζαμπινά

note: generated from lang-table
en: Romanian
el: Ρουμανική

note: generated from lang-table
en: Russian
el: Ρωσική

note: generated from lang-table
en: Serbian
el: Σερβική

note: generated from lang-table
en: Serbian(Latin)
el: Σερβική(Λατινική)

note: generated from lang-table
en: Sinhala
el: Σινχάλα

note: generated from lang-table
en: Slovak
el: Σλοβακική

note: generated from lang-table
en: Slovenian
el: Σλοβενική

note: generated from lang-table
en: Spanish
el: Ισπανική

note: generated from lang-table
en: Swedish
el: Σουηδική

note: generated from lang-table
en: Tamil
el: Ταμίλ

note: generated from lang-table
en: Telugu
el: Τελούγκου

note: generated from lang-table
en: Turkish
el: Τουρκική

note: generated from lang-table
en: Ukrainian
el: Ουκρανική

note: generated from lang-table
en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικη

note: generated from lang-table
en: Welsh
el: Ουαλική

note: generated from lang-table
en: Zulu
el: Ζουλού
