authconfig - en to ca translation catalogue (230 entries)

en: usage: %s [options]
ca: forma d'ús: %s [opcions]

en: enable shadowed passwords by default
ca: habilita les contrasenyes ocultes per defecte

en: disable shadowed passwords by default
ca: inhabilita les contrasenyes ocultes per defecte

en: enable MD5 passwords by default
ca: habilita les contrasenyes MD5 per defecte

en: disable MD5 passwords by default
ca: inhabilita les contrasenyes MD5 per defecte

en: hash/crypt algorithm for new passwords
ca: algorisme de dispersió/encriptació per a noves contrasenyes

en: enable NIS for user information by default
ca: habilita el NIS per a la informació d'usuari per defecte

en: disable NIS for user information by default
ca: inhabilita en NIS a la informació d'usuari per defecte

en: <domain>
ca: <domini>

en: default NIS domain
ca: domini NIS predeterminat

en: <server>
ca: <servidor>

en: default NIS server
ca: servidor NIS predeterminat

en: enable LDAP for user information by default
ca: habilita l'LDAP per a la informació d'usuari per defecte

en: disable LDAP for user information by default
ca: inhabilita l'LDAP per a la informació d'usuari per defecte

en: enable LDAP for authentication by default
ca: habilita l'LDAP per autenticar per defecte

en: disable LDAP for authentication by default
ca: inhabilita l'LDAP per autenticar per defecte

en: default LDAP server hostname or URI
ca: servidor LDAP predeterminat o URI

en: default LDAP base DN
ca: DN base LDAP predeterminat

en: enable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
ca: habilita l'ús de TLS amb LDAP (RFC-2830)

en: disable use of TLS with LDAP (RFC-2830)
ca: inhabilita l'ús de TLS amb LDAP (RFC-2830)

en: load CA certificate from the URL
ca: carrega el certificat des de la URL

en: enable authentication with smart card by default
ca: habilita l'autenticació amb targeta intel·ligent per defecte

en: disable authentication with smart card by default
ca: inhabilita l'autenticació amb targeta intel·ligent per defecte

en: require smart card for authentication by default
ca: requereix targeta intel·ligent per autenticar per defecte

en: do not require smart card for authentication by default
ca: no es requereix targeta intel·ligent per autenticar per defecte

en: <module>
ca: <mòdul>

en: default smart card module to use
ca: mòdul predeterminat de targeta intel·ligent per emprar

en: action to be taken on smart card removal
ca: acció a realitzar en treure la targeta intel·ligent

en: enable authentication with fingerprint readers by default
ca: habilita l'autenticació amb empremta digital per defecte

en: disable authentication with fingerprint readers by default
ca: inhabilita l'autenticació amb empremta digital per defecte

en: enable kerberos authentication by default
ca: habilita el Kerberos per autenticar per defecte

en: disable kerberos authentication by default
ca: inhabilita el Kerberos per autenticar per defecte

en: default kerberos KDC
ca: KDC del Kerberos predeterminat

en: default kerberos admin server
ca: servidor d'administració del Kerberos predeterminat

en: <realm>
ca: <regne>

en: default kerberos realm
ca: regne del Kerberos predeterminat

en: enable use of DNS to find kerberos KDCs
ca: habilita l'ús del DNS per trobar els KDC de Kerberos

en: disable use of DNS to find kerberos KDCs
ca: inhabilita l'ús del DNS per trobar els KDC de Kerberos

en: enable use of DNS to find kerberos realms
ca: habilita l'ús del DNS per trobar els regnes de Kerberos

en: disable use of DNS to find kerberos realms
ca: inhabilita l'ús del DNS per trobar els regnes de Kerberos

en: enable SMB authentication by default
ca: habilita l'autenticació SMB per defecte

en: disable SMB authentication by default
ca: inhabilita l'autenticació SMB per defecte

en: <servers>
ca: <servidors>

en: names of servers to authenticate against
ca: noms de servidors on autenticar-se

en: <workgroup>
ca: <grup de treball>

en: workgroup authentication servers are in
ca: els servidors d'autenticació de treball en grup estan a

en: enable winbind for user information by default
ca: habilita el winbind per a la informació d'usuari per defecte

en: disable winbind for user information by default
ca: inhabilita el winbind per a la informació d'usuari per defecte

en: enable winbind for authentication by default
ca: habilita windbind per autenticar per defecte

en: disable winbind for authentication by default
ca: inhabilita winbind per autenticar per defecte

en: security mode to use for samba and winbind
ca: mode de seguretat que s'usarà amb el Samba i el Winbind

en: default realm for samba and winbind when security=ads
ca: regne predeterminat per al Samba i el Winbind quan la seguretat sigui 'ads'

en: <lowest-highest>
ca: <inferior-superior>

en: uid range winbind will assign to domain or ads users
ca: rang de valors de l'identificador d'usuari que el Winbind assignarà als usuaris del domini o ads

en: gid range winbind will assign to domain or ads users
ca: rang de valors de l'identificador de grup que el Winbind assignarà als usuaris del domini o ads

en: the character which will be used to separate the domain and user part of winbind-created user names if winbindusedefaultdomain is not enabled
ca: el caràcter que es farà servir per separar les parts del domini i l'usuari dels noms d'usuari creats pel Winbind, si no s'habilita winbindusedefaultdomain

en: the directory which winbind-created users will have as home directories
ca: el directori que els usuaris creats amb el Winbind tindran com a directoris personals

en: the group which winbind-created users will have as their primary group
ca: el grup que els usuaris creats amb el Winbind tindran com a grup primari

en: the shell which winbind-created users will have as their login shell
ca: l'intèrpret d'ordres que els usuaris creats amb el Winbind tindran com a intèrpret de l'entrada

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are domain users
ca: configura el Winbind per assumir que els usuaris sense domini en els seus noms d'usuari són usuaris del domini

en: configures winbind to assume that users with no domain in their user names are not domain users
ca: configura el Winbind per assumir que els usuaris sense domini en els seus noms d'usuari no són usuaris del domini

en: configures winbind to allow offline login
ca: configura el winbind per a permetre l'entrada fora de línia

en: configures winbind to prevent offline login
ca: configura el winbind per a rebutjar l'entrada fora de línia

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
ca: ingressa al domini Winbind o al regne ads com a aquest administrador

en: enable wins for hostname resolution
ca: habilita el Wins per resoldre els noms de màquina

en: disable wins for hostname resolution
ca: inhabilita el Wins per a resoldre els noms d'ordinador

en: prefer dns over wins or nis for hostname resolution
ca: prefereix els dns sobre wins o nis per a resoldre noms de màquina

en: do not prefer dns over wins or nis for hostname resolution
ca: no prefereixis el dns sobre wins o nis per a resoldre noms de màquina

en: enable hesiod for user information by default
ca: habilita el Hesiod per a la informació d'usuari per defecte

en: disable hesiod for user information by default
ca: inhabilita el Hesiod per a la informació d'usuari per defecte

en: default hesiod LHS
ca: LHS predeterminat del Hesiod

en: default hesiod RHS
ca: RHS predeterminat del Hesiod

en: enable caching of user information by default
ca: habilita la memòria cau de la informació d'usuari per defecte

en: disable caching of user information by default
ca: inhabilita la memòria cau de la informació d'usuari per defecte

en: local authorization is sufficient for local users
ca: l'autorització local és suficient per a usuaris locals

en: authorize local users also through remote service
ca: també autoritza usuaris locals a través del servei remot

en: check access.conf during account authorization
ca: comprova l'access.conf durant l'autorització del compte

en: do not check access.conf during account authorization
ca: no comprovis l'access.conf durant l'autorització del compte

en: authenticate system accounts by network services
ca: autentica els comptes del sistema a través de serveis de xarxa

en: authenticate system accounts by local files only
ca: autentica els comptes del sistema només a través de fitxers locals

en: create home directories for users on their first login
ca: crea directoris d'inici per a usuaris quan entrin per primera vegada

en: do not create home directories for users on their first login
ca: no creïs directoris d'inici per a usuaris quan entrin per primera vegada

en: do not start/stop portmap, ypbind, and nscd
ca: no iniciïs/aturis ni el portmap, ni el ypbind ni l'nscd

en: do not update the configuration files, only print new settings
ca: no actualitzis els fitxers de configuració, només mostra nous paràmetres

en: display Back instead of Cancel in the main dialog of the TUI
ca: mostra Anterior enlloc de Cancel·la en el diàleg principal del TUI

en: do not display the deprecated text user interface
ca: no mostris la interfície d'usuari en mode text no recomanada

en: opposite of --test, update configuration files with changed settings
ca: el contrari de --test, actualitza els fitxers de configuració amb els nous canvis

en: update all configuration files
ca: actualitza els fitxers de configuració

en: probe network for defaults and print them
ca: fes proves a la xarxa per als predeterminats, i escriu-los

en: <name>
ca: <nom>

en: save a backup of all configuration files
ca: desa una còpia de seguretat dels fitxers de configuració

en: restore the backup of configuration files
ca: restaura la còpia de seguretat dels fitxers de configuració

en: restore the backup of configuration files saved before the previous configuration change
ca: restaura la còpia de seguretat dels fitxers de configuració abans que canviï la configuració anterior

en: unexpected argument
ca: no s'esperava l'argument

en: Bad smart card removal action specified.
ca: S'ha especificat una acció d'extracció de targetes intel·ligents equivocada.

en: Unknown password hashing algorithm specified, using sha256.
ca: S'ha especificat un algorisme de dispersió de contrasenyes desconegut, es farà servir sha256.

en: can only be run as root
ca: només el pot executar el superusuari

en: dialog was cancelled
ca: s'ha cancel·lat el diàleg

en: The %s file was not found, but it is required for %s support to work properly.
    Install the %s package, which provides this file.
ca: No s'ha trobat el fitxer %s, necessari perquè funcionin les característiques %s. Instal·leu el paquet %s, el qual proporciona aquest fitxer.

en: Warning
ca: Avís

en: Ok
ca: D'acord

en: caching
ca: memòria cau

en: Fingerprint reader
ca: Lector d'empremtes digitals

en: LDAP authentication
ca: Autenticació amb LDAP

en: shadow password
ca: contrasenyes ocultes

en: Winbind authentication
ca: Autenticació amb Winbind

en: User Information
ca: Informació d'usuari

en: Cache Information
ca: Informació de la memòria cau

en: Use Hesiod
ca: Usa el Hesiod

en: Use LDAP
ca: Usa l'LDAP

en: Use NIS
ca: Usa el NIS

en: Use Winbind
ca: Usa el Winbind

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Use MD5 Passwords
ca: Usa contrasenyes MD5

en: Use Shadow Passwords
ca: Usa contrasenyes ocultes

en: Use LDAP Authentication
ca: Usa autenticació amb LDAP

en: Use Kerberos
ca: Usa el Kerberos

en: Use Fingerprint reader
ca: Fes servir el lector d'empremtes digitals

en: Use Winbind Authentication
ca: Usa autenticació amb Winbind

en: Local authorization is sufficient
ca: L'autorització local és suficient

en: Back
ca: Anterior

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Next
ca: Següent

en: Authentication Configuration
ca: Configuració de l'autenticació

en: Hesiod Settings
ca: Configuració del Hesiod

en: Use TLS
ca: Fes servir TLS

en: Server:
ca: Servidor:

en: Base DN:
ca: DN base:

en: LDAP Settings
ca: Configuració de l'LDAP

en: Domain:
ca: Domini:

en: NIS Settings
ca: Configuració del NIS

en: Realm:
ca: Regne:

en: Admin Server:
ca: Servidor d'administració:

en: Use DNS to resolve hosts to realms
ca: Fes servir el DNS per relacionar les màquines amb els regnes

en: Use DNS to locate KDCs for realms
ca: Fes servir el DNS per localitzar els KDC per als regnes

en: Kerberos Settings
ca: Configuració del Kerberos

en: Domain Administrator:
ca: Administrador del domini:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Join Settings
ca: Configuració d'ingrés

en: Some of the configuration changes you've made should be saved to disk before continuing.  If you do not save them, then your attempt to join the domain may fail.  Save changes?
ca: Abans de continuar s'han de desar alguns dels canvis que heu fet. Si no els deseu, no podreu ingressar al domini. Voleu desar els canvis?

en: Save Settings
ca: Desa la configuració

en: Yes
ca: Sí

note: Why does your favorite shell not show up in the list?  Because it won't fit, that's why!
en: Security Model:
ca: Model de seguretat:

en: Domain Controllers:
ca: Controladors de domini:

en: ADS Realm:
ca: Regne ADS:

en: Template Shell:
ca: Intèrpret d'ordres predeterminat:

en: Winbind Settings
ca: Configuració del Winbind

en: Join Domain
ca: Ingressa al domini

en: To connect to a LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed your server's certificate. Copy the certificate in the PEM format to the '%s' directory.
    Then press OK.
ca: Per poder connectar a un servidor LDAP fent servir TLS, cal que tingueu un certificat CA que hagi signat el certificat del vostre servidor. Copieu el certificat en format PEM al directori '%s'.
    Després premeu D'acord.

note: FIXME - version
en:  <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |   <Space> selects   |  <F12> next screen
ca:  <Tab>/<Alt-Tab> entre elements | <barra espaiadora> selecciona | <F12> següent

en: Control how the system verifies users who attempt to log in
ca: Controleu com el sistema verifica els usuaris que intenten entrar-hi

en: <b>Fingerprint Reader</b>
ca: <b>Lector d'empremtes digitals</b>

en: <b>Options</b>
ca: <b>Opcions</b>

en: <b>Smart Card</b>
ca: <b>Targeta intel·ligent</b>

en: A_uthentication
ca: A_utenticació

en: Alert
ca: Alerta

en: All configuration files which were modified by the previous authentication configuration change will be restored from backup. Revert the changes?
ca: Tots els fitxers de configuració que van ser modificats pels canvis de configuració d'autenticació anteriors seran restaurats des de la còpia de seguretat. Voleu recuperar els canvis?

en: Cache User _Information
ca: Memòria _cau de la informació d'usuari

en: Card Removal _Action
ca: _Acció en treure la targeta

en: Certificate _URL
ca: _URL del certificat

en: Check access.conf _during account authorization
ca: Comprova l'access.conf durant l'autorització del compte

en: Configure H_esiod...
ca: Configura el H_esiod...

en: Configure K_erberos...
ca: Configura el K_erberos...

en: Configure L_DAP...
ca: Configura l'L_DAP...

en: Configure NI_S...
ca: Configura el NI_S...

en: Configure Sm_art Card...
ca: Configura l'Sm_art Card...

en: Configure Win_bind...
ca: Configura el Win_bind...

en: Create _home directories on the first login
ca: Crea carpetes d'_inici en la primera entrada

en: Do_n't Save
ca: _No ho desis

en: Domain
ca: Domini

en: Domain _Administrator
ca: _Administrador del domini

en: Download CA Certificate
ca: Descarrega el certificat CA

en: Enable _Fingerprint Reader Support
ca: Habilita el _suport de lectura d'empremtes digitals

en: Enable _Hesiod Support
ca: Habilita el _Hesiod

en: Enable _Kerberos Support
ca: Habilita el _Kerberos

en: Enable _LDAP Support
ca: Habi_lita l'LDAP

en: Enable _NIS Support
ca: Habilita el _NIS

en: Enable _Smart Card Support
ca: Habilita l'ús d'_Smart Card

en: Enable _Winbind Support
ca: Habilita el _Winbind

en: Fingerprint authentication allows you to log in by scanning your finger with the fingerprint reader.
ca: L'autenticació per empremta digital us permet entrar amb l'escaneig del dit amb el lector d'empremtes digitals.

en: For user accounts maintained in local /etc/passwd file system will not check authorization from network services such as LDAP or Kerberos.
ca: Si un compte es manté a través del fitxer /etc/passwd del sistema de fitxers local, no es comprovarà l'autenticació en serveis de xarxa com ara LDAP o Kerberos.

en: Hesiod _LHS
ca: _LHS del Hesiod

en: Hesiod _RHS
ca: _RHS del Hesiod

en: Hesiod allows a system administrator to publish user and group information in DNS.  It is sometimes used in very large networks.
ca: El Hesiod permet als administradors de sistemes publicar informació d'usuaris i de grups en el DNS. De vegades s'utilitza en xarxes molt grans.

en: Hostname or ldap:// or ldaps:// URI pointing to the LDAP server.
ca: Nom de màquina o URI ldap:// o ldaps:// que apunta al servidor LDAP.

en: If the home directory of an user doesn't exist yet it will be created automatically on his first login.
ca: Si el directori d'inici d'un usuari encara no existeix, es crearà automàticament la primera vegada que entri.

en: Joining Winbind Domain
ca: S'està ingressant al domini Winbind

en: Kerberos is a trusted third-party authentication system which is commonly used in medium to large networks.
ca: El Kerberos és un sistema d'autenticació de confiança basada en organitzacions externes, que s'usa habitualment en xarxes de mitjanes a grans.

en: LDAP Search _Base DN
ca: DN _base de cerques LDAP

en: LDAP _Server
ca: _Servidor LDAP

en: NIS _Domain
ca: _Domini NIS

en: NIS _Server
ca: _Servidor NIS

en: NIS is the Network Information Service.  It is commonly used on small to medium networks.
ca: El NIS és el servei d'informació de xarxa. S'usa habitualment en xarxes de petites a grans.

en: Op_tions
ca: O_pcions

en: Restore the configuration files backed up before the previous configuration change
ca: Restaura els fitxers de configuració desats abans de canviar la configuració anterior

en: Revert
ca: Restaura

en: SMB Settings
ca: Configuració SMB

en: Smart Card Settings
ca: Configuració de la targeta intel·ligent

en: Smart card authentication allows you to log in using a certificate and key associated with a smart card.
ca: L'autenticació de targeta intel·ligent us permet entrar fent servir un certificat i una clau associada a una targeta intel·ligent.

en: The Lightweight Directory Access Protocol is a standard way of searching a directory, which can hold arbitrary data in a structured hierarchy. LDAP is increasingly being used in small to large networks.
ca: El protocol senzill d'accés a directori és una forma estàndard per cercar un directori, el qual pot contenir qualsevol tipus de dades en una estructura jerarquitzada. Cada vegada s'utilitza més l'LDAP en xarxes de petites a grans.

en: To verify the LDAP server with TLS protocol enabled you need a CA certificate which signed the server's certificate. Please fill in the URL where the CA certificate in the PEM format can be downloaded from.
ca: Per poder verificar un servidor LDAP fent servir TLS, cal que tingueu un certificat d'una EC que hagi signat el certificat del vostre servidor. Empleneu l'URL des d'on es baixarà el certificat de l'EC en format PEM.

en: Use DNS to _locate KDCs for realms
ca: Fes servir el DNS per _localitzar els KDC per als regnes

en: Use Transport Layer Security extension for LDAP as defined by RFC-2830. It must not be ticked with ldaps server URI.
ca: Fes servir l'extensió de seguretat de capa de transport per a LDAP tal com es troba definit per RFC-2830. No ha d'estar etiquetat amb el servidor URI de ldaps.

en: Use _DNS to resolve hosts to realms
ca: Fes servir el _DNS per relacionar les màquines amb els regnes

en: Use _Shadow Passwords
ca: U_sa contrasenyes ocultes

en: Use _TLS to encrypt connections
ca: Usa _TLS per a xifrar connexions

en: User Infor_mation
ca: Infor_mació d'usuari

en: When enabled /etc/security/access.conf will be consulted for authorization of users access.
ca: Quan s'habiliti, es consultarà /etc/security/access.conf quant a l'autorització d'accés dels usuaris.

en: When enabled allows network services such as LDAP or Kerberos to authenticate system accounts including root on this machine.
ca: Quan estigui habilitat, permetrà a serveis com ara LDAP o Kerberos autenticar els comptes del sistema d'aquesta màquina, incloent-hi el superusuari.

en: Winbind ADS _Realm
ca: _Regne ADS del Winbind

en: Winbind Domain Co_ntrollers
ca: Co_ntroladors de domini del Winbind

en: Winbind _Domain
ca: _Domini del Winbind

en: Winbind allows a system to retrieve information about users and to authenticate users by using information stored in an NTDOM or ADS server.  It is used in small to large networks.
ca: El Winbind permet que el sistema pugui obtenir informació dels usuaris i els autentiqui, fent servir informació emmagatzemada en un servidor NTDOM o ADS. S'utilitza en xarxes de petites a grans.

en: _Admin Servers
ca: Servidors d'_administració

en: _Allow offline login
ca: _Permet l'entrada fora de línia

en: _Authenticate system accounts by network services
ca: _Autentica els comptes del sistema mitjançant serveis de xarxa

en: _Domain Controllers
ca: Controla_dors de domini

en: _Join Domain
ca: In_gressa al domini

en: _Local authorization is sufficient for local users
ca: L'autorització _local és suficient per a usuaris locals

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: _Password hashing algorithm
ca: Algorisme de _dispersió de contrasenya

en: _Realm
ca: _Regne

en: _Require smart card for login
ca: _Es requereix targeta per entrar

en: _Security Model
ca: Model de _seguretat

en: _Template Shell
ca: Plan_tilla de l'intèrpret d'ordres

en: _Workgroup
ca: Gr_up de treball

en: Lock
ca: Bloqueig

en: Ignore
ca: Ignora

en: Authentication module %s/pam_%s.so is missing. Authentication process will not work correctly.
ca: Manca el mòdul d'autenticació %s/pam_%s.so. El procés d'autenticació no funcionarà correctament.

en: Error downloading CA certificate
ca: S'ha produït un error en descarregar el certificat de l'entitat de certificació.
