rpm - en to ca translation catalogue (738 entries)

en: Failed build dependencies:
ca: Han fallat les dependències de muntatge:

en: Unable to open spec file %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'especificacions %s: %s

en: Failed to open tar pipe: %m
ca: No s'ha pogut obrir un conducte per al tar: %m

en: Failed to read spec file from %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer d'especificacions des de %s

en: Failed to rename %s to %s: %m
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s per %s: %m

en: failed to stat %s: %m
ca: No s'ha pogut obtenir l'estat de %s: %m

en: File %s is not a regular file.
ca: El fitxer %s no és un fitxer regular.

en: File %s does not appear to be a specfile.
ca: El fitxer %s no sembla un fitxer d'especificacions.

note: parse up the build operators
en: Building target platforms: %s
ca: S'estan muntant les plataformes destí: %s

en: Building for target %s
ca: S'està muntant per al destí %s

en: argument is not an RPM package
ca: l'argument no és un paquet RPM

en: error reading header from package
ca: s'ha produït un error en llegir la capçalera del paquet

en: cannot re-open payload: %s
ca: no s'ha pogut tornar a obrir les dades: %s

en: Query options (with -q or --query):
ca: Opcions de consulta (amb -q o --query):

en: Verify options (with -V or --verify):
ca: Opcions de verificació (amb -V o --verify):

en: Source options (with --query or --verify):
ca: Opcions d'origen (amb --query o --verify):

en: File tree walk options (with --ftswalk):
ca: Opcions per recórrer l'arbre de fitxers (amb --ftswalk)

en: Signature options:
ca: Opcions de la signatura:

en: Database options:
ca: Opcions de la base de dades:

en: Build options with [ <specfile> | <tarball> | <source package> ]:
ca: Opcions de muntatge amb [ <fitxer d'especificacions> | <arxiu tar> | <paquet font> ]:

en: Install/Upgrade/Erase options:
ca: Opcions d'instal·lació/actualització/supressió:

en: Common options for all rpm modes and executables:
ca: Opcions comunes per a tots els modes d'rpm i executables:

en: RPM version %s
ca: Versió de l'RPM %s

en: Copyright (C) 1998-2002 - Red Hat, Inc.
ca: Copyright (c) 1998 - 2002 Red Hat, Inc.

en: This program may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
ca: Aquest programari es pot distribuir lliurement d'acord amb els termes de la Llicència Pública General GNU

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
ca: S'ha produït un error intern en el processament d'arguments (%d)

en: only one major mode may be specified
ca: només es pot especificar un mode principal

en: one type of query/verify may be performed at a time
ca: només es pot realitzar un tipus de consulta/verificació alhora

en: unexpected query flags
ca: indicadors inesperats de la consulta

en: unexpected query format
ca: format inesperat de la consulta

en: unexpected query source
ca: font inesperada de la consulta

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
ca: només es poden imposar la instal·lació, l'actualització, l'rmsource i l'rmspec

en: files may only be relocated during package installation
ca: només es poden reubicar els fitxers durant la instal·lació d'un paquet

en: cannot use --prefix with --relocate or --excludepath
ca: no es pot utilitzar l'opció --prefix amb --relocate o --excludepath

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
ca: només es poden utilitzar les opcions --relocate i --excludepath quan s'estiguin instal·lant paquets nous

en: --prefix may only be used when installing new packages
ca: només es pot utilitzar l'opció --prefix quan s'estiguin instal·lant paquets nous

en: arguments to --prefix must begin with a /
ca: els arguments a --prefix han de començar amb una /

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --hash (-h) durant la instal·lació d'un paquet

en: --percent may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --percent durant la instal·lació d'un paquet

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --replacepkgs durant la instal·lació d'un paquet

en: --excludedocs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --excludedocs durant la instal·lació d'un paquet

en: --includedocs may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --includedocs durant la instal·lació d'un paquet

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
ca: només es pot especificar una opció entre --excludedocs i --includedocs

en: --ignorearch may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignorearch durant la instal·lació d'un paquet

en: --ignoreos may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignoreos durant la instal·lació d'un paquet

en: --ignoresize may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --ignoresize durant la instal·lació d'un paquet

en: --allmatches may only be specified during package erasure
ca: només es pot especificar l'opció --allmatches durant la supressió d'un paquet

en: --allfiles may only be specified during package installation
ca: només es pot especificar l'opció --allfiles durant la instal·lació d'un paquet

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
ca: només es pot especificar l'opció --justdb durant la instal·lació i supressió d'un paquet

en: script disabling options may only be specified during package installation and erasure
ca: només es poden especificar les opcions d'inhabilitació d'scripts durant la instal·lació i supressió d'un paquet

en: trigger disabling options may only be specified during package installation and erasure
ca: només es poden especificar les opcions d'inhabilitació de l'activador durant la instal·lació i supressió d'un paquet

en: --nodeps may only be specified during package building, rebuilding, recompilation, installation,erasure, and verification
ca: només es pot especificar l'opció --nodeps durant el muntatge, la reconstrucció, la recompilació, la instal·lació, la supressió i la verificació d'un paquet

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
ca: només es pot especificar l'opció --test durant la instal·lació, la supressió i el muntatge d'un paquet

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
ca: només es pot especificar l'opció --root (-r) durant la instal·lació, supressió, consulta i reconstrucció d'una base de dades

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
ca: els arguments a --root (-r) han de començar per /

en: no files to sign
ca: cap fitxer per signar

en: cannot access file %s
ca: no s'ha pogut accedir al fitxer %s

en: pgp not found:
ca: no s'ha trobat pgp:

en: Enter pass phrase:
ca: Introduïu la contrasenya:

en: Pass phrase check failed
ca: La verificació de la contrasenya ha fallat

en: Pass phrase is good.
ca: La contrasenya és correcta.

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
ca: L'especificació de %%_signature al fitxer macro no és vàlida.

en: --sign may only be used during package building
ca: només es pot utilitzar l'opció --sign durant el muntatge d'un paquet

en: creating a pipe for --pipe failed: %m
ca: Ha fallat la creació d'una canonada per a --pipe: %m

en: exec failed
ca: ha fallat l'execució

en: no packages files given for rebuild
ca: no s'han donat fitxers de paquets per a reconstruir

en: no spec files given for build
ca: no s'han donat fitxers d'especificacions per a muntar

en: no tar files given for build
ca: no s'han donat fitxers tar per a muntar

en: no packages given for erase
ca: no s'han donat paquets per a suprimir

en: no packages given for install
ca: no s'han donat paquets per a instal·lar

en: no arguments given for query
ca: no s'han donat arguments per a consultar

en: no arguments given for verify
ca: no s'han donat arguments per a verificar

en: no arguments given
ca: no s'han donat arguments

en: Unable to open temp file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal.

en: Executing(%s): %s
ca: Executant(%s): %s

en: Exec of %s failed (%s): %s
ca: Ha fallat l'execució de %s (%s): %s

en: Bad exit status from %s (%s)
ca: L'estat de sortida de %s (%s) és erroni

en: 
    
    RPM build errors:
ca: 
    
    Errors del muntatge de l'RPM:

en: syntax error while parsing ==
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava ==

en: syntax error while parsing &&
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava &&

en: syntax error while parsing ||
ca: error de sintaxi mentre s'analitzava ||

en: parse error in expression
ca: error d'anàlisi a l'expressió

en: unmatched (
ca: no hi ha hagut coincidències (

en: - only on numbers
ca: - només als nombres

en: ! only on numbers
ca: ! només als nombres

en: types must match
ca: els tipus han de coincidir

en: * / not suported for strings
ca: * / no és disponible per a les cadenes

en: - not suported for strings
ca: - no és disponible per a les cadenes

en: && and || not suported for strings
ca: && i || no són disponibles per a les cadenes

en: syntax error in expression
ca: error de sintaxi a l'expressió

en: TIMECHECK failure: %s
ca: Error del TIMECHECK: %s

en: Missing '(' in %s %s
ca: Manca '(' a %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
ca: Manca ')' a %s(%s

en: Invalid %s token: %s
ca: L'element %s no és vàlid: %s

en: Missing %s in %s %s
ca: Manca %s a %s %s

en: Non-white space follows %s(): %s
ca: %s() va seguit d'un caràcter que no és un espai en blanc: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
ca: Sintaxi incorrecta: %s(%s)

en: Bad mode spec: %s(%s)
ca: Especificació de mode incorrecta: %s(%s)

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
ca: Especificació de dirmode incorrecta: %s(%s)

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
ca: La longitud del locale és inhabitual: "%.*s" a %%lang(%s)

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
ca: Locale %.*s duplicat a %%lang(%s)

en: Invalid capability: %s
ca: capacitat invàlida: %s

en: File capability support not built in
ca: Suport per a capacitats de fitxers no implementada

en: Only one arg for %%docdir
ca: Només un argument per a %%docdir

note: We already got a file -- error
en: Two files on one line: %s
ca: Dos fitxers en una línia: %s

note: not in %doc, does not begin with / -- error
en: File must begin with "/": %s
ca: El fitxer ha de començar amb  "/": %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
ca: No es pot mesclar el %%doc especial amb altres formularis: %s

en: Unknown file digest algorithm %u, falling back to MD5
ca: El algorisme %u de resum del fitxer és desconegut, s'està usant MD5

en: File listed twice: %s
ca: El fitxer apareix dues vegades: %s

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
ca: L'enllaç simbòlic apunta al BuildRoot: %s -> %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
ca: El fitxer no concorda amb el prefix (%s): %s

en: File not found: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer: %s

en: File %s too large for payload
ca: El fitxer %s és massa gran per a les dades

en: %s: can't load unknown tag (%d).
ca: %s: no es pot carregar l'etiqueta incorrecta (%d).

en: %s: public key read failed.
ca: %s: ha fallat la clau pública.

en: %s: not an armored public key.
ca: %s: no és una clau pública armada.

en: %s: *.te policy read failed.
ca: %s: ha fallat la lectura de la política *.te.

en: File needs leading "/": %s
ca: El fitxer ha de començar amb "/": %s

en: Glob not permitted: %s
ca: No es permet el glob: %s

en: File not found by glob: %s
ca: El glob no ha trobat el fitxer: %s

en: Could not open %%files file %s: %m
ca: No s'ha pogut obrir %%files fitxer %s: %m

en: line: %s
ca: línia: %s

en: Bad file: %s: %s
ca: Fitxer no vàlid: %s: %s

en: Bad owner/group: %s
ca: Propietari/grup incorrecte: %s

en: Checking for unpackaged file(s): %s
ca: S'està comprovant fitxers no empaquetats: %s

en: Installed (but unpackaged) file(s) found:
    %s
ca: Hi ha fitxers instal·lats però no empaquetats:
    %s

en: Processing files: %s-%s-%s.%s
ca: S'està processant els fitxers: %s-%s-%s.%s

en: Arch dependent binaries in noarch package
ca: Els binaris dependents de la arquitectura estan en el paquet noarch

en: getUname: too many uid's
ca: getUname: massa uid

en: getUnameS: too many uid's
ca: getUnameS: massa uid

en: getUidS: too many uid's
ca: getUidS: massa uid

en: getGname: too many gid's
ca: getGname: massa gid

en: getGnameS: too many gid's
ca: getGnameS: massa gid

en: getGidS: too many gid's
ca: getGidS: massa gid

en: Could not canonicalize hostname: %s
ca: El nom de màquina no es pot fer canònic: %s

en: create archive failed on file %s: %s
ca: ha fallat la creació de l'arxiu en el fitxer %s: %s

en: create archive failed: %s
ca: ha fallat la creació d'un arxiu: %s

en: cpio_copy write failed: %s
ca: Ha fallat l'escriptura del cpio_copy: %s

en: cpio_copy read failed: %s
ca: ha fallat la lectura de cpio_copy: %s

en: %s: line: %s
ca: %s: Línia: %s

en: Could not open PreIn file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer a PreIn: %s

en: Could not open PreUn file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer a PreUn: %s

en: Could not open PreTrans file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PreTrans: %s

en: Could not open PostIn file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PostIn: %s

en: Could not open PostUn file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PostUn: %s

en: Could not open PostTrans file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer PostTrans: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer VerifyScript: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'script de Trigger: %s

en: readRPM: open %s: %s
ca: readRPM: obre %s: %s

en: %s: Fseek failed: %s
ca: %s: ha fallat l'fseek: %s

en: readRPM: %s is not an RPM package
ca: readRPM: %s no és un paquet RPM

en: readRPM: reading header from %s
ca: readRPM: s'està llegint la capçalera de %s

en: Unknown payload compression: %s
ca: Compressió de dades desconeguda: %s

en: Unable to create immutable header region.
ca: No es pot crear la regió de capçalera no modificable.

en: Unable to write temp header
ca: No s'ha pogut escriure la capçalera temporal

en: Bad CSA data
ca: Dades CSA invàlides

en: Generating signature: %d
ca: S'està generant la signatura: %d

en: Unable to reload signature header.
ca: No es pot tornar a carregar la capçalera de signatura.

en: Could not open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Unable to write package: %s
ca: No es pot escriure el paquet: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir sugtarget %s: %s

en: Unable to read header from %s: %s
ca: No es pot llegir la capçalera de %s: %s

en: Unable to write header to %s: %s
ca: No es pot escriure la capçalera a %s: %s

en: Unable to read payload from %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir les dades de %s: %s

en: Unable to write payload to %s: %s
ca: No s'ha pogut escriure les dades de %s: %s

en: Wrote: %s
ca: S'ha escrit: %s

en: Executing "%s":
ca: S'està executant: "%s":

en: Execution of "%s" failed.
ca: Ha fallat l'execució de "%s" .

en: Package check "%s" failed.
ca: Ha fallat la verificació del paquet "%s".

en: Could not generate output filename for package %s: %s
ca: No es pot generar el nom de fitxer de sortida per al paquet %s: %s

en: cannot create %s: %s
ca: no es pot crear %s: %s

en: line %d: second %s
ca: línia %d: segon %s

en: %%changelog entries must start with *
ca: les entrades del %%changelog han de començar amb *

en: incomplete %%changelog entry
ca: l'entrada de %%changelog no és completa

en: bad date in %%changelog: %s
ca: la data de %%changelog no és correcta: %s

en: %%changelog not in descending chronological order
ca: el %%changelog no està en ordre cronològic descendent

en: missing name in %%changelog
ca: manca el nom a %%changelog

en: no description in %%changelog
ca: no hi ha descripció a %%changelog

en: line %d: Error parsing %%description: %s
ca: línia %d: s'ha produït un error en analitzar %%description: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
ca: línia %d: opció incorrecta %s: %s

en: line %d: Too many names: %s
ca: línia %d: massa noms: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
ca: línia %d: no existeix Package: %s

en: line %d: Second description
ca: línia %d: segona descripció

en: line %d: Error parsing %%files: %s
ca: línia %d: s'ha produït un error en analitzar %%files: %s

en: line %d: Second %%files list
ca: línia %d: segona llista de %%files

en: Architecture is excluded: %s
ca: S'ha exclòs l'arquitectura: %s

en: Architecture is not included: %s
ca: No s'inclou l'arquitectura: %s

en: OS is excluded: %s
ca: S'ha exclòs el SO: %s

en: OS is not included: %s
ca: No s'ha inclòs el SO: %s

en: %s field must be present in package: %s
ca: El camp %s ha de ser present al paquet: %s

en: Duplicate %s entries in package: %s
ca: L'entrada %s és duplicada al paquet: %s

en: illegal _docdir_fmt: %s
ca: _docdir_fmt no és vàlid: %s

en: Unable to open icon %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir la icona %s: %s

en: Unable to read icon %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir la icona %s: %s

en: Unknown icon type: %s
ca: El tipus d'icona és desconegut: %s

en: line %d: Tag takes single token only: %s
ca: línia %d: l'etiqueta pren un únic testimoni: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
ca: línia %d: l'etiqueta és malament formada: %s

note: Empty field
en: line %d: Empty tag: %s
ca: línia %d: l'etiqueta és buida: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
ca: línia %d: caràcter «-» no permès a %s: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
ca: línia %d: els prefixos no poden acabar en «/»: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
ca: línia %d: «Docdir» ha de començar per «/»: %s

en: line %d: Epoch field must be an unsigned number: %s
ca: línia %d: el camp Epoch ha d'ésser un nombre sense signe: %s

en: line %d: Bad %s: qualifiers: %s
ca: línia %d: %s és incorrecte: qualificadors: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
ca: línia %d: el format de «BuildArchitecture» és incorrecte: %s

en: line %d: Only noarch subpackages are supported: %s
ca: linia %d: Només els subpaquets noarch estan suportats: %s

en: Internal error: Bogus tag %d
ca: S'ha produït un error intern: l'etiqueta %d és incorrecta

en: Legacy syntax is unsupported: %s
ca: La sintaxi antiga no és disponible: %s

en: Bad package specification: %s
ca: L'especificació del paquet és incorrecta: %s

en: Package already exists: %s
ca: El paquet ja existeix: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
ca: línia %d: l'etiqueta és desconeguda: %s

en: %%{buildroot} couldn't be empty
ca: %%{buildroot} no pot estar buit

en: %%{buildroot} can not be "/"
ca: %%{buildroot} no po ésser "/"

en: Bad source: %s: %s
ca: La font és incorrecta: %s: %s

en: No patch number %u
ca: Sense número de pedaç %u

en: %%patch without corresponding "Patch:" tag
ca: %%pedaç sense l'etiqueta "Patch:" corresponent

en: No source number %u
ca: No existeix el número de font %u

en: No "Source:" tag in the spec file
ca: Falta la etiqueta "Source:" en el fitxer d'especificacions

en: Couldn't download nosource %s: %s
ca: No s'ha pogut baixar «nosource» %s: %s

en: Error parsing %%setup: %s
ca: Hi ha hagut un error en analitzar %%setup: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup: %s
ca: línia %d: l'argument a %%setup és incorrecte: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
ca: línia %d: l'opció de %%setup %s és incorrecta: %s

en: Invalid patch number %s: %s
ca: El número de pedaç no és vàlid %s: %s

en: line %d: second %%prep
ca: línia %d: segon %%prep

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
ca: línia %d: els símbols de dependència han de començar per un caràcter alfanumèric, «_» o «/»: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
ca: línia %d: no es permeten els noms de fitxer versionalts: %s

en: line %d: Version required: %s
ca: línia %d: es requereix la versió: %s

en: line %d: triggers must have --: %s
ca: línia %d: els activadors han de tenir --: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
ca: línia %d: s'ha produït un error en analitzar %s: %s

en: line %d: internal script must end with '>': %s
ca: línia %d: l'script intern ha d'acabar en «>»: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
ca: línia %d: el programa d'script ha de començar per «/»: %s

en: line %d: Second %s
ca: línia %d: Segon %s

en: line %d: unsupported internal script: %s
ca: línia %d: l'script intern no està disponible: %s

en: line %d: %s
ca: línia %d: %s

note: XXX Fstrerror
en: Unable to open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Unclosed %%if
ca: %%if sense tancar

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
ca: %s:%d: parseExpressionBoolean retorna %d

en: %s:%d: Got a %%else with no %%if
ca: %s:%d: s'ha obtingut un %%else sense %%if

en: %s:%d: Got a %%endif with no %%if
ca: %s:%d: s'ha obtingut un %%endif sense %%if

en: malformed %%include statement
ca: sentència %%include mal formada

en: No compatible architectures found for build
ca: No s'ha trobat cap arquitectura compatible per al muntatge

en: Package has no %%description: %s
ca: El paquet no té %%description: %s

en: buildroot already specified, ignoring %s
ca: el buildroot ja s'ha especificat, s'està ignorant %s

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <specfile>
ca: munta amb %prep (desempaqueta els fonts i aplica els pedaços) des del <fitxer d'especificació>

en: <specfile>
ca: <fitxer d'especificació>

en: build through %build (%prep, then compile) from <specfile>
ca: munta amb %build (%prep, després compila) des del <fitxer d'especificació>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <specfile>
ca: munta amb %install (%prep, %build i després instal·la) des del <fitxer d'especificació>

en: verify %files section from <specfile>
ca: verifica la secció %files de <fitxer d'especificació>

en: build source and binary packages from <specfile>
ca: munta els paquets de codi font i binaris de <fitxer d'especificació>

en: build binary package only from <specfile>
ca: munta només el paquet binari de <fitxer d'especificació>

en: build source package only from <specfile>
ca: munta només el paquet font de <fitxer d'especificació>

en: build through %prep (unpack sources and apply patches) from <tarball>
ca: munta amb %prep (desempaqueta els fonts i aplica els pedaços) des de l'<arxiu tar>

en: <tarball>
ca: <arxiu tar>

en: build through %build (%prep, then compile) from <tarball>
ca: munta amb %build (%prep, després compila) des de l'<arxiu tar>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <tarball>
ca: munta amb %install (%prep, %build, instal·la) des de l'<arxiu tar>

en: verify %files section from <tarball>
ca: verifica la secció %files des de l'<arxiu tar>

en: build source and binary packages from <tarball>
ca: munta els paquets font i binari des de l'<arxiu tar>

en: build binary package only from <tarball>
ca: munta el paquet binari des de l'<arxiu tar> només

en: build source package only from <tarball>
ca: munta els paquets font només des de l'<arxiu tar>

en: build binary package from <source package>
ca: munta els paquets binaris des de <paquet font>

en: <source package>
ca: <paquet font>

en: build through %install (%prep, %build, then install) from <source package>
ca: munta amb %install (%prep, %build i instal·la) des del <paquet font>

en: override build root
ca: omet l'arrel de compilació

en: remove build tree when done
ca: suprimeix l'arbre del muntatge en acabar

en: generate headers compatible with rpm4 packaging
ca: genera capçaleres compatibles amb l'empaquetament rpm4

en: ignore ExcludeArch: directives from spec file
ca: ignora ExcludeArch: directives del fitxer d'especificació

en: debug file state machine
ca: depura la màquina d'estat de fitxers

en: do not execute any stages of the build
ca: no executis cap fase del muntatge

en: do not verify build dependencies
ca: no verifiquis les dependències del muntatge

en: generate package header(s) compatible with (legacy) rpm[23] packaging
ca: genera les capçaleres de paquets compatibles amb l'antic empaquetament rpm2 i 3

en: don't verify package digest(s)
ca: No verificar el(s) resum(s) del(s) fitxer(s)

en: don't verify database header(s) when retrieved
ca: no verifiquis les capçaleres de la base de dades en obtenir-les

en: don't verify package signature(s)
ca: no verifiquis les signatures del paquet

en: do not accept i18N msgstr's from specfile
ca: no acceptis els msgstr d'i18N des d'un fitxer d'especificació

en: remove sources when done
ca: suprimeix els fonts en acabar

en: remove specfile when done
ca: suprimeix el fitxer d'especificació en acabar

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
ca: vés directament a l'etapa especificada (només per a c,i)

en: generate PGP/GPG signature
ca: genera la signatura PGP/GPG

en: override target platform
ca: omet plataforma objectiu

en: Couldn't create pipe for %s: %m
ca: No s'ha pogut crear la canonada per a %s: %m

en: Couldn't chdir to %s: %s
ca: No s'ha pogut chdir a %s: %s

note: XXX this error message is probably not seen.
en: Couldn't exec %s: %s
ca: No s'ha pogut executar %s: %s

en: Couldn't fork %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el procés fill de «%s»: %s

en: %s failed
ca: %s ha fallat

en: failed to write all data to %s
ca: ha fallat en escriure totes les dades a %s

en: Conversion of %s to long integer failed.
ca: Ha fallat la conversió de %s a long integer.

en: magic_open(0x%x) failed: %s
ca: Ha fallat magic_open(0x%x): %s

en: magic_load failed: %s
ca: Ha fallat magic_load: %s

en: Recognition of file "%s" failed: mode %06o %s
ca: Ha fallat el reconeixement del fitxer "%s" ha fallat: mode %06o %s

en: Finding  %s: %s
ca: S'està cercant %s: %s

en: Failed to find %s:
ca: Ha fallat en cercar %s:

en: Unable to get current dependency name.
ca: No s'ha pogut obtenir el nom de dependència actual.

en: Unable to get current dependency epoch-version-release.
ca: No s'ha pogut aconseguir la dependència actual epoc-version-release.

en: File count from file info doesn't match file in container.
ca: Compte de fitxer des de la informació del fitxer no coincideix el fitxer en el contenidor.

en: Container not of string array data type.
ca: El contenidor no és del tipus string array.

en: line %d: Bad number: %s
ca: línia %d: número incorrecte: %s

en: line %d: Bad no%s number: %u
ca: línia %d: Numero dolent%s número: %u

en: line %d: Bad %s number: %s
ca: línia %d: número %s incorrecte: %s

en: %s %d defined multiple times
ca: %s %d definit múltiples vegades

en: query of specfile %s failed, can't parse
ca: ha fallat la consulta del fitxer d'especificació %s, no es pot analitzar

en: Bad magic
ca: Valor màgic incorrecte

en: Bad/unreadable  header
ca: Capçalera dolenta/il·legible

en: Header size too big
ca: La mida de la capçalera és massa gran

en: Unknown file type
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: Missing hard link(s)
ca: Manquen els enllaços durs

en: Digest mismatch
ca: No hi ha coincidència de resums

en: Internal error
ca: Error intern

en: Archive file not in header
ca: El fitxer de l'arxiu no és a la capçalera

en:  failed -
ca:  ha fallat -

en: package %s was already added, skipping %s
ca: el paquet %s ja s'ha afegit, s'està ignorant %s

en: package %s was already added, replacing with %s
ca: el paquet %s ja es va afegir, s'està reemplaçant per %s

en: (cached)
ca: (a la memòria cau)

en: (rpmlib provides)
ca: (rpmlib proporciona)

en: (db files)
ca: (fitxers db)

en: (db provides)
ca: (db proporciona)

en: ignore package name relation(s) [%d]	%s -> %s
ca: ignora les relacions del noms de paquets [%d]	%s -> %s

en: removing %s "%s" from tsort relations.
ca: s'està suprimint %s «%s» de les relacions d'ordenació.

en: LOOP:
ca: Bucle:

note: Return no. of packages that could not be ordered.
en: rpmtsOrder failed, %d elements remain
ca: ha fallat rpmtsOrder, manquen %d elements

en: (not a number)
ca: (no és una xifra)

en: (not base64)
ca: (no és base64)

en: (invalid type)
ca: (tipus invàlid)

en: (not a blob)
ca: (no és un blob)

en: (invalid xml type)
ca: (tipus d'XML invàlid)

en: (not an OpenPGP signature)
ca: (no és una signatura d'OpenPGP)

en: mntctl() failed to return size: %s
ca: mntctt() no ha retornat la mida: %s

en: mntctl() failed to return mount points: %s
ca: mntctl() no ha retornat els punts de muntatge: %s

en: failed to stat %s: %s
ca: no s'ha obtingut l'estat de %s: %s

en: failed to open %s: %s
ca: no s'ha pogut obrir %s: %s

en: file %s is on an unknown device
ca: el fitxer %s és en un dispositiu desconegut

en: user %s does not exist - using root
ca: l'usuari %s no existeix - usant el root

en: group %s does not exist - using root
ca: el grup %s no existeix - s'està usant el root

en: archive file %s was not found in header file list
ca: no s'ha trobat el fitxer d'arxiu %s a la llista de fitxers de capçalera

en: %s saved as %s
ca: %s desat com a %s

en: %s rmdir of %s failed: Directory not empty
ca: %s ha fallat la supressió del directori %s:  el directori no és buit

en: %s rmdir of %s failed: %s
ca: %s ha fallat la supressió del directori %s: %s

en: %s unlink of %s failed: %s
ca: %s la supressió de %s ha fallat: %s

en: %s created as %s
ca: %s creat com a %s

en: skipping %s with unverifiable V%u signature
ca: s'està ometent %s amb una firma V%u no verificable

en: blob size(%d): BAD, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)
ca: mida del blob(%d): dolenta, 8 + 16 * il(%d) + dl(%d)

en: tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
ca: etiqueta[%d]: dolenta, etiqueta %d tipus %d desplaçament %d compte %d

en: region offset: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
ca: desplaçament de regió: dolent, etiqueta %d tipus %d desplaçament %d compte %d

en: region trailer: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
ca: tros de regió: dolenta, etiqueta %d tipus %d desplaçament %d compte %d

en: region size: BAD, ril(%d) > il(%d)
ca: la dimensió de la regió:  dolenta, ril(%d) > il(%d)

en: hdr SHA1: BAD, not hex
ca: capçalera SHA1: dolenta, no és hexadecimal

en: hdr RSA: BAD, not binary
ca: capçalera RSA: dolenta, no és binària

en: hdr DSA: BAD, not binary
ca: capçalera DSA: dolenta, no és binària

en: hdr size(%d): BAD, read returned %d
ca: capçalera dimensió (%d): dolenta, la lectura ha retornat %d

en: hdr magic: BAD
ca: capçalera màgica: dolenta

en: hdr tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
ca: capçalera d'etiquetes: dolentes, número d'etiquetes (%d) fora de rang

en: hdr data: BAD, no. of bytes(%d) out of range
ca: capçalera de dades: dolenta, número de bytes(%d) fora de rang

en: hdr blob(%zd): BAD, read returned %d
ca: capçalera blob(%zd): dolenta, la lectura ha retornat %d

en: hdr load: BAD
ca: càrrega de la capçalera: dolenta

en: %s: rpmReadSignature failed: %s
ca: %s: El rpmReadSignature ha fallat: %s

en: %s: No signature available
ca: %s: No hi ha signatura disponible

en: %s: headerRead failed: %s
ca: %s: El headerRead ha fallat: %s

en: %s: Fread failed: %s
ca: %s: El Fread ha fallat: %s

en: %s is a Delta RPM and cannot be directly installed
ca: %s és un Delta RPM i no es pot instal·lar directament

en: Unsupported payload (%s) in package %s
ca: Les dades (%s) no estan disponibles al paquet %s

en: follow command line symlinks
ca: segueix els enllaços simbòlics de la línia d'ordres

en: logical walk
ca: camí lògic

en: don't change directories
ca: no canviïs als directoris

en: don't get stat info
ca: no adquireixis informació d'estat

en: physical walk
ca: camí físic

en: return dot and dot-dot
ca: retorna punt i punt-punt

en: don't cross devices
ca: no creuis dispositius

en: return whiteout information
ca: retorn sense informació

en: predefine MACRO with value EXPR
ca: predefineix MACRO amb el valor EXPR

en: define MACRO with value EXPR
ca: defineix la MACRO amb el valor EXPR

en: print macro expansion of EXPR
ca: imprimeix l'expansió de la macro de l'EXPR

en: read <FILE:...> instead of default file(s)
ca: llegeix <FILE:...> en comptes dels fitxers per defecte

en: <FILE:...>
ca: <FITXER:...>

en: send stdout to CMD
ca: envia de la sortida estàndard a CMD

en: use ROOT as top level directory
ca: utilitza ROOT com a directori d'alt nivell

en: display known query tags
ca: mostra etiquetes de consulta conegudes

en: display final rpmrc and macro configuration
ca: mostra rpmrc final i la configuració de macros

en: provide less detailed output
ca: proporciona sortides menys detallades

en: provide more detailed output
ca: proporciona sortides més detallades

en: print the version of rpm being used
ca: escriu la versió d'RPM que s'està usant

en: debug payload file state machine
ca: depura la màquina d'estats del fitxer de dades

en: use threads for file state machine
ca: empra fluxos per a la màquina d'estat de fitxers

en: debug package state machine
ca: depura la màquina d'estat de paquets

en: use threads for package state machine
ca: usa fluxos per a la màquina d'estat de paquets

en: debug rpmio I/O
ca: depura l'E/S de l'rpmio

en: %s: option table misconfigured (%d)
ca: %s: la taula d'opcions no està ben configurada (%d)

en: exclude paths must begin with a /
ca: els camins exclosos han de començar per /

en: relocations must begin with a /
ca: les reubicacions han de començar per /

en: relocations must contain a =
ca: les reubicacions han de contenir =

en: relocations must have a / following the =
ca: les reubicacions han de tenir un / seguit de =

en: add suggested packages to transaction
ca: afegeix els paquets suggerits a la transacció

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
ca: instal·la tots els fitxers, fins i tot configuracions que podrien ser ignorades

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
ca: suprimeix tots els paquets que coincideixen amb <paquet> (normalment es genera un error si <paquet> especifica múltiples paquets)

en: do not execute package scriptlet(s)
ca: no executis els scriptlets del paquet

en: relocate files in non-relocatable package
ca: reubica els fitxers en un paquet no reubicable

en: print dependency loops as warning
ca: escriu els bucles de dependències com a avís

en: erase (uninstall) package
ca: suprimeix (desinstal·la) un paquet

en: <package>+
ca: <paquet>+

en: do not install configuration files
ca: no instal·lis fitxers de configuració

en: do not install documentation
ca: no instal·lis documentació

en: skip files with leading component <path>
ca: ignora fitxers amb un component inicial <camí>

en: <path>
ca: <camí>

en: detect file conflicts between packages
ca: detecta conflictes de fitxers entre paquets

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
ca: abreviatura de --replacepkgs --replacefiles

en: upgrade package(s) if already installed
ca: actualitza els paquets si ja estan instal·lats

en: <packagefile>+
ca: <fitxerPaquet>+

en: print hash marks as package installs (good with -v)
ca: escriu marques durant la instal·lació de paquets (millor amb -v)

en: don't verify package architecture
ca: no verifiquis l'arquitectura del paquet

en: don't verify package operating system
ca: no verifiquis el sistema operatiu del paquet

en: don't check disk space before installing
ca: no comprovis l'espai en disc abans d'instal·lar

en: install documentation
ca: instal·la documentació

en: install package(s)
ca: instal·la paquets

en: update the database, but do not modify the filesystem
ca: actualitza la base de dades, però no modifiquis el sistema de fitxers

en: do not verify package dependencies
ca: no verifiquis les dependències dels paquets

en: don't verify digest of files
ca: no verificar els resums dels fitxers

en: don't verify digest of files (obsolete)
ca: no verificar els resums dels fitxers (obsolet)

en: don't install file security contexts
ca: no instal·lis els contexts de seguretat dels fitxers

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
ca: no reordenis la instal·lació dels paquets per a satisfer les dependències

en: do not suggest missing dependency resolution(s)
ca: no suggereixis resolucions de dependències fallides

en: do not execute %%pre scriptlet (if any)
ca: no executis cap scriptlet %%pre

en: do not execute %%post scriptlet (if any)
ca: no executis cap scriptlet %%post

en: do not execute %%preun scriptlet (if any)
ca: no executis cap scriptlet %%preun

en: do not execute %%postun scriptlet (if any)
ca: no executis cap scriptlet %%postun

en: do not execute any scriptlet(s) triggered by this package
ca: no executis cap scriptlet invocat per aquest paquet

en: do not execute any %%triggerprein scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerprein

en: do not execute any %%triggerin scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerin

en: do not execute any %%triggerun scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerun

en: do not execute any %%triggerpostun scriptlet(s)
ca: no executis cap scriptlet %%triggerpostun

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
ca: actualitza a una versió antiga del paquet (--force ho fa automàticament en les actualitzacions)

en: print percentages as package installs
ca: escriu els percentatges com a instal·lació de paquets

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
ca: reubica el paquet a <dir>, si és reubicable

en: relocate files from path <old> to <new>
ca: reubica els fitxers del camí <vell> al <nou>

en: <old>=<new>
ca: <vell>=<nou>

en: ignore file conflicts between packages
ca: ignora els conflictes de fitxers entre paquets

en: reinstall if the package is already present
ca: reinstal·la si el paquet ja està present

en: don't install, but tell if it would work or not
ca: no instal·lis, però digues si funcionarà correctament o no

en: upgrade package(s)
ca: actualitza paquets

en: query/verify all packages
ca: comprova tots els paquets

en: rpm checksig mode
ca: mode de comprovació de signatura

en: query/verify package(s) owning file
ca: comprova a quins paquets pertany aquest fitxer

en: query/verify package(s) in group
ca: comprova paquets en el grup

en: query/verify a package file
ca: comprova un paquet

en: query/verify package(s) from TOP file tree walk
ca: comprova els paquets des del principi del recorregut de l'arbre

en: query/verify package(s) from system HDLIST
ca: comprova els paquets de l'HDLIST del sistema

en: query/verify package(s) with package identifier
ca: comprova quins paquets tenen identificador

en: query/verify package(s) with header identifier
ca: comprova paquets amb identificació de capçalera

en: query/verify package(s) with file identifier
ca: comprova els paquets amb identificació de fitxer

en: rpm query mode
ca: mode de consulta

en: query/verify a header instance
ca: comprova una instància de capçalera

en: query a spec file
ca: consulta un fitxer d'especificació

en: <spec>
ca: <fitxer d'especificació>

en: query/verify package(s) from install transaction
ca: comprova els paquets de la transacció d'instal·lació

en: query the package(s) triggered by the package
ca: consulta els paquets exigits pel paquet

en: rpm verify mode
ca: mode de verificació

en: query/verify the package(s) which require a dependency
ca: comprova les relacions de dependència dels paquets

en: query/verify the package(s) which provide a dependency
ca: comprova els paquets que satisfan les relacions de dependència

en: create transaction set
ca: crea un conjunt de transaccions

en: do not order transaction set
ca: no ordenis les transaccions

en: do not glob arguments
ca: no passis els arguments

en: do not process non-package files as manifests
ca: no processis els fitxers que no pertanyin al paquet com a fitxers manifest

en: do not read headers
ca: no llegeixis les capçaleres

en: list all configuration files
ca: mostra tots els fitxers de configuració

en: list all documentation files
ca: mostra llista de fitxers de documentació

en: dump basic file information
ca: mostra informació bàsica del fitxer

en: list files in package
ca: mostra tots els fitxers del paquet

en: skip %%ghost files
ca: omet fitxers %%ghost

en: use the following query format
ca: utilitza el format de consulta següent

en: display the states of the listed files
ca: mostra l'estat dels fitxers de la llista

en: don't verify size of files
ca: no comprovis la mida dels fitxers

en: don't verify symlink path of files
ca: no comprovis l'enllaç simbòlic dels fitxers

en: don't verify owner of files
ca: no comprovis qui és el propietari dels fitxers

en: don't verify group of files
ca: no comprovis a quin grup pertanyen els fitxers

en: don't verify modification time of files
ca: no comprovis la data de modificació dels fitxers

en: don't verify mode of files
ca: no comprovis el mode dels fitxers

en: don't verify capabilities of files
ca: no verificar capacitats per a fitxers

en: don't verify file security contexts
ca: no comprovis els contextos de seguretat dels fitxers

en: don't verify files in package
ca: no comprovis els fitxers del paquet

en: don't verify package dependencies
ca: no comprovis les relacions de dependència del paquet

en: don't execute verify script(s)
ca: no executis els scripts de verificació

en: don't verify GPG V3 DSA signature(s)
ca: no verifiquis les signatures GPG V3 DSA

en: don't verify PGP V3 RSA/MD5 signature(s)
ca: no verifiquis les signatures PGP V3 RSA/MD5

en: sign package(s) (identical to --resign)
ca: signa els paquets (igual que --resign)

en: verify package signature(s)
ca: verifica la signatura dels paquets

en: delete package signatures
ca: suprimeix les signatures dels paquets

en: import an armored public key
ca: importa una clau pública armada

en: sign package(s) (identical to --addsign)
ca: signa els paquets (igual que --addsign)

en: generate signature
ca: genera la signatura

en: source package expected, binary found
ca: s'espera un paquet de codi font, però s'ha trobat un de binari

en: source package contains no .spec file
ca: el paquet font no conté un fitxer .spec

en: <lua> scriptlet support not built in
ca: <lua> suport de scriplets no implementada

en: Couldn't create temporary file for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a %s: %s

en: Couldn't duplicate file descriptor: %s: %s
ca: S'ha produït un error en duplicar el descriptor de fitxer: %s: %s

en: %s scriptlet failed, waitpid(%d) rc %d: %s
ca: Ha fallat l'scriptlet %s, waitpid(%d) rc %d: %s

en: %s scriptlet failed, signal %d
ca: %s ha fallat l'scriplet, senyal %d

en: %s scriptlet failed, exit status %d
ca: Ha fallat l'scriptlet %s,  estat de sortida %d

en: %s: %s scriptlet failed (%d), skipping %s
ca: %s: l'scriptlet %s ha fallat (%d), s'està ignorant %s

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
ca: ha fallat el desempaquetat de l'arxiu%s%s: %s

en:  on file
ca:  al fitxer

en: %s failed on file %s: %s
ca: ha fallat %s al fitxer %s: %s

en: %s failed: %s
ca: ha fallat %s: %s

en: Unable to change root directory: %m
ca: No s'ha pogut canviar el directori root: %m

en: incorrect format: %s
ca: format incorrecte: %s

en: (contains no files)
ca: (no conté fitxers)

en: replaced
ca: reemplaçat

en: not installed
ca: no instal·lat

en: net shared
ca: xarxa compartida

en: wrong color
ca: color incorrecte

en: (no state)
ca: (cap estat)

en: (unknown %3d)
ca: (%3d desconegut)

en: package has not file owner/group lists
ca: el paquet no té propietari dels fitxers/llistes de grup

en: package has neither file owner or id lists
ca: el paquet no té ni propietari de fitxer ni llistes d'id

en: group %s does not contain any packages
ca: el grup %s no conté cap paquet

en: no package triggers %s
ca: cap paquet dispara %s

en: malformed %s: %s
ca: %s mal format: %s

en: no package matches %s: %s
ca: cap paquet concorda amb %s: %s

en: no package requires %s
ca: cap paquet necessita %s

en: no package provides %s
ca: cap paquet proporciona %s

en: file %s: %s
ca: fitxer %s: %s

en: file %s is not owned by any package
ca: el fitxer %s no pertany a cap paquet

en: invalid package number: %s
ca: número de paquet invàlid: %s

en: record %lu could not be read
ca: enregistrament %lu no s'ha pogut llegir

en: package %s is not installed
ca: no s'ha instal·lat el paquet %s

en: (added files)
ca: (fitxers afegits)

en: (added provide)
ca: (ja afegit proporciona)

en: %s: open failed: %s
ca: %s: ha fallat l'apertura: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
ca: %s: ha fallat l'Fwrite: %s

en: %s: Fflush failed: %s
ca: %s: ha fallat l'Fflush: %s

en: rpmMkTemp failed
ca: Ha fallat rpmMkTemp

en: %s: was already signed by key ID %s, skipping
ca: %s: ja va ser signat per la clau amb ID %s, s'està ignorant

en: %s: writeLead failed: %s
ca: %s: ha fallat writeLead: %s

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
ca: %s: ha fallat rpmWriteSignature: %s

en: %s: import read failed(%d).
ca: %s: ha fallat la lectura de la importació (%d).

en: %s: import failed.
ca: %s: ha fallat la importació.

en: %s: headerRead failed
ca: %s: ha fallat headerRead

en: %s: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
ca: %s: La regió de capçalera inmutable no s'ha pogut llegir. Paquet corrupte?

en: skipping package %s with unverifiable V%u signature
ca: s'està ignorant el paquet %s amb signatura no verificable V%u

en: NOT OK
ca: NO ÉS CORRECTE

en: OK
ca: D'ACORD

en:  (MISSING KEYS:
ca:  (CLAUS NO TROBADES:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
ca:  (CLAUS NO FIABLES:

en: YES
ca: SÍ

en: The "B" dependency needs an epoch (assuming same epoch as "A")
    	A = "%s"	B = "%s"
ca: La dependència "B" necessita un temps (suposant el mateix temps que "A")
    	A = "%s"	B = "%s"

en: PreReq:, Provides:, and Obsoletes: dependencies support versions.
ca: Les dependències PreReq:, Provides:, i Obsoletes: disposen de versionatge.

en: file name(s) stored as (dirName,baseName,dirIndex) tuple, not as path.
ca: els noms de fitxer s'han emmagatzemat com una tupla (dirName,baseName,dirIndex), no com a camí

en: package payload can be compressed using bzip2.
ca: les dades del paquet es poden comprimir amb el bzip2.

en: package payload can be compressed using xz.
ca: Les dades del paquet es poden comprimir amb xz.

en: package payload can be compressed using lzma.
ca: Les dades del paquet es poden comprimir amb bzip2.

en: package payload file(s) have "./" prefix.
ca: els fitxer de les dades del paquet tenen el prefix «./».

en: package name-version-release is not implicitly provided.
ca: no s'ha proporcionat implícitament el nom-versió-alliberament del paquet.

en: header tags are always sorted after being loaded.
ca: les etiquetes de la capçalera sempre s'ordenen després de carregar-se.

en: the scriptlet interpreter can use arguments from header.
ca: l'íntèrpret de l'scriptlet pot emprar arguments de la capçalera.

en: a hardlink file set may be installed without being complete.
ca: es pot instal·lar un conjunt d'enllaços durs a fitxer sense que estiguin complets.

en: package scriptlets may access the rpm database while installing.
ca: els scriptlets del paquet poden accedir la base de dades rpm durant la instal·lació

en: internal support for lua scripts.
ca: es poden emprar scripts en lua.

en: file digest algorithm is per package configurable
ca: El algorisme de resum de fitxer és configurable per paquet

en: support for POSIX.1e file capabilities
ca: suport per a capacitats de fitxer POSIX.1e

en: open of %s failed: %s
ca: ha fallat l'apertura de %s: %s

en: %s: not an rpm package (or package manifest)
ca: %s: no és un paquet rpm (o un manifest de paquet)

en: unknown tag: "%s"
ca: etiqueta desconeguda: «%s»

note: XXX rpminstall will need RPMLOG_ERR
en: Failed dependencies:
ca: Dependències fallides:

en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Preparing packages for installation...
ca: S'està preparant els paquets per a la instal·lació...

en: %s: not an rpm package (or package manifest): %s
ca: %s: no és un paquet rpm (o un manifest de paquet): %s

en: Retrieving %s
ca: S'està obtenint %s

en: skipping %s - transfer failed
ca: S'està ometent %s - ha fallat la transferència

en: %s cannot be installed
ca: no es pot instal·lar %s

en: package %s is not relocatable
ca: el paquet %s no és reubicable

en: error reading from file %s
ca: s'ha produït un error en llegir del fitxer %s

en: file %s requires a newer version of RPM
ca: el fitxer %s necessita una nova versió d'RPM

en: "%s" specifies multiple packages:
ca: "%s" especifica múltiples paquets:

en: cannot open %s: %s
ca: no es pot obrir %s: %s

en: Installing %s
ca: S'està instal·lant %s

en: not an rpm package
ca: no és un paquet rpm

en: illegal signature type
ca: tipus de signatura invàlida

en: unsupported RPM package version
ca: versió de empaquetat RPM no suportada

en: read failed: %s (%d)
ca: ha fallat la lectura: %s (%d)

en: can't create transaction lock on %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un bloqueig de transacció a %s (%s)

en: waiting for transaction lock on %s
ca: s'està esperant per un bloqueig de transacció a %s

en: different
ca: diferent

en: package %s is intended for a %s architecture
ca: el paquet %s és per a arquitectures %s

en: package %s is intended for a %s operating system
ca: el paquet %s és per a sistemes operatius %s

en: package %s is already installed
ca: el paquet %s ja s'ha instal·lat

en: path %s in package %s is not relocatable
ca: el camí %s del paquet %s no és reubicable

en: file %s conflicts between attempted installs of %s and %s
ca: el fitxer %s té un conflicte amb els intents d'instal·lació de %s i %s

en: file %s from install of %s conflicts with file from package %s
ca: el fitxer %s de la instal·lació de %s té un conflicte amb un fitxer del paquet %s

en: package %s (which is newer than %s) is already installed
ca: ja s'ha instal·lat el paquet %s, que és més nou que %s

en: installing package %s needs %<PRIu64>%cB on the %s filesystem
ca: el paquet a instal·lar %s necessita %<PRIu64>%cB al sistema de fitxers %s

en: installing package %s needs %<PRIu64> inodes on the %s filesystem
ca: el paquet a instal·lar %s necessita %<PRIu64> nodes-i al sistema de fitxers %s

en: %s is needed by %s%s
ca: el paquet %s és requerit per %s%s

en: (installed)
ca: (instalat)

en: %s conflicts with %s%s
ca: %s té conflictes amb %s%s

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s
ca: error desconegut %d en manipular el paquet %s

en: missing second ':' at %s:%d
ca: falten el segon ':' a %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
ca: falta el nom d'arquitectura a %s:%d

en: Incomplete data line at %s:%d
ca: Línia de dades incompleta a %s:%d

en: Too many args in data line at %s:%d
ca: Massa arguments a la línia de dades a %s:%d

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
ca: Número d'arquitectura/S.O. incorrecte: %s (%s:%d)

en: Incomplete default line at %s:%d
ca: Línia per defecte incorrecta a %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
ca: Massa arguments a la línia per defecte a %s:%d

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
ca: manca ':' (trobat a 0x%02x) a %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
ca: manca un argument per a %s a %s:%d

en: cannot open %s at %s:%d: %m
ca: no s'ha pogut obrir %s a %s:%d: %m

en: missing architecture for %s at %s:%d
ca: falta l'arquitecutra per a %s a %s:%d

en: bad option '%s' at %s:%d
ca: opció incorrecte '%s' a %s:%d

en: Unknown system: %s
ca: Sistema desconegut: %s

en: Please contact %s
ca: contacteu amb %s

en: Unable to open %s for reading: %m.
ca: No s'ha pogut obrir %s per a lectura: %m.

en: Unknown format
ca: Format desconegut

en: cannot open Packages database in %s
ca: no es pot obrir la base de dades Packages a %s

en: extra '(' in package label: %s
ca: hi ha un '(' de més a l'etiqueta del paquet: %s

en: missing '(' in package label: %s
ca: falta '(' a l'etiqueta del paquet: %s

en: missing ')' in package label: %s
ca: falta ')' a l'etiqueta del paquet: %s

en: %s: reading of public key failed.
ca: %s: ha fallat la lectura de la clau pública.

en: sigh size(%d): BAD, read returned %d
ca: mida sigh(%d): dolenta, la lectura ha retornat %d

en: sigh magic: BAD
ca: magic sigh: dolenta

en: sigh tags: BAD, no. of tags(%d) out of range
ca: etiquetes sigh: dolenta, número d'etiquetes(%d) fora de rang

en: sigh data: BAD, no. of  bytes(%d) out of range
ca: dades sigh: dolenta, número de bytes(%d) fora de rang

en: sigh blob(%d): BAD, read returned %d
ca: blob sigh(%d): dolenta, lectura ha retornat %d

en: sigh tag[%d]: BAD, tag %d type %d offset %d count %d
ca: etiqueta sigh[%d]: dolenta, etiqueta %d tipus %d desplaçament %d compte %d

en: sigh load: BAD
ca: càrrega sigh: dolenta

en: sigh pad(%zd): BAD, read %zd bytes
ca: panell sigh(%zd): dolenta, s'han llegit %zd bytes

en: sigh sigSize(%zd): BAD, fstat(2) failed
ca: sigSize sigh(%zd): dolenta, ha fallat fstat(2)

en: Couldn't create pipe for signing: %m
ca: No s'ha pogut crear una canonada per a la signatura: %m

en: Could not exec %s: %s
ca: No es pot executar %s: %s

en: pgp failed
ca: ha fallat el pgp

note: PGP failed to write signature Just in case
en: pgp failed to write signature
ca: el pgp no ha escrit la signatura

en: unable to read the signature
ca: no es pot llegir la signatura

en: gpg exec failed (%d)
ca: ha fallat l'execució del gpg (%d)

note: GPG failed to write signature
en: gpg failed to write signature
ca: el gpg no ha escrit la signatura

en: Immutable header region could not be read. Corrupted package?
ca: La regió inmutable de la capçalera no s'ha pogut llegir. És possible que el paquet sigui corrupte

note: This case should have been screened out long ago. Currently the calling function (rpm.c:main) is checking this and * doing a better job.  This section should never be accessed.
en: Invalid %%_signature spec in macro file
ca: Especificació invàlida de %%_signature al fitxer de macros

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
ca: Heu d'establir «%%_gpg_name» al vostre fitxer de macros

en: You must set "%%_pgp_name" in your macro file
ca: Heu d'establir «%%_pgp_name» al vostre fitxer de macros

en: Header+Payload size:
ca: Mida de capçalera més dades:

en: MD5 digest:
ca: Resum MD5:

en: Header SHA1 digest:
ca: Capçalera de resum SHA1:

note: assume failure
en: Header
ca: Capçalera

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %sV%d %s signature: %s, key ID %s
ca: %sV%d %s firma: %s, ID de la clau %s

en: %sV%d %s signature: %s
ca: %sV%d %s firma: %s

en: %sV%d DSA signature: %s, key ID %s
ca: %sV%d Firma DSA: %s, clau ID %s

en: %sV%d DSA signature: %s
ca: %sV%d firma DSA: %s

en: Verify signature: BAD PARAMETERS
ca: Verifiqueu la signatura: paràmetres dolents

en: Signature: UNKNOWN (%d)
ca: Signatura: desconeguda (%d)

en: missing   %c %s
ca: manca   %c %s

en: Unsatisfied dependencies for %s:
ca: Dependències insatisfetes per a %s:

en: missing { after %
ca: manca { després de %

en: missing } after %{
ca: manca } després de %{

en: empty tag format
ca: el format de l'etiqueta és buit

en: empty tag name
ca: el nom de l'etiqueta és buit

en: unknown tag
ca: etiqueta desconeguda

en: ] expected at end of array
ca: s'esperava ] al final de la matriu

en: unexpected ]
ca: no s'esperava ]

en: unexpected }
ca: no s'esperava }

en: ? expected in expression
ca: s'esperava ? a l'expressió

en: { expected after ? in expression
ca: s'esperava { després de ? a l'expressió

en: } expected in expression
ca: s'esperava } a l'expressió

en: : expected following ? subexpression
ca: s'esperava : després de ? a la subexpressió

en: { expected after : in expression
ca: s'esperava { després de : a l'expressió

en: | expected at end of expression
ca: s'esperava | al final de l'expressió

en: array iterator used with different sized arrays
ca: iterador de matrius emprat amb matrius de mides diferents

en: Data type %d not supported
ca: No es disposa del tipus de dada %d

en: initialize database
ca: initialitza la base de dades

en: rebuild database inverted lists from installed package headers
ca: torna a muntar les llistes invertides de la base de dades des de les capçaleres de paquets instal·lades

en: verify database files
ca: verifica els fitxers de la base de dades

en: dbiTagsInit: unrecognized tag name: "%s" ignored
ca: dbiTagsInit: nom d'etiqueta no reconegut: s'ignorarà «%s»

en: dbiOpen: dbapi %d not available
ca: dbiOpen: dbapi %d no disponible

en: cannot open %s index using db%d - %s (%d)
ca: no es pot obrir l'índex de %s emprant db%d - %s (%d)

en: cannot open %s index
ca: no es pot obrir l'índex %s

en: no dbpath has been set
ca: no s'ha establert cap dbpath

en: error(%d) getting "%s" records from %s index
ca: s'ha produït un error (%d) en obtenir «%s» registres de l'índex %s

en: miFreeHeader: skipping
ca: miFreeHeader: s'està ignorant

en: error(%d) storing record #%d into %s
ca: s'ha produït un error (%d) en emmagatzemar el registre #%d a %s

en: %s: regexec failed: %s
ca: %s: ha fallat regexec: %s

en: %s: regcomp failed: %s
ca: %s: ha fallat regcomp: %s

en: rpmdbNextIterator: skipping
ca: rpmdbNextIterator: s'està ignorant

en: rpmdb: damaged header #%u retrieved -- skipping.
ca: rpmdb: s'ha obtingut la capçalera #%u malmesa -- s'està ignorant.

en: %s: cannot read header at 0x%x
ca: %s: no s'ha pogut llegir la capçalera a 0x%x

en: error(%d) setting header #%d record for %s removal
ca: error(%d) en establir el registre de la capçalera #%d per a la supressió de %s

en: error(%d) setting "%s" records from %s index
ca: error(%d) en establir els registres «%s» de l'índex %s

en: error(%d) storing record "%s" into %s
ca: error(%d) en emmagatzemar el registre «%s» en %s

en: error(%d) removing record "%s" from %s
ca: error(%d) en suprimir el registre «%s» de %s

en: error(%d) allocating new package instance
ca: error(%d) en assignar la instància de nou paquet

en: rpmdbAdd: skipping
ca: rpmdbAdd: s'està ignorant

en: error(%d) storing record %s into %s
ca: error(%d) en emmagatzemar el registre %s a %s

en: no dbpath has been set
ca: no s'ha establert el dbpath

en: temporary database %s already exists
ca: ja existeix la base de dades temporal %s

en: failed to create directory %s: %s
ca: ha fallat en crear el directori %s: %s

en: header #%u in the database is bad -- skipping.
ca: la capçalera #%u de la base de dades és incorrecta -- s'ignorarà.

en: cannot add record originally at %u
ca: no es pot afegir el registre originalment a %u

en: failed to rebuild database: original database remains in place
ca: no s'ha pogut remuntar la base de dades: es continua fent servir la base de dades original

en: failed to replace old database with new database!
ca: no s'ha pogut reemplaçar la base de dades antiga amb la nova

en: replace files in %s with files from %s to recover
ca: reemplaçeu els fitxers a %s amb fitxers de %s per a recuperar-ho

en: failed to remove directory %s: %s
ca: no s'ha pogut suprimir el directori %s: %s

en: db%d error(%d) from %s: %s
ca: db%d error(%d) de %s: %s

en: cannot get %s lock on %s/%s
ca: no es pot obtenir el blocatge %s a %s/%s

en: shared
ca: compartit

en: exclusive
ca: exclusiu

en: unrecognized db option: "%s" ignored.
ca: opció de la bd no reconeguda: s'ignora «%s».

en: %s has invalid numeric value, skipped
ca: %s té un valor numèric invàlid, s'ignorarà

en: %s has too large or too small long value, skipped
ca: %s té un valor de tipus «long» massa gran o massa petit, s'ignorarà

en: %s has too large or too small integer value, skipped
ca: %s té un valor de tipus «enter» massa llarg o massa petit, s'ignorarà

en: Unable to get lock on db %s, retrying... (%d)
ca: No s'ha pogut obtenir un bloqueig en la base de dades %s, reintentant... (%d)

en: Unable to initDB %s (%d)
ca: Ha fallat initDB %s(%d)

en: Unable to open database: %s
ca: No s'ha pogut obrir la base de dades: %s

en: Unable to determine DB endianess.
ca: No s'ha pogut determinar la endianess de DB.

en: Unknown system error
ca: S'ha produït un error de sistema desconegut

en: error: python callback %s failed, aborting!
ca: S'ha produït un error: ha fallat la crida de tornada a python %s, s'està avortant!

en: ======================== active %d empty %d
ca: ======================== actiu %d buit %d

note: XXX just in case
en: %3d>%*s(empty)
ca: %3d>%*s(buit)

en: %3d<%*s(empty)
ca: %3d<%*s(buit)

en: Macro %%%s has unterminated body
ca: La macro %%%s té un cos inacabat

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
ca: La macro %%%s té un nom invàlid (%%define)

en: Macro %%%s has unterminated opts
ca: La macro %%%s té opcions inacabades

en: Macro %%%s has empty body
ca: La macro %%%s té un cos buit

en: Macro %%%s failed to expand
ca: No s'ha expandit la macro %%%s

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
ca: La macro %%%s té un nom invàlid (%%undefine)

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
ca: La macro %%%s (%s) no s'ha emprat sota el nivell %d

en: Unknown option %c in %s(%s)
ca: Opció desconeguda %c a %s(%s)

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
ca: La profunditat de la recursió (%d) és més gran que el màxim (%d)

en: Unterminated %c: %s
ca: %c sense terminar: %s

en: A %% is followed by an unparseable macro
ca: Un %% precedeix una macro que no es pot analitzar

en: Macro %%%.*s not found, skipping
ca: No s'ha trobat la macro %%%.*s, s'ignorarà

en: Target buffer overflow
ca: Sobreiximent del búfer objectiu

en: error creating temporary file %s: %m
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer temporal %s: %m

note: XXX Fstrerror
en: File %s: %s
ca: Fitxer %s: %s

en: File %s is smaller than %u bytes
ca: El fitxer %s fa menys de %u bytes

en: failed to create directory
ca: no s'ha pogut crear el directori

en: invalid syntax in lua scriptlet: %s
ca: sintaxis invàlida en l'scriptlet lua: %s

en: invalid syntax in lua script: %s
ca: taxis invàlida en l'script lua: %s

en: lua script failed: %s
ca: ha fallat l'script lua: %s

en: invalid syntax in lua file: %s
ca: taxis invàlida en el ftixer lua: %s

en: lua hook failed: %s
ca: Ha fallat el hook lua: %s

en: (no error)
ca: (cap error)

note: !< RPMLOG_EMERG !< RPMLOG_ALERT
en: fatal error:
ca: error fatal:

note: !< RPMLOG_ERR
en: warning:
ca: avís:

en: memory alloc (%u bytes) returned NULL.
ca: l'assignació de memòria (%u bytes) ha retornat NULL.

en: url port must be a number
ca: el port de la url ha de ser un número

en: %s: read manifest failed: %s
ca: %s: ha fallat la lectura del manifest: %s

en: don't verify header+payload signature
ca: no verifiquis la signatura de la capçalera i les dades
